Skocz do zawartości

POMOCY szukam


datmast

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem uzytnikiem BMW 530D 360 2004 od jakiegos 1,5 roku. Ale tak naprawde uzywam go rok, poniewaz przez pol roku bylem za granica. W tym okresie, zostawilem samochod znajomemu, ktory zepsul mi turbine i zrobil naprawe nie w ASO a zwyklym warsztacie. Ktory nawet nie specjalizowal sie w bmw, ani innych marek. Po tym wydarzeniu samochod stal w garazy przez 2 mc. Przed wyjazdem wymienialem akumulator, hamulce, tarcze i plytki, amortyzator oraz zrobilem update soft. Teraz jak wrocilem to, mam problemy z

 

1. czujnikami : zapiecie pasow, niski poziom aleju dzisiaj mi sie pokazal, choc jak kupilem olej do wlania to okazalo sie, ze nie mam gdzie wlac ten olej.

2. Kierownica mi drzy przy hamowaniu oczywiscie podczas szybkiej jazdy. Czuje, ze jest troszke luzna oraz wydaje dzwieki stuknieca przy skretach.

3. komputer czasami sie samoczynnie wylacza, przy tym wydajac dziwny dzwiek jak trzask. Potem sie sie uruchamia. Innaczej mowiac, sam sie resetuje. Na ekanie pojawiaja sie poziome paski, biale, zdarza sie rowniez przy uruchamianiu samochodu.

4.Podczas odpalania samochodu wylacza sie i znow prad, a potem znow musze przekrecic kluczyk aby moc uruchomic silnic. komp sie resetuje jak wyzej.

5. Czasami dlugo sie odpala samochod.

 

Nie wspomne, ze nie wiem gdzie jest trojkacic ani gasci, po tym jak moj "kolega" uzytkowal samochod.

 

Ostatnio zostawilem samochod w ASO, ale Panowie nie maja zadnych uwag...

 

Prosze, jesli ktos wie co sie dzieje z moim autkiem prosze o pomoc. Prosze powiedzcie, gdzie mozna podjechac aby prawdziwi fachowcy przyjrzeli sie samochodowi i naprawiliby te bledy. Ze wzledu na ilosc usterek prosilbym o tanie i uczciwe.

 

Jestem z Wawy.

Czekam na pomoc koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac, ze czasami po wylaczeniu samochodu, chodzi o zgaszeniu silnika, trace zasilanie. Calkowicie, nie ma pradu. Aby samochod zadzialal musze otworzyc drzwi kluczykiem, wtedy jest zasilanie.

 

Co sie dzieje z moim samochodem??!!!

 

PLEASE HELP ME!podpowiedzcie co moge zrobic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co pożyczałeś swoje auto komuś? Przecież wiadome, że jak nie swoje to się nie dba o to, a w dodatku E60 to kawał ładnej fury i jest się czym pokazać "na mieście". Masz nauczkę na przyszłość.

1. zapięcie pasów-padła mata pasażera

2. niski poziom oleju - jak to nie masz gdzie wlać? nie wiesz gdzie korek wlewu oleju jest?

3. drżenie kierownicy przy hamowaniu - pokrzywione tarcze hamulcowe

4. luz i stuki na kierownicy - maglownica do zrobienia

5. problem z komputerem - tu może być różnie, np. "inteligentna" klema minusowa przy aku, pada CCC (główny komputer), itd.

 

NIGDY, PRZENIGDY NIE POŻYCZYŁBYM SWOJEGO AUTA KOLEDZE!!!

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju - jak to nie masz gdzie wlać? nie wiesz gdzie korek wlewu oleju jest?

 

drogi kolego,

dzieki, ze odpisales. jesli chodzi o olej to wiem, gdzie jest wlew, ale jak otwieram to jest pelno tam oleju. Jest bardzo czarny, mysle, ze musze poprostu zmienic olej, choc komputer pokazuje jeszcze ponad 4000km. Ostatnio ciagle bylem na trasie wiec nie dziwie sie, ze moze tak sie stac. Choc przejechalem kilak tys. km to na kompie zmniejszylo sie tylko kilka set km. do zmiany oleju.

 

czujnik pasa, czasami dziala, a czasami nie dziala. Ja osobiscie mysle, ze to jakis czujnik jest zepsuty lub "nie dokladnie" podlaczone.]

 

Podpowiedzialbys mi jeszcze, gdzie moglbym pojechac aby porzadny fachowiec mi te problemy rozwiazal?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez korek od wlewu widzisz, że jest jego tam pełno to jest duuuuuży problem. Ten błąd od stanu oleju może w tym wypadku sygnalizować jego zbyt dużą ilość, a nie małą. Jak wskazuje na bagnecie? A to, że olej jest czarny to normalka w silnikach diesla.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez korek od wlewu widzisz, że jest jego tam pełno to jest duuuuuży problem. Ten błąd od stanu oleju może w tym wypadku sygnalizować jego zbyt dużą ilość, a nie małą. Jak wskazuje na bagnecie? A to, że olej jest czarny to normalka w silnikach diesla.

 

Jarek_pr dzieki, ze podpowiedziales o bagnecie. Przed wyjazdem dzisiaj sprawdzilem i bylo na minimum. Ale juz dolalem do wlasciwego wlewu oleju. Wczoraj pospieszylem sie i otworzylem jakis zawor z ATL czy ATF oil ?

 

A jesli o w/w usterlki polecisz jakis warsztat?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Warszawa to polecam Aseko na Mińskiej. Chłopaki znają się na rzeczy i specjalizują w BMW

 

w zeszlym roku updateowalem u nich soft.

a jesli chodzi o olej,to wczoraj na szybko wymienialem caly olej oraz filtr, ale nadal mam ten komunikat o niskim poziomie oleju. Powiem Ci, ze przed tem co chwile dolewalem po 1 l oleju, co w koncu dalo 5 litrow i wciaz byl ten komunikat. Podjechalem do serwisu przy BP na okeciu, zapomnialem jak sie nazywaja. Pracuja tam do 20, a ja przyjechalem o 19h, jedyna opcja. Szybciutko sprawdzili, ze nic nie wycieka i na moje zyczenie wymienili mi 8 litrow oleju. Chlopaki byli bardzo mili. niestety komunikat o niskim poziomie oleju co jakis czas znow sie pokazuje. Czy jest to moze usterka czujnika, czy moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeżeli nie widać żadnych wycieków to ciężka sprawa. Czujnik raczej nie jest uszkodzony bo inaczej to olej który dolewałeś by spowodował problemy przy zbyt dużej ilości. Może się spala :think: Masz filtr DPF? Czy końcówkę wydechu masz okopconą od środka?

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

Wlasnie wczoraj sprawdzilem wydech i nic nie jest kopcniete. Ani od zewnatrz, ani od wewnatrz. Jak uruchamiam samochod na poczatku nic sie nie dzieje, dopiero po pewnym czasie pokazuje sie komunikat o niskim poziomie oleju.

 

Czy krzywo zlozona hamulce, moze wlaczyc komunikat o ABS? Czasami wlacza mi sie rowniez o utracie ABS control... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyśc klemy i na kompie wykonaj adaptacje nowego akumulatora.

 

Jezeli auto długo stało to nalezy wyczyścic wtyczki tam gdzie pojawiaja sie błędy.

 

Krzysiek.

 

 

A kolega powie, ktorym komputerem zrobic adaptacje. znaczy pokladowy czy zewnatrzny, poniewaz nie zauwazylem takopwej opcji w samochodzie, ale moze nie wiem po prostu jak i gdzie sie to robi. o jakich wtyczkach mowimy?

 

milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.