Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem a mianowicie kupiłem bmw w niemczech.Zapłaciłem akcyze,skarbowy ,przegląd i idąc do urzędu zgubiłem mały brif ( posiadam tylko ksero ).Czy jest szansa na zarejestrowanie autka?

Proszę o rade bo naprawde jestem załamany , zdania są podzielone ale może ktoś z was przerabiał temat.

:( :( :( :( :(

Nie wiem czy temat był poruszany ale nie mam głowy szukać a więc zaczołem nowy temat.

:( :( :( :( :(

E34 1988r 2.0l 12v M20

E36 1.8i 1996r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz udać się z dużą częścią dowodu rejestracyjnego do wydziału komunikacji w Niemczech, w którym auto było zarejestrowane (ustalisz to po numerze rejestracyjnym). Wydadzą Ci tam za niewielką opłatą nowy, dwuczęściowy dowód rejestracyjny i dopiero z tym możesz jechać do polskiego wydziału komunikacji. Innej opcji nie ma. Chyba, że masz kogoś bliżej w DE, kto Ci to załatwi, to możesz wysłać temu komuś dowód i upoważnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie. Musisz jechać do wydziału komunikacji, w którym wydali dowód. Nie może to byś inne miasto itd. A nowy dowód wydadzą Ci jak będziesz miał przy sobie stary. Na wszelki wypadek weź umowę/fakturę kupna, bo nie pamiętam czy jest potrzebna czy nie. Muszą wydać, to nie polska żeby robili problemy. Oni wiedzą, że w Polsce przepisy i ustawy tworzą kretyni przez co nie da się zarejestrować auta bez małego briefu i bez problemu wydają nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma sprawy. Tylko się upewnij na 100% że jedziesz do dobrego wydziału komunikacji. Miejsce gdzie sprzedali Ci auto może być na drugim końcu Niemiec. Gdzieś w necie można sprawdzić po literach z rejestracji jaki to wydział komunikacji, bo nie pamiętam czy to w Briefie jest zapisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. :wink:

Sprawa załatwiona.

Odzyskałem mały brif.

Wczoraj pojechałem do tego urzędu w niemczech ze starym dużym brifem ,krótkim podaniem z prośbą w języku niemieckim oraz umową kupna sprzedarzy.

Urzędniczka zrobiła ksero umowy oraz dowódu osobistego,obcieła róg starego dużego brifu pieczątka i wydała mi nowe brify duży i mały z danymi tamtego właściciela.

Prosto sprawnie bez zbędnych pytań.

:lol: Wielki uznanie dla urzędów niemieckich ( bez biurokracji ). :D

Dziękuję WSZYSTKIM ZA POMOC.

Jak by ktoś miał podobny problem proszę pisać pomoge radą. :cool2:

E34 1988r 2.0l 12v M20

E36 1.8i 1996r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.