Skocz do zawartości

klimatyzacja


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

panowiem mam maly problem od pewnego czasu dziwnie dziala mi klimatyzacja

mianowicie chodzi o to ze po wlaczeniu owej klimatyzacji nawiewy z lewej strony samochodu chlodza a z prawej leci cieple powietyrze i potrzeba duzo czasu zeby tez chlodzily.

wszystko ustawione jest jak nalezy na 16 stopni obie strony a jedna chlodzi a drugoa nie bardzo .

moze ktos wie jakaa moze byc przyczyna tego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zawiesił się elektrozawór. Spróbuj przy załączonej klimatyzacji ustawić na górze deski rozdzielczej napływ ciepłego powietrza a następnie na panelu klimatyzacji podnieść temp. z obu stron na max, a za chwilę na min a później ustaw temp. 21- 22 stopnie – powinno pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Podlacze sie do tematu.Mam (mialem) podobny problem, tzn rowniez dawalo mi rozne temperatury na prawa i lewa strone ale takze na szybe i na nogi szlo gorace powietrze a srodkiem chlodniejsze ale trudno to bylo nazwac zimnym powietrzem(ustawienie 16 stopni)Jesli nawiewy byly wszystkie 3 wlaczone (gora, srodek i dol) to srodkiem szlo chlodne powietrze ale jesli wylaczylem gore lub dol to juz srodkiem dawalo gorace.

Dzisiaj odebralem auto z warsztatu. Nabili gazu bo bylo pusto i uszczelnili jakis wyciek.Pan stwierdzil ze wszystko jest teraz ok.

Efekty :gora i dolem leci dalej gorace powietrze ale srodkiem juz lodowate.Po wylaczeniu nawiewu na gore i dol dalej leci srodkiem lodowate powietrze.

 

Moje pytanie brzmi : czy tak powinno byc, ze leca dwie kompletnie rozne temperatury przy wlaczonej jak i wylaczonej klimie ???

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale musze troche sprostowac.Gorace powietrze leci teraz ale tylko na prawa (gora i dol) strone auta.

Probowalem tej sztuczki ze zmienianiem ustawien temp. ale nie pomoglo.

Co moze byc przyczyna ?

Edytowane przez Sven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to kiedyś w 530D. Za mało płynu w chłodnicy. Jak u Ciebie jest ok to sprawdzdź może zapowietrzony masz układ. To było proste teraz usterka jak nic nie pomogło. Po otwarciu maski na (jak patrzysz) po prawej stronie na nadkolu są przykręcone zawory nagrzewnicy. Wygląda to jak dwa aluminiowe cylindry i pompka na dole ich z wtyczką. Te zawory odpowiadają za otwarcie ciepła na dwie nagrzewnice. (dwu strefowe ogrzewanie kierowca inna temp. pasażer inna.) Ten element często się w E39 psuje. Sam wymieniałem go w 2 autach. Koszt około 100 na Allegro. Nazwa: Zawór nagrzewnicy, lub, Zawory ciepła. Zależy kto jak opisze. Pozdrawiam Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho 51, jakbys jeszcze mi podpowiedzial jak to sprawdzic czy dziala to bym byl Ci "dzwieczny"

Moja wiedza i umiejetnosci ograniczaja sie do wymiany oleju , klockow i tarcz. Reszta to albo znajomi albo warsztat.

Dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMMM.

Tak jak pisałem jak płynu jest pod dostatkiem to nie powinno być problemu. Jak układ odpowietrzony odpowietrznikiem to spoko.

Zaczynam zawsze od żeczy najprostrzych więc sprawdź najpierw to. Jak nie pomoże to zawory.

Pisałem Ci gdzie są więc je znajdziesz. Sprawdzić możesz je podłączając pod akumulator. Po zdemontowaniu ucieknie Ci trochę płynu chłodniczego. Potem przy zaworach jest kostka. Zobacz najpierw jak je wyciągniesz żeby temperatura na klimatroniku była taka zama na lewym jak i prawym. Najlepiej na maxa ciepło. Wyjmiesz je i zobacz rozwarcie zaworów. Powinny być otwarte na maxa, lub jak ustawisz na 16 to zamknięte. Jak są nie równo to trzeba szukać nowych lub używek. Podłącz pod zasilanie i jak pamiętam trzeci to jeszcze jeden plus. I na sucho sprawdź czy zawory chodzą. Proponuje najpierw zacząć od ustawiania temperatury na maxa na obu stronach i zmniejszać do minimum. Tak zrób paredziesiąt razy może się odblokuje i po sprawie. Jak nie da rady to wymieniaj. Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.