Skocz do zawartości

330xd stuki przy ruszaniu


celion

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od jakiegos czasu mam gluchy stuk (metaliczny) w aucie przy gwaltownym puszczaniu sprzegla (przy lagodnym puszczeniu nie wystepuje)

okolo 3 biegu jak dodam i puszcze gwaltownie gaz jest delikatne pukniecie, jak rozpedzam gwaltownie auto i wciskam sprzeglo zeby zmienic bieg z 3 na 4 to sychac delikatne pukniecie cos w rodzaju przejachania przez koleiny

poza tym nic nie huczy wystepuje tylko to pukniecie... bylem na podnosniku i mechanik pobierznie pobejrzal i stawial na tylni most... :duh:

nie wiem czy to tylni most czy wal? macie jakis pomysl bo mnie niedlugo trafi :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jakub

tylko jak siedzi sie na tylnim siedzeniu czuc ewidentnie uderzenie od spodu po srodku

wiec to chyba nie jest raczej skrzynia biegow...?

slyszalem ze w BMW takie uderzenie gluchy stuk jest czesto spotykane

ale nie usmiecha mi sie zeby w drodze mi sie cos posypalo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzenie jest słyszalne z tyłu jak coś waliło w podłogę w bagażniku, ale jak wejdziesz pod spód będziesz to slyszał "jakby" ze skrzyni rozdzielczej. Te dźwięki się roznoszą. Ja usłyszałem to dzień po zakupie auta...jeżdżę już tak dwa lata :) Nauczyłem się operować sprzęgłem. Mój mechanik pojeździł posłuchał i powiedział ten typ tak ma.

Posprawdzaj "ręcznie" luzy , wycieki i jeśli nie będzie nic niepokojącego ....zapomnij:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jakub

tylko jak siedzi sie na tylnim siedzeniu czuc ewidentnie uderzenie od spodu po srodku

wiec to chyba nie jest raczej skrzynia biegow...?

slyszalem ze w BMW takie uderzenie gluchy stuk jest czesto spotykane

ale nie usmiecha mi sie zeby w drodze mi sie cos posypalo :mad2:

 

Ja też tak mam. Od 2 lat jeżdżę, nic się nie dzieje...trzeba się przyzwyczaić, bo jak napisał jakub ten typ tak ma... Ja też szukałem skąd ten dźwięk dobiega i jak nic wychodzi mi na to, że skrzynia rozdzielcza. Żadna podpora wału ani łącznik elastyczny. Wszystko to wymieniłem...

 

Także nie masz czym się martwić, ewentualnie nauczyć się delikatniej operować sprzęgłem... Ja jak się nie zapomnę jadę gładko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem MOZE być wymiana oleju w skrzyni. Teoretycznie olej jest dożywotni, ale u mnie po wymianie głuche stuknięcia ZNACZNIE się wyciszyły i juz nie przeszkadzają

 

Też miałem wymieniany olej i w skrzyni biegów i w skrzyni rozdzielczej. Też miałem wrażenie, że stuki są mniejsze....Ale może po prostu przyzwyczaiłem się do nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze taki urok tych naszych BMW?

mnie to stukanie martwi bo na pewno tak nie powinno byc...

nie chce zeby cos mi sie w drodze sypnelo :duh: jutro jade zobaczyc czy mam jakies luzy na wale,

dwoch mechanikow twierdzi ze to most ale zero objawow poza tym stuknieciem wsumie tam nie ma sie co popsuc

poza tym ostatnio wymienialem olej w tylnim moscie i zero opilkow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podejrzewałem tuleje mocujące dyfer. Ale gdy zobaczyłem w jakim są stanie nie miałem wątpliwości, że to nie to.

Pisząc "ten typ tak ma" nie można generalizować. Podjedź do warsztatu specjalizującego się w BMW lub co lepsze w 4x4 i niech sprawdzą. Skrzynia rozdzielcza jest produkcji USA i występuje w wielu pojazdach podobna (Jeep, Lang Rover) więc z oceną luzów w napędzie nie powinno być problemow. Jak pisalem nauczyłem się z tym jeździć i gwarantuję Ci, że wsiadam dzisiaj w auto dojadę do Portugalii i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mnie to również "dobija" ta przypadłość. Sporo zrobiłem w tym kierunku i tylko zmniejszyłem ten poziom stuków.

zrobiłem:

- wszystkie półosie - regeneracja, bo cena nowych jest dobijająca

- wymieniłem dyfer przedni (tutaj była największa poprawa, ale nie całkowita eliminacja)

- wymieniłem dyfer tylni (używka, ale po mały przebiegu i bez żadnych luzów)

- wymiana oleju w skrzyni

- wymiana łącznika elastycznego dyfra

 

pozostała więc tylko i wyłącznie opisywana tutaj tuleja na dyfrze - jednak oglądając ją nie wydaje się ze jest coś nie tak z całością mocowań sanek oraz skrzynia (ale raczej tego nie podejrzewam). Mam automat i problem jest ten sam również w skrzyniach ręcznych, także raczej to nie tutaj jest przyczyna opisywanego objawu

 

jak ktoś znajdzie rozwiązanie - chętnie usłyszę szczęśliwca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety występuje (a mam automat - chyba ze to wersja manula z jedną pozycją do przodu :-)

problem objawia się dokładnie stukiem z okolic tyłu przy odpuszczeniu gazu np. podczas jazdy w korkach gdy samochód jedzie i dojeżdzam do korka to odpuszczam gaz i wtedy jest lekkie topnięcie - efekt opisywany przez we wcześniejszych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem 330xd i również miało stuki, u mnie diagnoza była dość szybka, szybsze puszczenie sprzęgła i stuk, przyczyną była skrzynka rozdzielcza a dokładnie wał z przedniego mostu wchodzący w skrzynkę miał wyczuwalne luzy nawet jak ręką poszarpałem to czuć było luz, kiedyś pisałem z kolegą któremu naprawiali taką skrzynkę i za same łożyska dał 1000pln.

Teraz mam zwykły napęd i zero luzów.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeden dyfer bo nie mam X, ale objawy podobne.. Wymieniłem łącznik elastyczny, tuleję trzymającą dyfer z wózkiem..

U mnie objawia się to dodatkowym zgrzytnięciem, nawet przy lekkim puszczaniu sprzęgła ale tylko po zmianie przód/wsteczny lub na odwrót.. Też jeżdżę tak już dwa lata i niestety się do tego przyzwyczaiłem..

To chyba największy minus trójek.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj rano specjalnie zwracając uwagę na opisane objawy i...nic nie stuka nic nie puka...przynajmniej w moim paździerzu :wink:

czy to oznacza, ze mam popsute auto :?: , skoro u każdego coś puka i stuka :D :lol: :D

 

macie jakieś spoty w Wawie :?:

to bym podjechał i posłuchał tego stukania na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.