Skocz do zawartości

318tds wentylator klimy, potrzebna rada


piotreks22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi wentylator, na postoju klima nie jest wydajna ale podczas jazdy jest ok. Patrzyłem na bezpieczniki są ok ale napiszcie mi ile amper powinny mieć te bezpieczniki, może któryś jest za słaby?? 95rok 318 tds

 

____________

Poprawiłem tytuł! Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków i przestrzegać! Zachęcam do lektury regulaminu. Następnym razem będzie ostrzeżenie! mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica klimy ,czyli skraplacz schładza sprężony gaz i zmienia go w ciecz.Bez wentylatora ,czyli bez schładzania proces ten nie mam miejsca,więc klimatyzacja nie chłodzi.Podczas jazdy gaz jest schładzany i przechodzi w ciecz,dlatego klima działa,spełnia swoją funkcję.

Bez wentylatora nigdy nie będzie klimatyzacja działać odpowiednio.

Jeśli czynnik chłodniczy nie jest schładzany to gwałtownie rośnie ciśnienie.Po przekroczeniu 32 barów otworzy się zawór bezpieczeństwa (jeśli jest sprawny) i ucieknie gaz .Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa,by nie doprowadzić do uszkodzenia,rozerwania części układu klimatyzacji (sprężarki.skraplacza,parownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, ja w swoim 318 tds 95r climatronic mam podobny problem, do wczoraj ogrzewanie dzialalo, a juz po pracy z otwarta szyba wracalem by szyby nie parowaly. Wracajac do problemu, to czytalem juz rozne tematy z tym zwiazane ale nigdzie nie ma tak jak u mnie. Mianowicie, silnik juz sie nagrzal wlaczam wiec swoje ogrzewanie 32st C biore na maksa i cisza, nic nie szumi nic nie grzeje i tak jest na kazdym biegu, czytalem w innych tematach ze to moze byc wina "jeza" wiec go dzis wykrecilem a on cieplutki az pazyl wiec nie wiem czy to on jest problemem czy moze jeszcze cos innego dlatego nie probowalem jeszcze go rozbierac.. prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźniki 13 14 15 one odpowiadają za pierwszy i drugi bieg wentylatora klimy a biały przekażnik odpowiada , za załączanie sprzęgła klmatyzacji (elektromagnesu)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-0ZbXOAkM7RRnrLrZjWxOdejTlSKjXiraM_e123Y4ZW3rxLiqlA

http://img36.imageshack.us/img36/7053/52617746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.