Skocz do zawartości

318iWysokie spalanie i brak mocy E36


chicago1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem właścicielem e36 1.8 benzyna + LPG (zwykła instalacja). Problem w tym, że Beti ma dość wysokie spalanie a na dodatek jest bardzo słaba. Na "zimno" idzie jak trzeba. Nie odczuwalny jest żaden spadek mocy, idealnie wkręca się na obroty. Problem pojawia się gdy trochę pochodzi. Nagle przestaje się wkręcać, bardzo słabo reaguje na dodanie gazu. Odczuwalne są lekkie drgania. Spala około 15/100l LPG. Po podpięciu pod komputer niby wszystko ok. Jedyne co to wywala kupę błędów na sondzie lambda i jak to w polsce bywa często ilu mechaników tyle teorii. Pierwszy oznajmił mi (bez sprawdzania realnego stanu), że to rozrząd i tyle w temacie. Rzeczywiście lekko stuka ale nie jest to jakieś mocne stukanie. Drugi stwierdził, że mam nieszczelny układ wydechowy i dlatego oszukuje na sądzie i tak się zachowuje.

Może ktoś z Was miał taki problem? Co pomogło?

 

_______

Proszę o poprawne tytułowanie wątków! Format tytułowania do przeczytania na górze działu. Pozdrawiam /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do diagnostyki (kolejnej...) i sonda niby w porządku. Coś nie gra z czujnikiem położenia wału ale więcej szczegółów będę znał jutro, pojutrze. Czy to możliwe żeby czujnik Tpsa tak mocno wpływał na spalanie i spadek mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do diagnostyki (kolejnej...) i sonda niby w porządku. Coś nie gra z czujnikiem położenia wału ale więcej szczegółów będę znał jutro, pojutrze. Czy to możliwe żeby czujnik Tpsa tak mocno wpływał na spalanie i spadek mocy?

Czujniki takie to raczej w centrali telefonicznej TP S.A znajdziesz, a ty masz zapewne na myśli czujnik położenia przepustnicy TPS. :mrgreen:

Ale jak wspomniałem to czujnik przepustnicy. Jeśli chodzi ci o niesprawny czujnik wałka to mocy nie będzie w pewnym zakresie obrotów.

Spalanie, jeśli nawet będzie większe to minimalnie i nie wpływa znaczaco. :cool2:

U ciebie jest więcej niewiadomych bo masz jeszcze LPG i w tym układzie zasilania może też tkwić problem.

|choć ja dalej stawiam na sondę. to że nie pokazało błędu nie oznacza że jest sprawna i działa tak jak powinna. W takim przypadku podłącza się sondę i obserwuje przez jakiś czas jak prcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.