Skocz do zawartości

kolektor ssacy- mycie


pawciodiabelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy w e39 525d 163KM podobnie jak w e39 530D nalezy myc kolektor ssacy aby uniknac oberwania blaszek ktore wpadaja w silnik??

Jesli tak to czym najlepiej to zrobic??

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam

Na początek zajrzyj na RealOEM, wpisz 7 ostatnich cyfr swojego VINu i sprawdź czy w ogóle masz te blaszki. Patrzysz na zakładki:

silnik ----> układ ssący ------> instalacja ssąca AGR ze sterowaniem klapami

Jeśli odpalisz ten rysunek z ostatniej pozycji i napisze Ci, że "Nie znaleziono części pasujących do twojego samochodu" tzn, ze tych klapek NIE MASZ. Tu link ze strony RealOEM po wpisaniu mojego VINu i sprawdzeniu co powie o blaszkach strona:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL91&mospid=47540&btnr=11_2837&hg=11&fg=40

Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś wymieniał kolektor ssący i wymienił (nie sprawdzając dokładnie) na taki, ze sterowaniem blaszkami.

Ja tych blaszek nie mam (sprawdzone po zdjęciu kolektora) i po sprawdzeniu pod wyżej podaną lokalizacją na RealOEM także pisze, że nie znaleziono części pasujących do mojego auta.

A co do samego mycia to ja bym to czyścił jakąś benzyną ekstrakcyjną a potem dokładnie wysuszył.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko się myje środkiem do czyszczenia o nazwie Dimer. Rozcieńczam go 1/2, pryskam do środka, zostawiam na okolo 15 min, a potem myjka ciśnieniowa i leje w niego ile wlezie. Potem zostawiam na słońcu na około 2-3 godziny aż się porządnie wygrzeje i zakładam... Wszystko pięknie puszcza i co najważniejsze nie jesteś ubabrany po łokcie...

Co do blaszek to z tego co się orientuję to większość 525d nie miała tego ustrojstwa. Ja mam egzemplarz z 11.2001 i też nie posiada blaszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blaszki najczęściej występowały właśnie w autach z ASB. W manualach raczej ich nie było...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.