Skocz do zawartości

[E87] 120d Spalanie oleju


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie a propo zjadania oleju przez silnik. Jakieś 1000km temu zapaliła się kontrolka od oleju, wlałem ok. 500ml. Dziś znów

się zapaliła, trochę za szybko wydaje mi się. Wcześniej na jakieś 11 000km musiałem dolać 1,2 litr, ale teraz to już przesada.

Czasem lubie szybko przyśpieszyć, bo wydaje mi się, że wtedy trochę oleju jest "zjadane". Może to ma związek z upałami i jazdą

na dość krótkich odcinkach? jeżdżę ostatnio głównie po mieście, dziennie jakieś 20km ( z tego do pracy w jedną stronę 5km).

Dodam, że pod wycieków brak, miska sucha. Auto ma przejechane 112 000 km.

 

Czy istnieje możliwość, że to przez odmę, którą należy wymieniać co 3 wymianę oleju? nie wiem czy poprzedni właściciel w ogóle zmieniał,

bo w ASO tego nie praktykują. Da się to jakoś sprawdzić czy trzeba odme wymienić? Czekam na rady co sprawdzić, a może po prostu

ten typ tak ma.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten typ tak nie ma, bo np. mnie wcale nie bierze oleju. Od wymiany, którą miałem w zeszłym roku nie dolewałem nic i wciąż jest prawie na full. Masz DPF? Jak nie, to przy tak dużej ilości ubywającego oleju, powinien nieźle kopcić.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam olej co 15tyś km i nie zdarzyło mi się jeszcze dolewać pomiędzy wymianami. Sprawdzam często, zwykle podczas ręcznego mycia auta.

Oczywiście w bagażniku jeździ 1L Castrol'a ze mną, ale nie miałem jeszcze go okazji odpieczętować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DPFa i nie nie zauważyłem żeby kopcił. Może pojade na analize spalin ? powinno wyjść chyba nie?

W dodatku powinienem ją zrobić bo komputer pokazał, że już czas (ale to na podstawie terminu), ale przestawiłem licznik.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach bmw tez oleju ubywa, czytalem tutaj na forum, nie pamietam czy to bylo przy serii 1 czy 3 , w sumie to zadna roznica, bo silniki te same.

Niektorym zjada wiecej innym mniej. Ja sie zdziwilem bo mi bral powiedzmy w normie a nagle cos wiecej i szukam przyczyny. Pomyslalem o tej odmie (ale nie wiem czy to moze byc jej wina), bo jej

nie wymienialem i nie wiem czy poprzedni wlasciciel to robil. Mam to auto dopiero od 12k km i zdarzylem raz wymienic olej. Zauwazylem nieco wieksze spalanie,

komputer pokazuje mi 10.5 litra, jezdze z klima na krotkich dystansach i tylko po miescie, aczkolwiek wydaje mi sie to normalne ze wzgledu

na krotkie odcinki wlasnie, nie sadze zeby to mialo cos wspolnego z olejem.

 

Ta kontrolka sie zapala w dobrym momencie tzn. wtedy kiedy na bagnecie stan oleju jest juz na minimum. Silnik ma byc rozgrzany do temp. roboczej podczas wyciagniecia bagnetu i sprawdzenia czy tryska olejem czy to nie ma znaczenia?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnalem bagnet podczas pracy silnika i nic nie chlapie, troche dymku tylko widac, ale to chyba dlatego ze silnik byl bardzo rozgrzany i to norma.

No nic zobaczymy ile oleju wystarczy po dolaniu teraz.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij żeby z bagnetu olej wylatywał... jakieś nieporozumienie... bagnet ma ok pół metra i jest w wąskim kanale, gdzie nie ma możliwości, aby pokazał sie olej na samej górze... :mad2:

wymień prosze odmę i sprawdź, czy jest tak samo, jak nic się nie zmieni to zastosuj zewętrzny separator oleju odłączając odmę od ukladu dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało, że to raczej mało możliwe, ale kolega radził więc nie szkodziło spróbować. Do wymiany oleju zostało mi 3k km więc wtedy wymienię odmę.

Jeżdżę na Castrol SLX professional 0w30 ll04, zastanawiam się czy nie przerzucić się na castrol edge sport 0w40 bodajże, ale to chyba nie ma wpływu na "zjadliwość" oleju co nie?

Tego longlife`a i tak będę zmianiał co 15k km, a nie co 30k więc może ten edge sport bardziej da radę.

 

Hubert a powiedz mi dam sam jakoś radę sprawdzić czy odma jest do wymiany bez większego grzebania w aucie ? Btw. coś czytałem o 2 rodzajach takiej odmy, chyba

z filtrem i bez , ale to chyba w ASO po VIN powinni mi powiedzieć, którą u siebie powinienem mieć. Autko z 2005 roku.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po VINie sprawdzą w ASO jaką masz odmę

ja mialem taką z filterkiem, jak wałek do malowania ścian :D a teraz mi dali jakąś inną odmę bez takiego filterka, czyli wychodzi na to, że mozna zmieniać na inny model odmę. Po zmianie nie wiele sie zmienilo... zastosowałem zewnętrzny separator i jest spokój, bo olej, który jest wyrzucany przez odpowietrzanie nie trafia w obieg dolotu, lecz do zewnętrznego filtra. i co najważniejsze cały dolot mam idealnie czysty, jeżeli teraz sie pojawi jakis tam olej to tylo może z turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos wie ile mniej wiecej kosztuje odma w ASO (sama odma czy jakis komplet czesci sie kupuje?) ?

I ile mniej wiecej robocizna poza ASO?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie ile mniej wiecej kosztuje odma w ASO (sama odma czy jakis komplet czesci sie kupuje?) ?

I ile mniej wiecej robocizna poza ASO?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Ten zestaw wygląda mniej więcej tak:

http://allegro.pl/odma-odpowietrzenie-silnika-bmw-3-e46-5-e39-diesel-i1202759385.html

Cenowo myślę że podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.