Skocz do zawartości

roleta nie chce sie opuscic


stones1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z elektryczna roleta. Do wczoraj dzialala bez problemow, a dzisiaj naciskam "opusc" i nic sie nie dzieje, wydaje tylka jakis dzwiek "tyk" i nic. Czy ktos mial podobny problem????

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z elektryczna roleta. Do wczoraj dzialala bez problemow, a dzisiaj naciskam "opusc" i nic sie nie dzieje, wydaje tylka jakis dzwiek "tyk" i nic. Czy ktos mial podobny problem????

 

Mam dokladnie ten sam objaw :!: I slysze dokladnie ten sam dzwiek jak opisujesz. Widac to jest typowa wada. Zauwazylem to jakies dwa tygodnie temu jak chcialem poodkurzac na tylnej polce :mrgreen: Na szczescie poza ta czynnoscia ten przycisk nie jest mi do niczego innego potrzebny, takze mi to nie przeszkadza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzisiaj zabralem sie do elektrycznej rolety ktora przestala mi dzialac jakis czas temu. Objaw taki jak post wyzej. W sumie prosta robota - jakies 5 godzin spokojnej pracy :mrgreen:

Jak juz udalo mi sie wymontowac roletke i podpialem ja na krotko okazalo sie wszystko dziala :D Mierzac wszystko pokolei mierniczkiem doszedlem do tego przycisku na konsoli srodkowej :doh:

http://img162.imageshack.us/img162/2782/img36649tc.jpg

 

Okazalo sie ze mechanizm sie wyrobil. Niby zrobilem ze dziala, ale nie jest to tak perfekcyjnie jakbym chcial. Dlatego przy okazji gdyby ktos mial taki przelacznik na sprzedaz (bo chyba w e32 i e34 byl taki sam :worried: ) to prosze o kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło przeczyszczenie komutatora i nasmarowanie mechanizmu-zębatek- i wszysko zaczedło działać poprawnie.Niestety trzeba wymontować całą rolete razem z podszybiem. Marcinie 850 w E32 te przycisk jest zdeksza inny i jest z tyłu nad nawiewami, więc musisz chyba kupić orginalny do 850 , aczkolwiek zasada działania przełącznika powinna być taka sama.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to kiszka :( Myslalem ze jest taki sam. Poszukam na ebayu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej przyczyna była już 3 krotnie duzo bardziej prozaiczna. po prostu za którymś razem roleta nie chciała się zlożyć i wydawała tylko dziwne "tyk". zrobiłem więc manewr z wciśnieciem przycisku i delkatnym popchnięciem jednego z ramion rolety w kierunku składania. coś przeskoczyło i roleta elegancko się opuściła. tak jak pisałem miałem już to samo dokłądnie 3 razy. wyczyściłem nawet jej prowadnice i przesmarowalem na nowo, ale to nic nie dało.

Discreet charm in automobile Elite - 7 series

http://img388.imageshack.us/img388/1317/img0099a2ol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.