Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy wyborze X5


krismax

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód przed liftem - coś nie tak z tym rocznikiem. Inne światła, inny grill, inne zegary. Bez navi, bez parksensorów, fotele regulacja ręczna, bez pamięci, uboga wersja. - cena z kosmosu. Przebieg?? Widziałem takie Xy co wyglądały naprawdę ładnie i zadbane, a miały po 400tyś. Fajne wnętrze :)

 

Poproś o nr VIN

Jak interesuje Cię X przed liftem - daj znać na priva - mam swojego na sprzedaż. Najważniejszy plus - skrzynia jest po naprawie!

Edytowane przez marczello
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co do reszty... to prawda... życie piszę scenariusze... ale z drugiej strony jeśli ktoś zastanawia się jakiego iXa kupić i bierze pod uwagę ekonomię... i z tego powodu że tak postępuję ma raczej sobie kupić Fiata... to tego typu wypowiedzi czy sugestię są trochę nie na miejscu... delikatnie mówiąc... :duh:

 

każdy ma inne priorytety... i każdy kupuję dla siebie auto... i może nie warto oceniać innych przez pryzmat tylko i wyłącznie swoich doświadczeń czy możliwości finansowych... :nienie:

 

i tyle w tym temacie... który trochę odbiegł od meritum zadanego na początku pytania... :oops:

 

pozdrawiam

cosmo

Ej no cosmo :) nie powiedział nic o fiacie :)

Proponowałem E60 - sam się nad tym zastanawiam, czy jednego Xa nie zamienić na E60.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem przymierzam sie do zakupu X53.0D co sądzicie na temat tego autahttp://moto.allegro.pl/item1044707787_bmw_x5_3_0_d_skory_xenony_automat_igielka.html jak na moje chyba cos jest nie tak bo wszystkie roczniki 2004 maja inne przednie reflektory. co o niej sądzicie z góry dziękuje za cenne wskazówki.
hmmm... :think:

 

po pierwsze... jak dla mnie to jest już podejrzane:

Samochód posiada homologację na pojazd ciężarowy 5 osobowy, dzięki czemu nie płaci się akcyzy !!!

gdyż z tego co wiem... w Niemczech tego typu auta jeśli są ciężarowe... to są 2-osobowe... :oops:

 

widać pewnie ktoś coś zakombinował... i zrobił z auta osobowego... ciężarowe... (sporo jest takich ofert na zamianę z PKW na LKW na allegro)... więc cena... około 20.000 euro... można by powiedzieć że jest ceną rynkową w Niemczech... bez kosztów związanych z akcyzą... :oops:

 

Ej no cosmo :) nie powiedział nic o fiacie :)
hmmm... :think:

 

Ty nie... ale:

 

Jak ktoś decuduje sie na zakup takiego samochodu i patrzy na różnicę w spalaniu rzędu + - 2 litry to znaczy że powinien kupić sobie Fiata Punto albo Toyote yaris.

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby stwierdzenie o Fiacie było czymś obraźliwym, czyli twierdzisz Cosmo że każdy kto ma Fiata Punto jest jakimś tandeciarzem czy kimś w tym rodzaju?? Użyłem tych dwóch przykładów żeby pokazać że X to nie jest tani samochód w szeroko pojętym utrzymaniu i jak ktoś szuka oszczędności na jednym to znaczy że będzie go każdy serwis kosztował wiele nerwów. Bo olej drogi i dużo go, bo części drogie, bo opony drogie itd. Zamiast cieszyć się jazdą tak jak napisał marczello, ktoś kto tak usilnie szuka oszczędności na tego typu samochodzie tylko będzie się denerwował że wpakował się w tak kosztowny pojazd. Dlatego jeszcze raz powtórzę że moim zdaniem jeśli kogoś niestać (nie na kupno ale na późniejsze utrzymanie) niech rozejrzy się za czymś innym i nie koniecznie musi to być Fiat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinekk

 

Mylisz dwie sprawy. To Ci utrudnia zrozumienie: swiadomość, jak działa matematyka i oparte o to decyzje to nie to samo, co opisujesz jako "usilne szukanie oszczędności" czy "wiele nerwów". Co Cię to zresztą obchodzi, dlaczego podejmuję takie, a nie inne decyzje? To, że czegoś nie rozumiesz, nie oznacza, że jest to głupie.

 

Przegląd techniczny, skoro o tym piszesz, może kosztować Cię 700 zł i 2.400 (te same materiały, oleje i zakres prac, służę przykładami). To, czy płacisz w ASO czy nie, to Twoja sprawa i Twój wybór. Nie wszyscy chcą tyle płacić, a często mogą, ale nie chcą, bo mają większą świadomość za co płacą w istocie. Np. ja mam mentalny problem z płaceniem 450 zł za bańkę oleju, która w detalu kosztuje 110 zł a nalewana z beczki (w ASO tak jest) jej koszt wynosi poniżej 50 zł. Na fakturze z ASO jednak dostaniesz 450. Ja się na to nie godzę; Komisja UE też tak uważa, poczytaj o nowych regulacjach dot. gwarancji.

 

To, że użytkownicy podejmują racjonalne dla nich decyzje, nie oznacza, że "oszczędzali na samochód pół życia" (Twoje słowa). Nie oceniaj ludzi własną miarą, nie będziesz wtedy nieprzyjemny i nie będziesz się musiał wykręcać z własnych opinii nt FIATa (które ja też zrozumiałem jako leckceważące dla włoskiej marki). Użytkownicy FIATów to tacy sami kierowcy jak Ty czy ja, nie zapominaj o tym za kierownicą.

 

Ad meritum: mój wybór to 3.0d manual + chip.

W-wa -> Bielsko (dziś nad ranem) 3h 10 min.

Średnie spalanie faktyczne 10.2l/100, przy Vśr=127km/h.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej - koledzy - nikt tu na pewno nie chciał nikogo obrazić :)

Fakt jest taki - że na Xa musi Cię stać i nie chodzi tu o jego zakup. Właścicieli Fiata nikt tu nie obraził - (bo nie taki był cel), a chyba nasuwa się logiczny wniosek, że ktoś to jeździ Puntem, czy Jaris kupili te auto bo koszta utrzymania są niskie - (czyli dlatego, że na utrzymanie Xa ich nie stać). Był czas, że musiałem sprzedać E36 bo koszta mnie przerosły - kupiłem Megane bo spalała 5L/100km. Dzisiaj się z tego śmieję :) ale mam tego świadomość. Dziś nie ma dla mnie większego znaczenia ile spala moje auto - liczy się przyjemność z jazdy, a tłumaczę sobie to tym, że nie palę, nie piję - to jakieś nałogi trzeba mieć - moim jest BMW X5.

 

Jeśli można i ktoś chce - nie serwisować auta w ASO - czemu nie - :) Ja lubię ASO :) Lubię jak fajna laska podaje mi kawę, jak fajnie traktują mój samochód, że mam gwarancję na naprawę, że laska daje mi kawkę (a to już było), dzieciak poskacze po nowych furach - niech się uczy jaka marka jest najlepsza (tak czysto obiektywnie hehe :) ) itd. Macie racje - tam też są jakieś niesnacki - jak wszędzie - ale jest ich duużo mniej.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała ręczna skrzynia ;).

Moje odczucie było podobne.

hmmm... :think:

 

no to gratuluję wyboru a raczej decyzji... :cool2:

 

masz coś już na oku... :?: czy raczej dopiero rozpoczniesz poszukiwania... :?:

 

choć wiem z doświadczenie że nie będzie łatwo znaleźć coś w manualu... :oops:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała ręczna skrzynia ;).

Moje odczucie było podobne.

hmmm... :think:

 

no to gratuluję wyboru a raczej decyzji... :cool2:

 

masz coś już na oku... :?: czy raczej dopiero rozpoczniesz poszukiwania... :?:

 

choć wiem z doświadczenie że nie będzie łatwo znaleźć coś w manualu... :oops:

 

pozdrawiam

cosmo

 

 

Jest ich nawet sporo. Mogę również pojechać po auto do zachodnich sąsiadów (nie wykluczam tego). Co do kosztów utrzymania. To na chwilę obecna utrzymuje już 3 auta. Na jedno z nich 550KM M3 wydałem ponad 100tys w ciągu 3 lat bez paliwa :8) TAK. Chcę teraz taniego w utrzymaniu auta, a X5 naprawdę mnie urzekło.

 

Swoją drogą M3turbo jest też na sprzedaż, ale raczej na koniec sezonu. 3 lata je budowalem i teraz czas zacząć coś nowego...

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała ręczna skrzynia ;).

Moje odczucie było podobne.

 

Co dzieje sie z panoramicznymi dachami ? Lepiej ich unikać ?

 

X5 bardziej do limuzyna dlatego lepszy byłby automat. Ja wcześniej miałem tylko manuale, w X5 kupiłem automat na próbę i wiem że każde kolejne auto będzie też w automacie.

 

Dach panoramiczny świetna sprawa. W następnym aucie bardzo będzie mi brakować tego że nie ma możliwości zamontowania tam panoramy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje za rozwianie moich wątpliwości sprawdziłem tą X5 dokladnie i jest na pewno przed liftem jak sie okazało ma 5 automat i podziękowałem za nią. Jestem nowy na tym forum i jeżeli cos odpisuje nie tak i nie tam gdzie powinno być z góry przepraszam :oops: Jeszcze jedno pytanie może wie ktoś coś o jakiejś X5 3.0D koniecznie czarnej na która warto zwrócić uwagę?? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała ręczna skrzynia ;).
Dobry wybór :cool2:

 

Też mam skrzynię manulaną u siebie i jazda jest rewelacyjna, a co do silnika to polecam również 3,0 ale w benzynie :mrgreen:

 

 

Jeśli już w benzynie to tylko 4,4l.

Mam 3l. benzynę ;)

 

Zacznijcie proszę pisać o innych problemach X5 !! Na co w końcu mam zwracać uwagę ? To już 3cia strona, a 50% OT :cry2:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To Astro już masz inny wózek??E70??

W tym tyg podobno będę już odbierać:)

 

No to Ci zazdroszczę ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.... :mrgreen:

E70 to jest to, na E53 już nie mogę patrzeć, jest po prostu stara i widać po niej wpływ lat 90-tych.....

Mam nadzieję że następny X będzie to właśnie E70 a jak kasy nie starczy to znowu E53 :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Astro już masz inny wózek??E70??

W tym tyg podobno będę już odbierać:)

Ale szkoda .... :) bo nie będziesz już do nas zaglądał - na forum E53 - opuścisz nas i przeniesiesz się na E70 .... :)

Oczywiście czekamy na foty.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Astro już masz inny wózek??E70??

W tym tyg podobno będę już odbierać:)

Ale szkoda .... :) bo nie będziesz już do nas zaglądał - na forum E53 - opuścisz nas i przeniesiesz się na E70 .... :)

Oczywiście czekamy na foty.

 

I tak zaglądam do wielu działów, tak więc raczej nie zrezygnuję z zaglądania tu :) Podeślę foty wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam X5 3.0D po lifcie najlepiej czarnej objechałem juz kilka ale zawsze któraś miała coś co mi przeszkadzało.Jeżeli któryś z was forumowiczów i znawców marki wie o jakimś egzemplarzu godnym uwagi proszę o info.Sam jeżdzę A6 2,5 TDI rzędową piątką i w temacie Audi co nieco wiem ale teraz szukamy auta dla mojego ojca i wolę popytać wsród znawców tematu :oops: Z góry dziękuje za każde info i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale uwazam ze manual w tego typie auta jest dobry do "zabawy" na krotkich odcinkach i dla tych co mieszkaja poza miastem. Jesli posiadasz dobry sprzet muzyczny, tempomat, gps, tv, dvd czy telefon itd. ,a do tego robisz duzo kilometrow, to nie masz ochoty przebierac biegami tylko korzystac z komfortu. Co do automatycznej skrzyni to dziala bez zarzutu, pod warunkiem ze co 40 tys. km wymienisz olej, filtr i magnesy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.