Skocz do zawartości

e39 kilka pytań


gie07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytan...

Posiadam e39 z 00r przed liftem i czy moge do niego wlozyc grill z poliftowego bmw bo tam juz jest wypukly a nie wklesly z tego co kojarze.

Nastepne pytanie brzmi... czy nie oryginalne lampy fajnie wygladaja ?? Chodzi mi o zakup angelow i halogenow do przodu i diodowych do tylu bo z przodu mam niby biale no ale kiepsko to wyglada bo tam nawet soczewek nie ma ;/ tyl jeszcze ujdzie ale bardzo mi sie diodowe podobaja. Tylko ze nie chce oszpecic auta na wies tutning tylko je odmlodzic. Nastepne... moge gdzies kupic ta niklowana listwe co idzie na okolo szyb z boku?? NIe mialem tego fabrycznie a bardzo mi sie to podoba i czy jak juz kupie latwo to sie montuje?? Nastepne :) Co jest z kolem?? Przednie prawe kolo jak w nie kopne to jest taki metaliczny dzwiek jak by cos sie o klocki obijalo, jak jade po dziurach to jest to samo ;/

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi. Kłaniam sie :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie miałeś, bo masz najpewniej wersje ShadowLine

Co do koła - na pierwszy pomysł przychodzi mi łożysko (o ile ten dźwięk dobiega gdzieś zza środka felgi)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytan...

Posiadam e39 z 00r przed liftem i czy moge do niego wlozyc grill z poliftowego bmw bo tam juz jest wypukly a nie wklesly z tego co kojarze.

Nastepne pytanie brzmi... czy nie oryginalne lampy fajnie wygladaja ?? Chodzi mi o zakup angelow i halogenow do przodu i diodowych do tylu bo z przodu mam niby biale no ale kiepsko to wyglada bo tam nawet soczewek nie ma ;/ tyl jeszcze ujdzie ale bardzo mi sie diodowe podobaja. Tylko ze nie chce oszpecic auta na wies tutning tylko je odmlodzic. Nastepne... moge gdzies kupic ta niklowana listwe co idzie na okolo szyb z boku?? NIe mialem tego fabrycznie a bardzo mi sie to podoba i czy jak juz kupie latwo to sie montuje?? Nastepne :) Co jest z kolem?? Przednie prawe kolo jak w nie kopne to jest taki metaliczny dzwiek jak by cos sie o klocki obijalo, jak jade po dziurach to jest to samo ;/

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi. Kłaniam sie :mrgreen: :mrgreen:

1. Jeśli chodzi o włożenie grilla (czyli nerek) poliftowych - szerokich do maski przedliftowej to bez problemu wchodzą.

2. Co do nieoryginalnych lamp to niestety - daleko im do wyglądu oryginalnych poliftowych z engelami. Kwestia tylko jakiej jakości te lampy dorwiesz - im lepszej jakości tym mniej w oko kole, że to zamiennik... No i przede wszystkim ważne jaki masz kolor auta bo jak widzę ciemną e39 i ktoś wrzuca sobie lampy przednie ze środkami calutkimi w mega "chromie" świecącym to wygląda to jak niezły rzyg. Do ciemnego auta tylko i wyłącznie lampy przednie z ciemnymi środkami/plastikami.

3. Co do lamp tylnych to jeśli masz na myśli diodowe w sensie jakichś wynalazków z diodami zamiast żarówek w kloszach dedykowanych do e39 przedliftowych to będzie wszystko pasowało bez problemu. Inna sprawa jeśli pisząc "diodowe" masz na myśli neony w oryginalnych Hellach - wtedy sprawa się trochę komplikuje i trzeba trochę porzeźbić żeby je zapodać do wersji przedliftowej auta (docinanie blachy bo inne są mocowania no i wstawienie przetwornic do nich).

4. Listwę możesz kupić - szukaj na giełdach, popytaj na forum bo często forumowicze zmieniają sobie wygląd auta z seryjnego na m-pakiet (czyli listwy shadowline) i wtedy pozbywają się swoich chromowanych. Możesz też zapytać w ASO - może się okazać, że nie jest to duży koszt.

5. Co do metalicznych dźwięków przy kołach to najprawdopodobniej podkrzywiły Ci się metalowe osłony od wewnętrznej strony tarcz (potrafią się odkształcać od wysokiej temperatury przy hamowaniu) i dzwonią albo o klocki albo o jakąś część metalową tarczy bądź zacisków hamulcowych. Zdejmij koło i poodginaj te osłony trochę do środka wnęki koła. Często też tam wlatuje jakiś syf i dzwoni.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak widzę ciemną e39 i ktoś wrzuca sobie lampy przednie ze środkami calutkimi w mega "chromie" świecącym to wygląda to jak niezły rzyg.

 

DOKŁADNIE! Ostatnio widziałem gościa - cziornyj bumier, shadowline a z przodu lampy ociekające "chromem", spasowane kiepsko, ogólnie tandetny zamiennik. ŻENUA!

 

Odnośnie lamp Helli z neonami - jest możliwość kupna u Helli lamp poliftowych dedykowanych do wersji sprzed liftingu. Odpada docinanie, przetwornice i przejściówki, bo i takie są potrzebne. Chińskie lampki LED działają o dziwo bez zarzutu, nawet nieźle wyglądają, żadnych błędów, migotania, itp. Łapię orient w kwestii, bo też mam te niby białe, ale jednak kiepścicho i przymiarkę robię pod jakieś inne. Chyba wybór padnie na Hellę, Tobie też polecam oryginał. Cena używek najtaniej widziałem za 500 zł komplet, niestety jedna rozszczelniona, czyli będzie parowała. Przejściówki w ASO 150 zł/para a przetwornice niestety nie wiem.

 

I tradycyjnie - zrobisz jak uważasz. Kwestia gustu i poczucia estetyki, heh.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co zrobie :)

jutro pracuje do 16 to porobie foty i mi powiecie czy jest to te shadow line :P zrobie tez filmik jak te kolo brzmi :) jezeli chodzi o przednie lampy to tylko w gre wchodzily te ciemne :) a poza tym jakie byly wersje ??Ta shadow line czym sie wyroznia?? bo kurde jak tak patrze na ta moja to tak jak by czegos jej brakowalo ;/ niby jestem zadowolony bo do konca mam potwierdzony przebieg w bmw... jak kupowalem to bylem na przegladzie w aso no ale kurde tak jak by jej czegos brakowalo ;/:)ona tak jak by siedzi troche nizej z tylu, a koilor to ciemny niebieski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną cechą charakterystyczną wersji shadow line jest to, że listewki/ramki wokół bocznych okien idące wzdluż dachu od lusterka zewnętrznego aż do trójkątnej szybki tylnych drzwi są właśnie w czarnym matowym kolorze a nie tak jak te co Ci się podobają - w chromie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną cechą charakterystyczną wersji shadow line jest to, że listewki/ramki wokół bocznych okien idące wzdluż dachu od lusterka zewnętrznego aż do trójkątnej szybki tylnych drzwi są właśnie w czarnym matowym kolorze a nie tak jak te co Ci się podobają - w chromie.

Pzdr.

 

Witoza!

Czyli Shadow Line to listewki wykończone w macie? To ja już nie wiem, co ja mam. Mianowicie u mnie są one lakierowane w kolorze ciemnym z takim jakby brokatem, wygląda kozacko na tyle, że wyleczyło mnie z chęci posiadania Chrom Line, który też mi się podoba.

Do tego w Shadow Line listwy boczne na drzwiach oraz te przód/tył nie posiadają chromowanego paska, obecnego w Chrom Line.

Według mnie Chrom Line rządzi, ale w autach z M-pakiem nie pasuje do ogólnego charakteru auta.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow-Line mają tez z tylu chyba ciemne lampy o ile sie nie myle.. Jak ci sie chce to odszukaj w dziale samochody moja e39 528 touring, mam ja na sprzedanie. Ona tez jest shadow line. A mi sie te ramki chromówe ni gruma nie podobają ;-) ale jak ktoś napisał.. Kwestia gustu;-) ja mam u siebie chyba juz te po lYftYngu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow-Line mają tez z tylu chyba ciemne lampy o ile sie nie myle.. Jak ci sie chce to odszukaj w dziale samochody moja e39 528 touring, mam ja na sprzedanie. Ona tez jest shadow line. A mi sie te ramki chromówe ni gruma nie podobają ;-) ale jak ktoś napisał.. Kwestia gustu;-) ja mam u siebie chyba juz te po lYftYngu?

Ciemne lampy w jakim sensie? Że kierunki są też pomalowane na ciemny kolor? Jeśli o tym mówisz to nie jest to reguła bo ja mam oryginalnie M-Pakiet (czyli z shadowline) i lampy z tyłu - Hella neon - są z białymi kierunkami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do pytań kolegi gie07:

- grill poliftowy/M5 oczywiście pasuje do przedliftowej E39 i znacząco poprawi wygląd auta z przodu. Ja mam grill M5 czyli całkowicie chromowany i wygląda niesamowicie :8) Nie polecam grilla niby z karbonu albo czarnego - widziałem kilka E39 z takim czymś i zdecydowanie pogarsza to wygląd przodu zamiast poprawić, ale to oczywiście moje prywatne zdanie na ten temat.

- jeśli chodzi o lampy przednie: każdy zamiennik będzie niestety wyglądał dość kiesko i tandetnie, może jeden zamiennik w miarę podobny do poliftowych jest (chyba depo któreś) ale znawca i tak rozpozna z daleka zamiennik, więc tutaj jeśli już jest to konieczne, to zainwestuj w lampy ori Helli poliftowe na soczewce (bez xenonu też chyba były).

- co do lamp tylnych: są zamienniki bardziej przypominające poliftowe z diodami, a są też niestety (nie tanie) imitacje DEPO których zdecydowanie nie polecam. Najlepiej oczywiście wygląda ori Hella z neonem, ale wiąże się to z przeróbkami jak już koledzy wcześniej pisali. Ja wybrałem lampy z ledową pozycją firmy bodajże Eagle Eyes za 499 PLN ( już z przetwornicami). Spasowanie może nie jest takie jak oryginałów, ale ogólne wrażenie pozytywne robią :cool2:

 

Link do aukcji z lampami LED tył :

http://www.allegro.pl/item1031423494_lampy_diodowe_bmw_e39_95_00_red_white_led_diody.html

 

To chyba najlepsza alternatywa zamiast Helli :8)

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet czyli lampy z neonami do tyłu przetwornice plus przejściówki kable plus sposób montażu bardzo ciekawy(przetwornice pod koło zapasowe) jest/był gdzieś na alledrogo za około 1000zł wszystko nowe z gwarancją, ja kupiłem i jestem zadowolony a blachy pod lewą lampę i tak trzeba docinać bo nie pasuje tam jedna śrubka prawa idealnie ale lewa ma problem 15 20 minut zabawy z pilnikiem i wszystko gra, zestaw oczywiście od helli, przednie też uważam że ori wyglądają najlepiej i takie też założyłem ale uważaj bo zakup dobrej sztuki na ale drogo to też problem ja kupowałem 2 razy z czego z jednym facetem się dalej sądze bo chińskie hidy wsadził w reflektor halogenowy i ostro twierdził że to ori ksenon, a kasy zwrócić nie chciał po 2 rozprawach w sądzie już nie jest taki kozak i jak sobie policzył to drogo go te lampy będą kosztowały, a chciałem mu na rękę iść i pokryć koszty przesyłki w obie strony żeby mi tylko kase za lampy zwrócił, ale to inna historia, 2 gie jak kupowałem to facio mi połamane regulatory przysłał, wydzwoniłem zwrócił część kasy ale i tak kosztowały mnie prawie 2500 te podróby typu depo czy co tam innego to straszne są normalnie odrzuca z daleka,a te tylne diodki moim zdaniem przez azje robione to niektóre modele wyglądają ok ale tylko niektóre

 

pozdrawiam

 

tutaj masz http://www.allegro.pl/item1039442003_lampy_bmw_e39_red_smoke_led_96_04_hella_hit.html dokładnie taki zestaw hella do tyłu (mam identyczne)

 

ten koleś z tej aukcji wyżej ma też przejściówki do ori przednich z przed liftu na po lift cobyś rzeźbić nie musiał tylko wpinasz kabelki i działa :D

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stukania w kole mialem cos podobnego jeden z kolegow pisal juz wczesniej moga to byc wlasnie te blaszki .u mnie bylo cos innego , po zakupieniu auta 1,5 temu mialem podobny efekt stukot z kol , na nierownosciach dosc intensywny . przestawal gdy lekko wciskalem hamulec (pierwsza faza hamowania lekko slyszalny stuk jak po uderzeniu malym mlotkiem ), postanoweilem wymienic klocki podczas wymiany obejrzeniu klockow (dosc dziwne?)okazalo sie ze klocki nie siedzialy sztywno w zacisku tzn.stokaly w prowadnicy zacisku mimo ze blaszki je trzymaly.po wymianie wszystko wrocilo do normy.

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.