Skocz do zawartości

[E60] Tuner DVBT MPEG4


paarc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy kots z forumowiczów interesował się tematem wymiany/uzupełnienia w aucie tunera TV tak aby odbierał cyfrowe stacje TV ktore u nas, w odroznieniu od reszty europy sa nadawane w MPEG4, a sprzet w samochodzie obsluguje MPEG2. z tego co udało mi się znaleźć to http://www.xsonic.pl/cyfrowy-tuner-samochodowy-dvbt-naviheaven-mpeg4-p-3615.html

Szukam chetnych do zbadania tematu albo wybawcy który ma już to przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez interesuje ten temat. Z tego linku nic nie wynika. Wydaje mis ie ze jest to zwykly dekoder MPEG4 i nicym sie nie rozni od innych zwyklych nie samochodowych (poza zasilaniem) dekoderow o nizszej cenie (od 200 zl) i wiekszych mozliwosciach. Problem jest tylko z podlaczeniem go do instalacji oryginalnej w samochodzie. I tu mysle ze nie obejdzie sie bez takiego ustrojstwa http://www.mari.pl/ADAPTWE_LVDS_BMW_E60_E90-11.html

 

Takze razem cena okolo 1000 zl.

Dodatkowe korzysci nagrywanie, odtwarzanie plikow z zewn.pamieci USB, mozliwosc podlaczenia kamery cofania, instalacja dodatkowych monitorow etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w zasadzie wszysko wiesz. Jesli chcesz spytac o cos konkretnego w sprawie odtwarzaczy multimedialnych to prosze, moze bede mogl odpowiedziec na twoje pytania.

Co do tunera MPEG4 to jak pisalem jest wiele tanszych rozwiazan. Wlasnie testuje taki m-ki NotOnlyTV i musze powiedziec ze spwuje sie b. dobrze. Ma kilka mankamentow z ktorych najwiekszym jest bledne prztlumaczenie menu na j.polski. Tak pozatym OK. Wyposazony w port USB z funkcja nagrywania i odtwarzania multimediow z zewnetrznego napedu. Cena 249,-

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.onet.pl/item1091242502_not_only_tv_tuner_dvb_t_lv6tmpvr4_z_nagryw_mpeg4.html

 

Podstawowa trudnosc to podlaczyc zasilanie z 12V. Ja zastosowalem (do testow) konwerter AC/DC z 12 na 220v, ale wydaje mi sie ze wygodniej jest otworzyc dekoder i podlaczyc zasilanie bezposrednio do sciezek po prostowniku (jezeli jest tam napiecie 12V).

 

Co do komputera to testuje taki komputerek (poza samochodem), ktory spokojnie spelnia wszystkie cechy jakie powinien wg mnie miec komputer samochodowy. Procesorek 2 rdzeniowy, karta na ION2, esata, 6x usb, wi-fi, zasilanie 19V, wymiary 18x18x8.

 

http://www.ab.pl/oferta/zotac-zbox-d510-dualcore-1xddr2-800-wifi-mitx-p141105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy tym ktory ja znalazlem a Twoim jest mala subtelna roznica pt napiecie zasilania wlasnie. W ty moim (mniejszym) jest 5V, a to juz bez problemu mozna zaaplikowac ;) pytanie tylko co z antena? czy w komplecie masz antene czy dokupowales osobno (jesli tak to jaka), czy moze pokusiles sie o podlaczenie fabrycznej anteny?? Ja mysle nad upchaniem sprzetu w schowku, bo plyt i tak juz nie potrzebuje, dzieki czemu latwy dostep do zasilania (chocby od zmieniarki) blisko CCC czyli ewentualnie anteny no i latwym sposobem mozna wymontowac diode IR i wypuscic gdzies pod schowek aby pilot dzialal. Caly czas pozostaje jednak problem dodatkowego pilota. Optymalnie byloby gdyby dorwac fabryczny tuner DVBT z mpeg4 i mpeg2 ewentualnie przerobic ten mpeg2 ale to chyba nie takie proste zeby miec oba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam :D

Niby postów sporo, ale nic konkretnego.

Mam fabryczną instalację TV, jak wiadomo docelowo Analogową, praktycznie nie wykorzystywana, brak sygnału.

 

Czy ktoś ma jakiś patent,sposób, aby uaktywnić DVBT mpge4 cyfrową telewizję TV :?: wpiąć się pod fabryczny tuner, wypiąć analogowy, wczepić cyfrowy, przerobić go jakoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam :D

Niby postów sporo, ale nic konkretnego.

Mam fabryczną instalację TV, jak wiadomo docelowo Analogową, praktycznie nie wykorzystywana, brak sygnału.

 

Czy ktoś ma jakiś patent,sposób, aby uaktywnić DVBT mpge4 cyfrową telewizję TV :?: wpiąć się pod fabryczny tuner, wypiąć analogowy, wczepić cyfrowy, przerobić go jakoś ?

 

UP!

 

Na pewno ktoś przerabiał już temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy tym ktory ja znalazlem a Twoim jest mala subtelna roznica pt napiecie zasilania wlasnie. W ty moim (mniejszym) jest 5V, a to juz bez problemu mozna zaaplikowac ;) pytanie tylko co z antena? czy w komplecie masz antene czy dokupowales osobno (jesli tak to jaka), czy moze pokusiles sie o podlaczenie fabrycznej anteny?? Ja mysle nad upchaniem sprzetu w schowku, bo plyt i tak juz nie potrzebuje, dzieki czemu latwy dostep do zasilania (chocby od zmieniarki) blisko CCC czyli ewentualnie anteny no i latwym sposobem mozna wymontowac diode IR i wypuscic gdzies pod schowek aby pilot dzialal. Caly czas pozostaje jednak problem dodatkowego pilota. Optymalnie byloby gdyby dorwac fabryczny tuner DVBT z mpeg4 i mpeg2 ewentualnie przerobic ten mpeg2 ale to chyba nie takie proste zeby miec oba.

Witam kolegów

też jestem zainteresowany podłączeniem multimediów w moim aucie ( e 60 530 d navi CCC) chodzi mi o odtwarzanie na moim wyświetlaczu plików z usb( np. filmy) ale gdyby można było też tv czemu nie. Moi koledzy co możecie mi zaproponować i za ile. Czekam na propozycje

Pozdrawiam Maciej (Jeśli chodzi o koszt to piszcie na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Miałem w swojej e60 moduł który umożliwia podłączenie 3 źródeł obrazu do fabrycznego monitora. Wpina się go między monitor a ccc/mask i podłącza do CAN-a. Moduł ten kosztował w Polsce 1100zł.

Dodatkowo trzeba zamontować wejście aux jeśli ktoś nie ma, żeby można było wpuścić dźwięk z zewnętrznych urządzeń.

Kolejna rzecz która kupujemy to samochodowy Tuner tv z aktywnymi antenami. To koszt ok 500zł. Można znaleźć taki który obsługuje też divx-y. Dodatkowo do modułu możemy podłączyć odtwarzacz DVD i jeszcze kamerę cofania. Ja tak miałem u siebie.

Czyli na dzień dobry 2000zł trzeba wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

 

Czy istnieje dokupienie fabrycznego...tz modułu cyfrowego DVBT i anteny...tak aby fabryczny system TV, mógł funkcjonować w cyfrowej telewizji.. :?:

 

coś takiego... :

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/65_1654-dvb-t-settop-box/i47755#part03

 

Halooooooo :D :D :D Panowieeeee...przerabiał ktoś z was taki temat...lub potrafi udzielić sensownej odpowiedzi :?: :?: :?: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CCC, moduł video służył jako emulator oraz do podłączenia dźwięku mono. Dekoder był przerobiony - usunięty oryginalny zasilacz (5V są zasilane te dekoderki dvbt z marketów), zrobiony zasilacz stabilizowany 12-5V na 7805.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.