Skocz do zawartości

320d problem z odpaleniem silnika


krist28

Rekomendowane odpowiedzi

witam przegladajac forum nie znalazlem podobnego problemu do mojego zeby nie pisac zbyt wiele zaczne od razu w czym problem. posiadam bmw e46 320 d z 1998 r sedan wracajac z pracy zajechalem na myjke bezdotykowa, umylem samochod jak zawsze karcherem odczekalem jakies 15 do 20 min czyszczac go w srodku. odpalilem silnik ruszylem przejechalem jakies 50 metrow i nagle zapalila mi sie kontrolka cyfrowa elektronika silnika/ grzanie swiec w tym momencie samochod zaczal chodzic inaczej tzn. wrzucam 1 jade a tu zero reakcji na gaz czyli na samym sprzegle potem 2 to samo zero reakcji na gaz 3 , 4 i tak caly czas, co zauwazylem to obroty silnika na poziomie 1,5 do 2 tys. przy zmianie biegu i dalej jak na samym sprzegle sam jechal. wracajac do domu stanal mi. rozrusznik krecil ale nie odpalal. na pulpicie po przekreceniu kluczyka do zaplonu niby normalnie ale krecac nie odpala. po otwarciu maski pogrzebalem troche i zobaczylem odlaczajec kostki od komputera ze jest dosc sporo wody w samych kostkach i w zlaczach od komputera . komputer rozebralem ale wody brak zalene same koski styki, do tego przekrecajac kluczyk pokazuje mi sie temp. silnika na max czerwona trakcja i abs swieci. probowalem odlaczajac klemy na pol godziny nic zostawilem na jakies dwie godziny nic nie dalo. kreci ale nie odpala wciaz swieci mi temperatura na max mimo iz samochod stoi ponad dwie godziny bez rucu pogoda sloneczna jest kolo 22 stopni. prosze o pomoc rade co powinienem zrobic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym zrobil:

1. sprawdzil bezpieczniki -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=594740

2. osuszyl komputer

3. sprawdzil czy nie ma przebicia gdzies na zlaczkach do masy (dlatego temp moze byc na max)

4. Podlaczyl sie pod kompuer i zobaczyl czy jest jakis odzwew (moze jakies bledy sa i trzeba skasowac, inpa wystarczy)

Nie masz inpy. Kup interfejs za 100zl wtyczka okragla z allegro, inpe z internetu (linki na forum w dziale diagnoza)

 

Jak to nie pomoze to chyba swap komputera.

 

ps. Temat powinnien byc "320d Nie odpala ...."

Szkoda mi moderatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzone sa dobre, po 5 i pol godziny wciaz pokazuje temperature silnika na maxa od razu po przekreceniu kluczyka do zaplonu co dziwne jest dla mnie??? pojecia nie mam co jest. komputer suszylem na sloncu a jest upal wrecz w pomieszczeniu moze za krotko nie wiem. w miedzyczasie padl mi akumulator wlasnie laduje. jak mam sprawdzic czy nie ma przebicia na zlaczkach do masy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=60238&sid=1bd6b17cb0de9f7fec21d743391d0019&start=20

 

byl juz problem powiazany, co wyszlo to to ze brakowalo masy na silniku!. mozesz podpiac dodatkowy kabel od blotnika do silnika abu go lepiej umasowic.

Wtyczki moze sobie odpusc bo nie wiadomo co ma byc na ktorym zlaczu.

 

Komputer wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale jest podobny

1. Mam problem z BMW e46 320d 2001 rok. Problem wygląda następująco, że (nie zawsze) po przekręceniu stacyjki wskaźnik temperatury idzie na maxa i auto nie odpala, kręci normalnie. Po naciśnięciu kilka razy przełącznikiem od "komputera pokładowego" (spalanie, temperatura, średnia prędkośc itd) wskazówka temperatury spada i odpalam normalnie. Nie jest to raczej zabezpieczenie odcinające dopływ paliwa ponieważ, sprzedający u którego nabyłem auto nic nie wspominał o tym fakcie i nie zawsze tak się dzieje. (Nigdy z rana tylko czasem jak juz auto trochę pojezdzi i jest ciepłe). Czytałem o braku masy, uszkodzonym sterowniku silnika, tylko, że mi odpala jak wcisnę przycisk od komputera pokładowego. Proszę o pomysły i sugestie.

2. Jak odpalam zimne auto np. z rana to muszę nacisnąc pedał gazu, żeby auto odpaliło - czy to świece żarowe? Na ciepły pali na dotyk.

P.s - na desce świeci się kontrolka od poduszek powietrzynch, nie wiem czy to ma jakichś związek z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Moja z takimi samymi objawami dziś pojechała do mechanika. nagle po całej nocy...po przekręcenia kluczyka na drugą pozycję

- temperatura cieczy chłodzącej wskoczyła na max

- świeci się tryb awaryjny skrzyni ( automat)

 

Raz auto mi się odwiesiło i wszystko funkcjonowało git. ponownie po całej nocy mroźnej samochód z tymi samymi objawami nie odpalił

 

Na kompie pokazało

 

- brak zasilania

- brak komunikacji z ecu

 

Dziś laweta i do doktora. naczytałem się na necie o tej usterce. zobaczymy co wyjdzie.

 

dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Mam odp z warsztatu. Cena nie spowodowała uśmiechu ( no cóż takie są ceny), ale super, że udało się znaleźć przyczynę.

 

W moim przypadku to:

 

Przekaźnik

Sterownik świec żarowych

 

Pobocznie wymieniony został

 

termostat egr

 

w sumie 940 zł

 

ps: Polecam warsztat w raszynie ACS Adam Kunc. Cała wycena wysłana wcześniej na emila w celu akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wystarczyłby kable za 50-70,- + inpa z neta, wtedy koszty takie:

- sterownik świec beru 240,-

- termostat egr ori/behr 60,-

- wymiana na spokojnie 2h :roll:

Ale za wiedzę się płaci, więc i tak cena normlana jak na bmw :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Mam odp z warsztatu. Cena nie spowodowała uśmiechu ( no cóż takie są ceny), ale super, że udało się znaleźć przyczynę.

 

W moim przypadku to:

 

Przekaźnik

Sterownik świec żarowych

 

Pobocznie wymieniony został

 

termostat egr

 

w sumie 940 zł

 

ps: Polecam warsztat w raszynie ACS Adam Kunc. Cała wycena wysłana wcześniej na emila w celu akceptacji.

Chyba troche duzo.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak powinno być, każdy robi swoje :cool2: ja grzebię, bo lubię coś sam zrobić :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.