Skocz do zawartości

Felgi do E30 - jakie ET maksymalnie?


loskomandos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Niedawno rozpocząłem przygodę z BMW E30 (325i sedan 1986r,fabryczne zawieszenie) i myślę o zmianie felg na bardziej "kultowe" np. BBS. Mam pytanie odnośnie ET - felgi z jakmi ET (ekstremalnie) można założyć bez ingerencji w poszerzania nadkoli? Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie mam bbs-ów, ale u mnie mam et30. i nie ma problemu żadne. Nic nie trze o nadkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale jak przemo napisał, szerokość rantu też ma znaczenie. Nawet samo widziałem u siebie fajne bbs ale odsadzenie niby te same ale bardzo szeroki rant uniemozliwił mi ich montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7x15 et 10 i mieści sie bez problemu przy oponie 205/50/15 czyli najlepszej na 15stki

 

napisz co chcesz założyć, ja mam w tej chwili w e34 ET 0 i się mieści, 10 cali felga, opona ładnie naciągnięta, twardy zawias, lekko zagięte ranty i się wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem u siebie H7J15ET13 i oponki 205/55/15.

Springi H&R i amorki (-40 o skróconym skoku), rant nie zagięty..... Było tarcie o nadkole przy większych hopkach a dodatkowo to Touring.

Po wygięciu rantu było było ok.

Ale jak dla mnie to ET+10 to ranty raczej już musiały by być dość mocno zwalcowane. W każdym razie szacuneczek :)

 

P.S.(offtopic)

Nie wiem co założyć u siebie.

Chciałem BK Racing BK171 ale nie ma 15 czy 16 :P

Muszę mieć 15" max 16" ET min +18 max +35 (przy oponie 205/55 max 215/50) - jakieś sugestie? :lol: ...tak żeby odremontowane E30 328Ti ;) wyglądało?

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci opony profil niższe czyli 205/50/15 optymalne względem przełożenia prowadzenie/komfort

 

w e30 miałem mimy 7x15 et 12, opona to właśnie 205/50, gleba 80/70 albo i więcej i nic nie tarło, choć trzeba przyznać zawias był beton, nadkola, ranty itp nic nie ruszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MIMy felgi (w mega stanie!!) ale niestety moje lewe tylne nadkole było robione i brakuje mu 3 mm :/ dlatego w 205/55/15 nie pasują.

Jazda po WRO na średnio twardym zawieszeniu to już jest jazda....dlatego chciałbym nie schodzić poniżej 55mm

Poza tym, na tył wrzucam sprzęt nurkowy (butle, kombinezony itp..) także tylko ET o jakim pisałem i oponka 55.

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.