Skocz do zawartości

316i problem z rozrusznikiem


technolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem polega na braku przeniesienia momentu z rozrusznika na silnik

sam rozrusznik kręci jednak tak jakby bendiks padał czasem pali od razu a czasem za drugim, trzecim razem

bendiks czy elektromagnes??? ktoś wymieniał te drobnostki i wie jakie są ceny???

Przy okazji jak się zabrać do wymontowania w motorku M43 bo dojście jak patrzałem z góry jest masakryczne, z kanału jeszcze nie zaglądałem.

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz książkę "Sam naprawiam BMW E36" http://www.sendspace.com/file/5u7cxx na stronie 276 masz opis. Nie wiem czy Ci się opłaca cokolwiek wymieniać, rozruszniki używane chodzą od 50zł z allegro (ile pochodzi to loteria).

I nie narzekaj na dojście, zobaczył byś u mnie to byś ręce załamał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kwestia tego ile to pochodzi mnie najbardziej przeraża

tego jakbym zrobił to bym wiedział że tak szybko nie klęknie a przynajmniej nie szybko chyba że inna część :)

Są zakłady które zajmują się regeneracją rozruszników i alternatorów ale ile taka przyjemność kosztuje ??? nie mam pojęcia - na razie jest sobota i już wszystko pozamykane więc się raczej nie dowiem co, jak i za ile.

 

Ps. wielkie dzięki za linka :modlitwa:

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postanowiłem odświeżyć troszkę temat dla potomności :) dzisiaj odebrałem BMW E36 316i (m40) od mechanika. Sprawa dotyczyła owego bendixu, wydawało się że nie bedzie taki drogi ale co się okazało?? bendix i jeszcze jakaś tam jedna część kosztowały 170zł i do tego 60zł robocizna. Sam bym się nie podjął roboty z tym bo to za dużo kombinacji z tym... Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.