Skocz do zawartości

Zaluzje kolo chlodnicy jak sprawdzic...


knopers1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie,

 

Cos mi sie wydaje ze nie dzialaja mi prawidlowo zaluzje przy chlodnicy. Z tego co czytalem powinny odblokowac sie powyzej 90 stopni cieczy chlodzacej...

Przy zgaszonym silniku zaluzje odblokowane sa. Przy zapalonym silniku zablokowane. Podlaczylem dzis DIS-a i przy zapalonym silniku sprawdzilem temperature wody. Widac bylo ze termostat otwiera sie przy 98 stopniach gdyz temperatura spada kolo 2 stopni poczym rosnie znowu do 98! I tak w kolko...

 

Wentylator od czasu do czasu sie zapala i chlodzi. No ale te zaluzje caly czas zablokowane... Czytalem ze zaluzje otwierane sa podcisnieniem, a elektrozawor otwiera i blokuje doplyw do mechanizmu.

 

Potrzeba mi troche pomocy w celu sprawdzenia tego elektrozaworu.

Gdzie i czy w ogule sie da ten zawor DIS-em wlaczyc i wylaczyc. Chcialem sprawdzic czy sam elektrozawor dostaje sygnal do blokowania i otwierania podcisnienia. Jaki sterownik kieruje tym elektrozaworem??? W disie niestety nic takiego nie znalazlem..

 

Pozatym chcialem sprawdzic wezyki podcisnienia od tego zaworu do gruszki.Ponoc czesto sie psuja... Ale tu niestety nie wiem jak sie do niego dokopac panowie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

niestety nie znam odpowiedzi na twoje powyższe pytanie ale skorzystam z założonego postu na temat żaluzji i zadam pytanie :

 

Czy wszystkie e60 / e61 maja te żaluzje ? :?: ja posiadam e61 530D (M57N2) z 2005 roku i takowych żaluzji nie posiadam.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Co do żaluzji to w e60 (przynajmniej z 2003r.) nie są sterowane podciśnieniowo tylko elektromagnesem. U mnie kiedy auto jest zgaszone to żaluzje są opuszczone ale można je ponieś, natomiast kiedy auto odpalone to również są opuszczone ale nie da się ich wogóle ruszyć. Mam w związku z tym pytanie czy jeśli silnik nagrzeje się do odpowiedniej temp. to czy one powinny się otworzyć, czy tylko odblokować, aby podnosił je pęd powietrza ? Wydaje mi się to trochę bez sensu bo co z jazdą w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmon - nie do końca, bo ja nie mam webasto, a mam żaluzje. :norty:

a zaluzja Ci dziala ? :) moze ktos dla "psikusa" zalozyl :P Zartuje ;)

 

ja tylko mowie ze tak zazwyczaj bylo przy autach dla cieplych krajow, ze nie bylo webasto i zaluzji ;)

a co do tej zaluzji to jedne auta maja inne nie ;) w ASAP nie okreslilem jeszcze jak sie nazywa opcja zaluzji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też mam te żaluzje i jeszcze nie zaobserwowałem żeby się otworzyły. Mimo dużych upałów które były. Oczywiscie wentylator działa prawidłowo i samochód nigdy się nie przegrzał.

Kiedy te żaluzje się powinny otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.