Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zewnetrzne boki na przodzie i cały tył.. :) tak z obserwacji to tył 2x szybciej niz przod.... nie mam pojecia jak to mozliwe jak napęd na przod mam... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komedia na tym forum :)

:cool2: :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zbieznosc? moze cos masz nie halo... ustawiana przez otwory w felgach ?? na piastach narzedzia pomiarowe?? z obciazeniem takie jak zaleca producent?? z kompem podpietym pod obdII ?? do kąta skrecenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zbieznosc? moze cos masz nie halo... ustawiana przez otwory w felgach ?? na piastach narzedzia pomiarowe?? z obciazeniem takie jak zaleca producent?? z kompem podpietym pod obdII ?? do kąta skrecenia ?

 

jako kolega z okolicy poleć mi gdzie u nas tak ustawiają geometrię?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmka.pl

zostawisz auto zrobia dostajesz wydruk... robilem w swojej kontrole jak zmienialem amory przod.. i zony e60 po zmianie wahaczy jest super :cool2:

jak masz inne kola niz oryginalne (bez tych otworów) to chlopaki zmienia Ci kola na swoje po wszystkim zaloza twoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam felgi 18'' styling 261. Jak wiadomo przód 7,5x18 et49, tył natomiast 8,5x18 et52. Według specyfikacji BMW na przód wchodzi 215/40, tył natomiast 245/35. Z racji tego, że opony 215/40 są dużo droższe i trudniej dostępne to czy mogę na przód wrzucić 225/40, jak to się będzie miało do tyłu (245/35), czy z przodu będzie widoczny na oko większy balon (na kalkulatorze opon pokazuje różnice 8mm w średnicy koła), poniżej screen, czy taka różnica nie powinna być zauważalna? Pozdrawiam

 

http://images61.fotosik.pl/1157/d1803dd1e5afb349gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wkladasz na przod 225/40 to tyl 255/35 czytaj watek kolego !!!! juz ze 30 razy pisalem jakie mam opony....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wkladasz na przod 225/40 to tyl 255/35 czytaj watek kolego !!!! juz ze 30 razy pisalem jakie mam opony....

 

przeczytalem i wiem, ze powinno to byc 255 jak przod wrzucam 225, ale pytam jak bedzie wygladac 225/40 i 245/35, bo nie chce 255, za szeroka oponka dla mnie w e87, wydaje mi sie, ze 245 to juz jest hardkor w jedynce, poniżej screen z różnicą średnic, wychodzi +1.27% w stosunku do 215/40, to chyba w porzadku, gdzies chyba czytalem, ze bmw dopuszcza wahania do 2,5%?

 

http://images62.fotosik.pl/1160/d1e612c8e23d57a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz przod mieć wyżej od tyłu twoja sprawa... spac by mi to nie dało...

osobiscie polecam tą opcje:

http://images64.fotosik.pl/1159/fc434c2a9104cb1dm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

co myślicie o tym felunku do e87 z pakietem 1M WIDE BODY

8X19 ET-37 5X120, 225/35/19 88 Y RSC przód wejdzie trzeba będzie lekko przerobić nadkoli od strony progu

9X19 ET-39 5X120, 255/30/19 91 Y RSC obstawiam ze po 200m będzie przecięta opona mocowanie zderzaka zostanie wytarte

LUB

8X19 ET-29, 225/35/19 98Y RSC koło będzie wystawac ok 9mm poza obrys auta o będzie tarło

9X19 ET-40, 255/30/19 91Y RSC jak wyżej

 

Tył sie delikatnie nastrechuje. Ja nie nawidze obcierania

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co chcesz osiągnąć ale w 1m są inne z przodu błotniki. ja mam z przodu 8,5 et 40 i oponę która nie jest wystożkowana 235/35 i jena zyletki. tyl mam 8,5 et 40 i mysle ze moze dystans wejdzie max 4 5 mm ale to bez stozkowania opony

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlasnie te blotniki przerobione do e87, chcialbym poprostu cos wiekszego wsadzic z dobrym rantem, w tej chwili na lato mam 18 m pakietowe ktora sielekko miesci ale spora roznica miedzy 225 a 255 bo slyszalem ze 265 nie bardzo bez przerobek napisz jak mozesz co bys wsadzal jakie wymiary maxymalnie przy cienkim slicku 30-35 wiem ze komfort spada ale robie go zeby wygladal

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sobie BMW E87 120i MPakiet z 2007. I teraz ciekawa sytuacja bo mam na przodzie na 17-stkach oponę 205x55 natomiast na tyle mam 225x40.

To, że na tyle są szersze to jest oczywiste ale co z wysokością? Czy to normalne że z przodu są wyższe niż z tyłu? A jeżeli to normalne to co ma na celu takie rozwiązanie?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.