Skocz do zawartości

Chłodnica 535i


perszing 740I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio po przejechaniu 1300 km.komputer powiadomił mnie abym sprawdził stan płynu chłodniczego.Dolałem i się zdziwiłem,bo weszło litr.Podejrzewam łączenie plastikowego boku z chłodnicą.Nie widziałem przecieku ale w tych okolicach jest biały nalot.Na ciepłym jest sucho ale może po osiągnięciu maksymalnej temperatury i ciśnienia,bo jak wiadomo V8 ma wysokie ciśnienie płynu właśnie tam puszcza.Po postoju trzy dniowym lekko zasyczało po odkręceniu korka,czyli małe ciśnienie trzyma i nie cieknie.W niedzielę chcę go mocniej rozgrzać i mam nadzieję znależć przeciek i mam nadzieję,że to właśnie chłodnica.Miał ktoś taki przypadek?I może ktoś wie ile kosztuje oryginalna chłodnica,bo jestem w norwegi i za trzy tygodnie ktoś może mi ją przywieżć.Pozdro.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mialem identycznie. Kupilem nowa, oryginalna chlodnice Behr'a i pomimo naklejki "TESTED" okazalo sie ze od strony kierowcy uszczelka cieknie. Oddalem do serwisu, w ktorym mi ja niby naprawili, ale niedawno ponownie musialem dolewac plynu. Cieknie z tej samej czesci, poprosze chyba o nowa. Operacja wyjmowania - wiadomo, uciazliwa i kosztowna, ze wzgledu na drogi plyn chlodniczy Castrola, ktory uzywam. :evil:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki przypadek, ze komputer pokazywal mi komunikat o płynie chłodniczym ( kuhlwasserpruft),co jakiś czas musiałem dolewać płynu. w komorze silnika przy wentylatorze widać było białe kropki.Postanowilem wymienić Pompe wody i termostat - tak profilaktycznie. Podczas wymiany okazało się jeszcze ze mam pęknięty tak zwany "regulator ciśnień"( dostępny jedynie w oryginale w ASO). Po wymianie wygląda na to ze jest ok.
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się dzisiaj i zamiennik w WFK w Wejherowie niemieckiej firmy ale nie pamiętam nazwy ma kosztować 600 pln.W hurtowni zamiennik hiszpańskiej firmy 284 pln.i dają 24 m-ce gwarancji.Mam problem z wyborem ale chyba zdecyduję się na niemiecką.Oczywiście jak to napewno chłodnica.W niedzielę się okaże.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem sam.Dziśiaj po dolaniu płynu autko rozgrzałem trzymałem na obrotach,węże stwardniały i nie widać przecieku.Sprawdzałem wszystkie widoczne łączenia,nawet przy pompie hamulcowej i webasto.Nic nie widać.Jedno co zauważyłem,to że odpowietrznik na chłodnicy jak go lekko przegnę to puszcza.Moja diagnoza-wymiana chłodnicy,bo ten odpowietrznik ma uszkodzone zaczepy.Za trzy tygodnie kolega przywiezie ją z polski i wymianka i oczywiście napiszę co i jak.Pozdro.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja chyba znalazłem przyczynę u siebie wycieku płynu. Dzisiaj jadąc sobie kulturalnie przy nie nagrzanym jeszcze silniku komputer mnie informuje o niskim poziomie płynu chłodzącego. Zaglądam pod maskę a tam w połowie urwana śruba od odpowietrzania układu i pełno płynu wszędzie. Śruba musiała być luźna czy już zużyta. Nowa w ASO 8,80 zł + podkładka na zamówienie jakieś 7 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Nissens jest renomowanym producentem chłodnic, itp. W poprzednim aucie miałem intercooler tej firmy i spisywał się świetnie. Kupowałem w Olsztynie w serwisie tej marki, ani chwili nie żałowałem. Będzie dobrze :cool2:

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.