Skocz do zawartości

opinie o 2.5 td 163KM


miszczu39

Rekomendowane odpowiedzi

Ja użytkuję takiego (w manualu) od półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Dynamikę ma bardzo przyjemną. Chodzi ciszej niż 530d - niektórzy przy włączonym silniku pytali mnie czy to benzyna. Oczywiście zaraz ktoś napisze, że po co kupować 2.5 d skoro spala niewiele mniej od 3.0d i jeździ troche szybciej od 2.0d. Ja powiem tak - szukałem 530d przez 4 miechy (głównie w Niemczech) i niestety większość byłą albo zajechana albo po przejściach. Zrezygnowałem więc z silnika 3.0d na rzecz owego 2.5 d. Znalazłem ładny egzemplarz - kompletny i w m-pakiecie.Miałem obawy, ze dynamika tego silnika nie będzie zbyt dobra ale na szczęście obawy były niepotrzebne - ten silnik także potrafi miło przyspieszyć a i spalanie pozostaje na bardzo łagodnym dla portfela poziomie.

Co do poszukiwań to musisz tez sprawdzać czy auto nie jest poflotowe bo sporo 2.5 d jeździło w Niemczech jako flotowe (można taki egzemplarz poznać po większych tarczach hamulcowych z przodu). Wtedy może mieć nakręcone na liczniku sporo kilometrów.

Podsumowując - bardzo przyzwoity silnik (zresztą to jest w prostej linii silnik 3.0d tylko ma inny skok cylindra, oprogramowanie i mniejszą turbinę zdaję się). Dodatkowa zaleta - jeśłi kupisz w wersji z automatyczną skrzynią to przy tej mniejszej mocy i momencie względem 530d ASB powinna Ci dłużej posłużyć bo nie jest tak obciążona jak w 530d.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie autko od niedawna, tak jak mój poprzednik dłuugo szukałem 3.0d ale było ciężko jesli nie była bita to miała nakręcone tyle ze szkoda gadać a jesli mało to często okazywało sie przy oględzinach ze drzwi są np, innego koloru. Kupiłem 2,5 udało mi sie kupić z włoch jeździł nią starszy pan wiem bo kupywałem prosto od niego. Miała najechane 135 tyś sprawdzone w książce i w serwisie. Dynamika jest niezła w momencie gdy turbina zaczyna odpowiednio pracować dostaje ładne przyspieszenie, jeździłem 3,0 które miało za soba 450 tyś i uwierz nie zbierało sie dużo lepiej. Od puki mam auto wymieniłem tylko odmę i podstawowe płyny. Nic się nie dzieje wszystko jest w jak najlepszym porządku, jak spogladam od czasu do czasu na allegro to 2,5 dużo łatwiej znależc w dobrym wyposażeniu i z mniejszym pewnym przebiegiem niż 3.0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odp. szukam właśnie następcy mojej e34 2.4td ,bo chce zostać w marce, ale już w nowszym roczniku,bo trudno z częściami do mojego autka. a powiedzcie mi jeszcze ile wasze bawarki kosztował??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w listopadzie 2008 za swoje auto (525d manual z kwietnia 2003 w pełnym M-Pakiecie) dałem 37 tys. pln (wystawione było za 38,5 tys). Z akcyzą (4300pln) i opłatami wyszło mnie coś około 42 - 42,5 tys. pln. W tej chwili za ten rocznik w M-Pakiecie musisz liczyć minimum te 35 tys. pln. Wszystko co poniżej 30 tys pln jest musisz już bardzo uważać bo może okazać się skarboną bez dna.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.