Skocz do zawartości

świece NGK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Znalazłem takie świece VL08, BP5E, niby powinny pasować do mojego silniczka M10 318i ale w opisie tych świec jest że są jednoelektrodowe, nie powinny być 2? Jeśli się myle to powiedzcie mi tylko czy one bedą dobrze pasować do mojego silnika.

Opublikowano
  • Autor
aha to w takim razie wszystko ok , dzieki :)
Opublikowano

Dobrze zapamietac sobie nastepujaca regule: swiece JEDNO, DWU, CZERO, oraz "ciagloelektrodowe" np rozne Briski z punktu widzenia

iskry dzialaja dokladnie i zawsze tak samo - iskra i tak przeskakuje

jednoczesnie tylko w jednym miejscu. Roznica polega na tym ze

wraz z wieksza iloscia elektrod iskra w kolejnych przeskokach "rotuje"

dzieki czemu zewnetrzna elektroda wolniej sie zuzywa.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Opublikowano
Dodam tylko, aby świec BRISK do samochodów o niskich obrotach biegu jałowego NIE ZAKŁADAĆ.
Opublikowano
Dodam tylko, aby świec BRISK do samochodów o niskich obrotach biegu jałowego NIE ZAKŁADAĆ.

 

Najlepiej nie zakladac do zadnych samochodow! Przede wszystkim

oprocz watpliwej czasami jakosci trudno dobrac swiece o wlasciwej

wartosci cieplnej bo BRISK produkuje za malo typow.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Opublikowano
Z zachowywania się silników na świecach BRISK wnioskuję że maja one problemy z wejściem silnika z obrotów niskich na wysokie, natomiast ciekawie spisują się na wysokich obrotach. Według mnie mogą one mieć zastosowanie głownie w dziedzinie wyścigów rajdowych.
Opublikowano
Dodam tylko, aby świec BRISK do samochodów o niskich obrotach biegu jałowego NIE ZAKŁADAĆ.

 

Najlepiej nie zakladac do zadnych samochodow! Przede wszystkim

oprocz watpliwej czasami jakosci trudno dobrac swiece o wlasciwej

wartosci cieplnej bo BRISK produkuje za malo typow.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Opublikowano

Tak jak poprzednik napisał nie zakładać do żadnego silnika,

osobiście nie zaryzykowałbym montażu brisków nawet do kosiarki :twisted:

Wszyscy pewnie słyszeli historie o ukruszających się izolatorach i elektrodach :norty: a wszyscy wiemy jak to się kończy. :norty:

 

Bosch albo NGK, w inne lepiej się nie bawić.

A tuning psychologiczny pozostawmy dla użytkowników innych aut,

a nie BMW. :norty:

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Opublikowano

Hehe Ja jestem za boszem przerabiałem temat swiec w wielu markach aut.

 

Ytrum bosza super swieczka :norty: :twisted2:

....::::::BMW-KLUB-POZNAŃ::::::.....


Robert (Rekin_Poznań)


Moje bmw ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=14423

http://img26.imageshack.us/img26/7793/podpispict00171va.jpg

Opublikowano
z boscha to tylko nazwa została!!! :duh:
Opublikowano
Hehe Ja jestem za boszem przerabiałem temat swiec w wielu markach aut.

 

Ytrum bosza super swieczka :norty: :twisted2:

 

Ja od zawsze tez uzywalem Boscha, niestety okolo dwa lata temu

firma bardzo powaznie popsula sobie reputacje seria swiec ktorym

po prostu pekaly izolatory - z pelnymi tego konsekwencjami (tj

smieciami w cylindrze...). Problem dotyczyl glownie wynalazku

pt. swiece czteroelektrodowe i byl prawdopodobnie cena jaka Bosch

zaplacil za probe "unowoczesniania" produktow za wszelka cene.

 

NGK takiej wpadki nie mialo i trzyma swoje produkty "w ryzach"

bez przesadnych udziwnien - moze nie sa one jakies wystrzalowo

technologiczne ale za to sa pewne.

 

Mimo tego, poniewaz akurat w handlu nie bylo NGK BKR6EQUP ("performance'owa" wersja BKR6EK) to wlozylem itrowe bosche

i poki co nic sie nie dzieje. Z reszta u mnie problem i tak jest mocno

teoretyczny bo swiece filtry itp rzeczy wymieniam dwa razy czesciej

niz to potrzebne...

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.