Skocz do zawartości

Wyciek przy prawym nadkolu - prośba o poradę


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Z prawego przedniego nadkola (to od strony pasażera) wypływa mi jakaś ciecz, chyba jest to płyn od spryskiwaczy, ale nie jestem tego pewny - wnioskuje to po zapachu wypływającej cieczy,wygląda jak woda i pachnie jak płyn do spryskiwaczy.

Montowałem ostatnio chlapacze i może przebiłem niechcący jakiś zbiornik na płyn lub przewód prowadzący płyn do tylnej wycieraczki, jednak nie mam pojęcia czy to jest powód tego wycieku, gdyż całe nadkole jest zabudowane i nie widzę skąd ten przeciek.

Czy ktoś z Was się orientuje czy w tylnej części prawego nadkola znajduje się jakiś zbiornik lub przewód z cieczą do spryskiwaczy który mógłby zostać przebity wkrętem podczas montażu chlapaczy ?

Proszę o poradę bo nie chcę od razu jechać z tym do serwisu, gdyż tam pewnie za sprawdzenie słono sobie policzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz przy montowaniu chlapaczy mogłeś uszkodzić zbiornik. jest on w kształcie nadkola jeśli mogę tak powiedzieć. rozbierałem go w weekend i zaczyna się dokładnie w miejscu gdzie zapewne montowałeś chlapacze a kończy na wysokości lampy. najlepiej to sprawdź. nie ma dużo roboty przy tym.

odkręć koło, plastikowe nadkole (kilka śrubek) i od razu będziesz miał zbiornik spryskiwacza montowany na jedna śrubę. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą pewnie uszkodziłeś zbiorniczek w naljepszym wypadku któryś z przewodów. Jak zdejmiesz nadkole to wszystko zobaczysz jest kilka śrubek do odkręcenia ale robota prosta. Jak już będziesz miał wszystko na wierzchu to przy okazji wyczyść sobie siteczka spryskiwaczy nr 9 w linku bo lubią się zatykać. Powodzenia.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU31&mospid=48831&btnr=61_1879&hg=61&fg=45

Edytowane przez arti200
arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub masz "awarie" dyszy od spryskiwaczy, typowa usterka E9x...opisywana wielokrotnie, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i porady. Okazało się iż jeden z wkrętów zrobił małą dziurkę w przewodzie gumowym doprowadzającym płyn do spryskiwaczy przedniej szyby. Zakleiłem go i obsmarowałem dość dobrze silikonem i mam nadzieję, że to wystarczy bo szczerze mówiąc nie wiem czy dałbym radę samodzielnie wymienić te przewody.

Auto jest co prawda na gwarancji, ale usterka powstała z mojej winy, więc musiałbym pewnie dość sporo za wymianę tych przewodów zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.