Skocz do zawartości

320d słaby zasięg pilota od centralmego


bolek1521

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam taki pytanko czy jest jakaś możliwość zwiekszenia zasiegu pilota? otwiera i zamyka mi samochód tylko z bardzo bliskich odległości. dodam że mam nową baterię. ewentualnie gdzie jest umiejscowiony sterownik od centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóż grot kluczyka do ust, zasięg zwiększy sie dwa, nawet rzy razy. poważnie mowie, w ten sposób otwieram sobie teraz w upały szyby z klatki schodowej w pracy, zanim dojde to juz zdąży sie przewietrzyć i można wsiąść. to nie żart, spróbuj ( najlepiej działa w otwartej przestrzeni, bez przeszkód, ale i w gęstszym otoczeniu tez pomaga. w linii prostej, bez przeszkód na drodze łapie mi z ok 30 metrów, nie próbowałem więcej, a być może sie da jescze pare metrów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka chyba specyfika kluczy z akumulatorkiem - zasięg nie jest ogromny, chociaż nie można narzekać. Co do przykładania kluczyka do ust - było o tym nawet w jakimś programie telewizyjnym - po przyłożeniu np. blisko głowy, ciało działa jak antena :D Ale to raczej jako ciekawostka :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam nie przeszkadza...a co to da ze otworze auto z jakiejs wiekszej odleglosci...i tez zgadzam sie z kolega wyzej.Znajomy ma renault coupe i za kazdym razem co chce otworzyc musi pilot przykladac do szyby i to nie zawsze od razu otworzy heh to jest dopiero bol :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do wkładania kluczyka do ust to chyba lekka przesada. nie wiem brat ma audi i działa mu naprawde z daleka a ja musze przy samej szybie a niekiedy potrzeba żeby działała i dłuższa odległośc. wie może ktos gdzie jest ta antenka? Edytowane przez bolek1521
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada, nie przesada, ważne ze działa. czasami trzeba otworzyć z dalsza auto, wiec wtedy sie przydaje. przykładanie do skroni nie działa, przynajmniej w moim przypadku, ale do ust owszem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji opisują, że gdy się tak dzieje to może być wina słabo naładowanego akumulatorka i zalecają dłuższą jazdę, bo akumulatorek ładuje sie w czasie jazdy. Jeśli masz drugi kluczuk to sprawdź jak on się zachowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam u mnie tez nagle oba piloty otwieraja z odleglosci max 2m. Wczesniej bylo kilka metrow.

W pilotach sa akumulatorki dzis po przejechaniu 1000km zeropoprawy napiecie na pastylce 3,02 v czy tak ma byc czy powinno byc wiecej.

Gdzie sieznajduje antena w e90. Czy przyciemnione szyby mogly zmniejszyc zasieg pare dni temu przyciemnilem szybki tyko teraz niepamietqm czy zasieg sie przed porypal czy po.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się symbol z akumulatorka. Standardowo były ogniwa litowo-wandowe VL2020 o napięciu nominalnym 3V. Więc napięcie wygląda na okay...

Zmierz napięcie w trakcie wciskania przycisków, być może akumulator już nie ma swojej pojemności i będzie drastycznie spadało (chwilowe 3V wskazuje na działający układ ładowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam u mnie tez nagle oba piloty otwieraja z odleglosci max 2m. Wczesniej bylo kilka metrow.

W pilotach sa akumulatorki dzis po przejechaniu 1000km zeropoprawy napiecie na pastylce 3,02 v czy tak ma byc czy powinno byc wiecej.

Gdzie sieznajduje antena w e90. Czy przyciemnione szyby mogly zmniejszyc zasieg pare dni temu przyciemnilem szybki tyko teraz niepamietqm czy zasieg sie przed porypal czy po.

Pozdr

 

U mnie wydarzyło się coś bardzo podobnego. Po tym jak padł akumulator do zera, zasięg zmniejszył się do około 2 metrów w najlepszej sytuacji. Czasami muszę przyłożyć kluczyk do Divercity aby udało się otworzyć auto. Niestety mam tylko jeden kluczyk, więc nie mogę sprawdzić czy to wina pilota czy odbiornika. Wielokrotnie próbowałem go naładować na trasie lecz efekt bez zmian. Udało Ci się coś ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.