Skocz do zawartości

320d padła dmuchawa czy sterownik klimatronika?


Dolo

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze!

od kilku dni mam problem z niedziałającym nawiewem - nota bene pierwszy negatywny objaw pojawił się podczas ostatnich upałów. Wiadomo auto długo i często chodziło z włączoną klimatyzacją. Po jednym z takich dni, następnego dnia zauważyłem, że nic mi nie dmucha z kratek wentylacyjnych. Panel klimatronika pokazywał jak zawsze wszystkie wartości, czyli temp., siłę nadmuchu, oraz tryb AUTO. Ale nie słychać było dmuchawy. Bezpieczniki sprawdziłem - dobre - więc pierwsze podejrzenie - padł silnik dmuchawy. Już chciałem zamawiać nowy, a tu któregoś dnia - OŻYŁ i dmuchał jak zawsze. Po paru dniach znowu jednak zamilkł i znowu nie dmucha. Proszę o jakieś podpowiedzi, co jest grane?

Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeż bankowo miałem takie same objawy, jeden koleś ( mechanik ) powiedział że silnik dmuchawy, kupiłem podjechałem żeby wymienić a elektryk mówi " Panie to się nigdy nie psuje, wymień Pan jeża " :) operacja trwa 15 minut i masz to w schowku po lewej stronie ale musisz wypiąć schowek bo ciężko tam się dostać

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VINC po lekturze na forum też miałem takie podejrzenia, ale jeżeli Ty miałeś tak jak opisuję, to zamawiam jeża i będę go wymieniał. Dziękuję za sugestie. Oczywiście po wymianie podzielę się opinią. Pozdrawiam
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że dopiero teraz widzę ten temat.

Miałem to samo u siebie, jak to zwykle bywa w BMW, problemem był jeż. Miałem go wymieniać ale znalazłem na forum opis jednego "magika" który napisał jak naprawić jeża. Wystarczy tylko się trochę pobawić lutownicą, operacja 20min i działa jak nowy:) zrobiłem to 3 miesiące temu i jest bez problemów:) Koszty: 2h pracy (bo jestem laikiem:) i 0zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.