Skocz do zawartości

320d touring, wycieraczka tylnia sama chodzi


bmwuserE46

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z tylną wycieraczką w touringu. Jakoś zbiegło sie to z tymi deszczami i wilgocią ostatnimi czasy wiec sie nie przejmowałem i czekałem az sie wypogodzi i wyschnie. Myslałem ze to własnie ta wiązka kabli w klapie zawilgła i robiło sie zwarcie i wycieraczka sie sama załaczała ( zdarzało sie tez szyba mi sie sama też otwierała jak były mokre dni)

Teraz wszystko jest suche sprawdzona wiązka kalbi a wycieraczka cały czas chodzi ( oczywiscie w odstepach czasowych) nie reaguje na wyłaczenie poprzez manetkę. musze ja wyłaczac poprzez wyjęcie bezpiecznika :(. jak tylko wsadze bezpiecznik to wycieraczka zaczyna swój cykl. Czy miał ktoś podobny problem? Od czego zacząć od sprawdzenia manetki? czy kabli czy jeszcze coś innego?

Ma ktoś moze schemat elektryczny do wycieraczki tyl?

Edytowane przez bmwuserE46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadal nie znalazlem przyczyny tego iz nie zależnie w jakiej pozycji jest manetka właczajaca wycieraczki to tylnia wycieraczka chodzi bez przerwy w odstepach 10 sek mniej wiecej.

Sprawdzilem juz manetkę [ rozebrałem, pomierzyłem miernikiem piny i wszystko ok. gdy sie załącza wycieraczkę z manetki (ruch w strone szyby przedniej) to zwierają sie dwa piny. po wyłączeniu zwarcie znika, wiec manetka jest sprawna]

Sprawdziłem już przewody doprowadzające w tylnej klapie ( wszystko wybebeszyłem, nie wspomne ile zaczepów połamałem, sprawdziłem wszystkie zagięcia, przeciąłem wzdłużnie te gumki izolacyjne, śledziem kable od tylnej lampy przez podsufitke, klape az do silniczka tylnej wycieraczki. Nie znalazłem zadnego przetarcia, uszkodzenia, czy innych podejrzanych rzeczy co mogło by sie dowierać lub przecierac).

Co jeszcze moge sprawdzić ? czy jest gdzieś przekażnik do tylnej wycieraczki? jakiś moduł sterujący? (choć wygaje mi sie ze wszystko jest juz w silniczku, dochodzą do niego 3 wtyczki. jedna 3-grube kable, druga 6-cienkich i jeszcze jena z 4-kablami. Jak wypinam tą z 4 kablami to wycieraczka nie staje, jak wyjme tą z 6-kablami to wycieraczka staje.

ktoś ma jakiś pomysł? albo schemat? wiem ze w obwodzie są 2 bezpieczniki 15 i 45 co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.