Skocz do zawartości

Filtr gazów zbiornika paliwa.


Maxtoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę wymienić owy filtr jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem i szukam porady czy w związku z tą wymiana są jakieś niuanse czy po prostu wyjąć stary i założyć nowy. Filtr już czeka i podobno znajduje się za lewym tylnym nadkolem. Za pomoc z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr znajduje sie w tylnim nadkolu od strony kierowcy. Mozna go poprostu wymienić - kwestia po co ;)

One raczej sie nie psują... Filtr ma 3 kroćce - 1 wejsciowy (powietrze atmosferyczne), 2 wyjscie do kolektora ssącego sterowane elektrozaworem, 3 wyjscie do zbiornika wyrównawczego paliwa znajdujacego się w tym samym nadkolu. Filtr jest węglowy i raczej sie nie zapycha - jedyne co to może sie zapchać rurka wejsciowa która zasysa powietrze atmosferyczne.

Główna przyczyna problemów tego układu bywa także zaworek zwrotny w zbiorniku wyrównawczym. Jak za często tankujesz etylinke pod korek" ;) Zbiornik paliwa potrafi wtedy "strzelać" bo jest zasysany przez podcisnienie i nagle odpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że podjąleś temat. Generalnie pewnie nigdy nie był wymieniany(400000km na tacho) dlatego chcę wymienić i z tego co wiem podczas otwierania zbiornika powinno dmuchać a u mnie zasysa i ciężko otwiera są też problemy z tankowaniem muszę obracać pistolet. Dzięki jutro spróbuje wymiany.

Pozdro.

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej niż 50 % że jest to wina filtra... Odłącz sobie najpierw rurke od zbiornika wyrównawczego - jest na szybkozłączki przy filtrze. Bardzo często zacina sie zaworek odpowietrzajacy w zbiorniku wyrównawczym (rurka wychodząca od góry zbiorniczka) - co jest równoznaczne z wymianą całego zbiorniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.