Skocz do zawartości

318is na 335??? pytania- rady???


boczeknok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum szukałem takiego tematu jak ten jednak nie znalazłem ( jeżeli istnieje to z góry przepraszam). Jestem (bardzo) szczęśliwym posiadaczem czerwonej e30 z 91 roku z silnikiem 1.8is (m42). Chce zająć się moją ślicznotka zrobić nową tapicerkę, pomalować lakierem 2 bazowym jednym słowem trochę o nią zadbać na starość. Najważniejszym "darem" jaki mam jej zamiar podarować jest nowe serce 3.5 od e34

i właśnie tu zaczynają się moje pytania.... :

1) Słyszałem różne opinie na ten temat przeglądając setki stron i for internetowych: część osób pisze ze ten silnik wchodzi z pocałowaniem reki inni że jest przy tym niewiarygodna ilość pracy i niekończące się koszta. Więc co jest prawdą? jeżeli rzeczywiście jest tam aż tyle przeróbek to co to jest konkretnie?????

2) Opinie były również podzielone odnośnie samego silnika. Niektórzy mówili ze ten silnik nie nadaje się ponieważ jest zbyt ciężki do tej "budy" i gra jest nie warta świeczki. (chociaż jeżeli potrafi ruszyć e 34 to jeśli dobrze rozumuje e30 też powinien i to z dobrym skutkiem :D )

3) Jakie będą koszty wykonania takiego projektu? mówię tu o stronie mechanicznej samych części i przeróbek (nie licząc "robocizny" myślę ze dzięki dobrym ludziom i ich pasji uda się to zrobić po kosztach). Tutaj zdania też ą podzielone... Jedni mówią: " Kupisz e34 na części za 2000 zł będziesz miał wszystkie graty a resztę sprzedasz" a inni dosłownie STRASZĄ mnie niebotycznymi kwotami...

 

Więc BŁAGAM Was o pomoc... Jeżeli naprawdę ten pomysł jest aż tek drogi i pracochłonny to może podpowiecie coś tańszego/łatwiejszego o podobnej mocy. Tylko błagam nie piszcie o nowych silnikach pisze otwarcie mam 19 lat i nie stać mnie na nowy silnik ( i tak na ten "projekt" muszę pracować na 2 zmiany) poza tym to stare auto i pasuje do niego tylko silnik który ma w sobie jeszcze duszę prawdziwych BMW. Z góry dziękuje za pomoc. Chętnie wejdę w stały kontakt z kimś kto nakieruje mnie na odpowiedni trop związany ze swapem i krok po kroku wytłumaczy pewne zagadnienia.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy kochają BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co bedziesz robił ze swoim m42???

Zauważyłem że kolega "gumisrav" ma opisie "Moje BMW 325=>335i" Być może to przerabiał. Wyślij zapytanie na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.