Skocz do zawartości

316i Wymiana nagrzewnicy compact


Krzyzak1685047791

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie ile moze kosztowac nagrzewnica do Bmw 316i compact (nowa), i jak mniej wiecej wyglada wymiana? Tzn mozna ja wymienic od strony silnika czy trzeba sciagac tapicerke?:( Bo stalo mi sie cos takiego:

 

http://img139.imageshack.us/img139/917/1003306c.jpg

 

I to jeszcze na trasie 200km od domu:/ Aaa i prawdopodobnie mam za wysokie cisnienie w ukladzie chlodzenia, czym to moze byc spowodowane i jak je zniwelowac??

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

 

___________

Poprawiłem tytuł. Proszę zapoznać się z formatem tytułowania wątków, dostajesz ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiadomosc : nie musisz wymieniac calej nagrzewnicy, a jedynie te króćce.

musisz spuscic płyn chłodniczy, zdjąć wycieraczki, osłonę podszybia i odręcić z drugiej strony króćce od obudowy nagrzewnicy, wymienić i złożyć w odwrotnej kolejności, powidzenia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało mi się to samo i naprawiłem to nie wydając ani grosza, wyciągasz ten cały element plastikowy (nie musisz spuszczać płynu chłodzącego bo po co?), trzyma się on chyba na dwóch śrubkach na krzyżak, pilniczkiem rozpiłowujesz aby było idealny okrąg (w tym odłamanym króćcu) i dopasowujesz rurkę (ja miałem metalową pod ręką), taką dobrałem że weszła idealnie na wcisk, jeszcze dostała z obu stron poxipolu i działa jak malowane, na pewno odłamie się prędzej ten drugi a nie ten robiony :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za pomoc ale mogbys mi powiedziec ktory "caly element plastikowy", tory jest na dwoch srobkach? Bo nie wiem dokladnie o co chodzi i nie widze tam zadnych dwoch srobek:( Jak bys mogl to zaznacz prosze to na moim zdjeciu:) Bo tak normalnie to tego króćca nie da sie wyciagnac, on jest na jakims kleju??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczoną na czerwono gumę wydzierasz (tylko spokojnie żebyś całkiem tego nie połamał) i wtedy widzisz śrubkę chyba między dwoma rurkami. Zaznaczone na zielono musisz dokładnie rozpiłować i dobrać rurkę do średnicy otworu.

 

http://img51.imageshack.us/img51/917/1003306c.th.jpg

 

 

Tu mniej więcej widzisz jak to wygląda (choć u mnie ciut inaczej to wyglądało) http://www.motoallegro.pl/item1093430875_rurki_kruciec_nagrzewnicy_bmw_3_e36_bez_klimy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję panowie za pomoc:) spróbuje

sobie z tym jakoś poradzi:) tylko właśnie nie wiem

czy sobie zakupic ta końcówkę z allegro co kolega wysłał czy próbować na swój sposób:) najpierw musze się do tego dostać i zobaczyć jak to wygląda:) najważniejsze ze nie musze podszybia ściągać:) Bo nie musze prawda?:P jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.