Skocz do zawartości

323i M52 Klimatronik nie podaje schłodzonego powietrza


KALI80

Rekomendowane odpowiedzi

Przestała mi działać klima (klimatronik) w modelu 323i silnik M52 rocznik 1997. Na boardcomputerze pokazuje temperaturę +43 bądź +37 (podczas gdy takich temp. jeszcze nie ma). W miejscu gdzie nabijałem klimę powiedziano mi że jest to zapewne wina czujnika temperatury zewnętrznej montowanego we wlocie powietrza spojlera przedniego. Czujnik wymontowałem i przymierzam się do kupna ale czy to rzeczywiście może być przyczyna że klima nie chce podawać freonu? Chciałem nadmienić że sprężarka i inne parametry klimy są sprawne. Czujnik, który wymontowałem ma numery 1 383 204. Czy mogę zamontować taki sam czujnik tyle, że z innymi numerami tj. 8 350 187? Być może jest jakaś inna przyczyna, że do wnętrza nie podaje schłodzonego powietrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymieniłem uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej ale klima dalej nie chłodzi. Czujnik po wymianie pokazuje już prawidłową temperaturę. Nie wiem gdzie jechać tzn. czy od razu na komputer czy od razu do serwisu gdzie zajmują się klimą? Pytanie też jakie to koszty. Madmarx pisze o funkcjach ukrytych klimatronika abym tam posprawdzał. Czy w moim modelu są takie funkcje i jak to się sprawdza? Prosiłbym o jakieś namiary na fachową pomoc w rozsądnej cenie w woj. śląskim (okolice Sosnowca).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zachodu o takie rzeczy, podpięcie kosztuje max 100 zł i wszystko będziesz wiedział. Masz sprawny elektrozawór??? Bo ja miałem zepsuty i też nie podawał, ale u mnie ciepłego powietrza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.