Skocz do zawartości

320d objawy padniętej turbiny


wlodar77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem dziś taki przypadek w trasie po przejechaniu 200 km zrobiłem postój. Po odpaleniu i ruszeniu samochodem około 5 metrów w kabinie zrobiło sie ciemno od dymu. Wcześniej przed zjechaniem przy wyprzedzaniu przy 3400 obrotów samochód stracił moc jakby odcieło turbinę. Podniosłem autko żeby zlokalizować skąd dochodzi dym i część dymu wydostawała się przy końcu pokrywy w okolicy katalizatora a część wydobywała się spod maski z tylnej części silnika. Dzwoniłem do mechanika doradził mi żeby po odczekaniu około 30 min. odpalić autko na wolnych obrotach i poczekać co będzie się działo. Tak zrobiłem przez około 4 min nic się nie działo potem z ww. miejsc zaczął wydobywać się dymek. Dodam, że pokrywa jest "spocona" jakby mały wyciek czegoś zostawił tłusty nalot. Auto stało przez 24 h. i plam nie było. Pytanie może ktoś wie jakie są objawy padniętej turbiny, lub co mogło być przyczyną dymu w kabinie? Padło również hasło, że to może być recyrkulator spalin - ja nie wiem, co to dokładnie jest może ktoś mi wyjaśni za co odpowiada to ustrojstwo. Nieskromnie zapytam o cenę na jaką muszę się przygotować? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak w moim BMW e46 2000r 320d padło turbo to auto po przekroczeniu 2-2,5tys obrotów samo wskakiwało na maksymalne obroty silnika, zero reakcji na pedał gazu, na kluczyk,( nawet po wyłączeniu zapłonu przez kilka sekund chodziło na max obrotach) następnie gasło i był problem z odpaleniem, strasznie kopciło i dym też szedł do środka do kabiny, okazało się że turbo puszcza olej, a w wężu od kolektora pełno świeżego oleju, niestety nie było innej możliwości-kupiłem turbo od anglika z 2008r i teraz lata :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to byc turbo. Mi szedl troszku dym pod maska (minimalnie). Jak odma puscial oleju i polecial pod filtr powietrza a pozniej juz na puszke katalizatora. Moglo to tez byc paliwo bo wezyki byly trochu skruszale od przplywu na wtrysku. W kazdym razie po wyczyszczeniu nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.