Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy do reflektorów po lifcie - PORADA


Karm3L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciał bym zaczerpnąć porady dotyczącą zestawu naprawczego do reflektórw przednich po liftingu. Mianowicie chodzi o to ze mój wójek miał kolizję (kobitka mu wymusiła) i w wycenie rzeczoznawca na połamane mocowania lamp podał zestaw naprawczy o nr. 63 12 6 908 410 pozycja nr.16 REPAIR KIT HEADLIGHT . Oczywiscie napisał odwołanie, że ten zestaw bedzie ingerował w wygląd lamp lecz znowu dostał taka samą odpowiedz ze " producent przewidział zestaw naprawczy do reflektorów" Chciał bym się dowiedziec czy ten zestaw jest dedykowany do modeli po lifcie oraz czy słuzy on do naprawy mocowan górnych i dolnych?? Ponieważ poszły mocowanie górne i dolne .Może ktoś ma jakąś radę na złodzieji zeby oddali pieniądze za posute reflektory , moze jest ktos kto pracuje w servisie bmw i sie wypowie na ten temat jak wygląda montaż tego zestawu ?? :( będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek poradę. pozdrawiam

 

http://img693.imageshack.us/img693/2690/35309380.jpg

Edytowane przez Karm3L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się wymienia mocowania. Jak masz lampy które można rozkleić (jak będzi gorąco i motor rozgrzany szkła prawie same schodzą) to nie ma problemu. Ja reperowałem reflektory u siebie i spoko. Jak nie będzie chciało szkło zejść to masz na silikonie zaklejane. Prubowałem w piekarniku podgrzać taką lampe na 80 sc. ale nie dało rady zdjąć szkła. Są zakłady które zajmują się regeneracją reflektorów np. W Warszawie na Łopuszańskiej u Amerykańców przerabiali na soczewki zwykłe lampy. Oni się znają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się wymienia mocowania. Jak masz lampy które można rozkleić (jak będzi gorąco i motor rozgrzany szkła prawie same schodzą) to nie ma problemu. Ja reperowałem reflektory u siebie i spoko. Jak nie będzie chciało szkło zejść to masz na silikonie zaklejane. Prubowałem w piekarniku podgrzać taką lampe na 80 sc. ale nie dało rady zdjąć szkła. Są zakłady które zajmują się regeneracją reflektorów np. W Warszawie na Łopuszańskiej u Amerykańców przerabiali na soczewki zwykłe lampy. Oni się znają.

 

Ale naprawiałeś tym zestawem naprawczaym mocowania ???? W tych mojego wojka nie da rady rozklejić lampy ponieważ juz kiedyś gościu od regulatorów próbował i musiał je wymienić bez rozbierania.

Czyli ten zestaw bedzie można dopiero zastosować jak lampa bedzie rozklejona ???? A jak nie da rady to do niczego się nie przyda ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciacho51 mówi prawdopodobnie o mocowaniach soczewek które pękają i nie można ustawić świateł, możesz to sprawdzić u siebie, złap za ta część w której siedzi żarówka i jeżeli w którąś stronę luźno można poruszac to też masz to połamana.
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa czyli koledze chodzi o same uchwyty lamp mocujące lampę do reszty auta. W takim wypadku sądzę, że taki zestaw naprawczy oryginalny spełni swoje zadanie bez problemu. Nic nie trzeba rozklejać itp. Wyjmujesz lampę i według instrukcji z tych zestawów naprawczych montujesz nowe uchwyty. Choć jeśli strzeliły uchwyty lamp to ja bym także dokładnie się przyjrzał właśnie regulatorom w środku lampy - są zrobione z masakrycznie kruchego plastiku i one mogły także gdzieś popękać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S

Aaaa czyli koledze chodzi o same uchwyty lamp mocujące lampę do reszty auta. W takim wypadku sądzę, że taki zestaw naprawczy oryginalny spełni swoje zadanie bez problemu. Nic nie trzeba rozklejać itp. Wyjmujesz lampę i według instrukcji z tych zestawów naprawczych montujesz nowe uchwyty. Choć jeśli strzeliły uchwyty lamp to ja bym także dokładnie się przyjrzał właśnie regulatorom w środku lampy - są zrobione z masakrycznie kruchego plastiku i one mogły także gdzieś popękać.

Pzdr.

 

Spełnić napewno spełni ale o to chodzi ze moj wojek nie chce tego zestawu ponieważ bedzie widać ze lampy były przerabiane. Pozatym ubezpieczyciel ma obowiazek do doprowadzenia stanu z przed kolizji a instalujac ten REPAIR KIT nie bede odzwierciedlał tego. Pozatym z tymi regulatorami to tez dobry pomysł do odowałania od decyzji rzeczoznawcy ponieważ sa połamane a w modelach po lifcie sie ich nie wymienia bo są klejone lampy. Czy się myle ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nigdzie nie doszukają się zestawu naprawczego do regulatorów wysokości, więc jak najbardziej można próbować wyciągnąć od nich nowe lampy. Ja bym się nie zgodził na ten zestaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi dlatego zbieram dowody na to żeby uznali reflektor do wymiany. I te regulatory to bedzie dobry pomysł. Zastanawia mnie jeszcze czy ten zestaw jest przystosowany do mocowań górnych i dolnych. Jak myslicie Panowie czy w serwisie wystawia mi taką opinie na piśmie ze regulatorow po lifcie sie nie wymienia ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie Panowie czy w serwisie wystawia mi taką opinie na piśmie ze regulatorow po lifcie sie nie wymienia ????

Raczej tak. Gdyby to były elementy wymienne to ASO miałoby to w ofercie sprzedażowej części. Niestety - takiej części jak regulator po lifcie nie ma w ofercie ASO. W związku z tym przy pęknięciu regulatorów taka lampa w opinii ASO będzie się ZAWSZE kwalifikowała do wymiany na nową lampę a że Twoje lampy sa już pewnie lekko obite kamieniami to pewnie zalecą wymianę obydwu lamp żeby nie różniły się wyglądem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie będziesz miał z tym problemu - nawet przychodząc do nich z ulicy. Przedstawisz sprawę i nie sądze by był jakiś problem. Zawsze to dla nich możliwość zarobku na sprzedaniu 2 nowych lamp.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wiadomo nie ma zestawu do reperacji mocowań lamp. Jak się uszkodziło chociaż jedno mocowanie ubezpieczyciel uznaje całą lampe. Ja tak miałem.

 

No widzisz a a mi napisali że jest zestaw naprawczy ( widać nawet na foto) . Ale oczywiście będe pisał odowłania ponieważ nie chce mieć druciarni na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy Pozycja 16 to jest to o czym pisałem Ci na początku. Plastiki do poziomowania i ustawiania reflektorów w pionie i piziomie. Zaczepy do przykręcania to integralna część reflektora i nie wymienia się tego. Poszukaj jakiejś używki, ale przewaźnie mają połamane mocowania. Można to zestpawać są firmy co się tym zajmują. "spawanie plastików" Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.