Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa Problemy leje 525TDS Touring 96r


seweryn80

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się problemy z pompą wtryskową gdzieś leje się zniej ropa na dole widać jak sobie kapie ale ciężko zdjagnozować gdzie a wyciągać też ciężko ale bez tego chyba nic nie zrobie. jesłi maił ktoś taki prolem to niech mi podpowie gdzie tam może być wyciek. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jakieś dwa tygodnie temu i u mnie zaczęło się sączyć z pompy :duh:

ale zwęszyłem że to spod górnej pokrywski steelwerka (sterownika).

Już nawet wiem że naprawa to koszt koło 250 zet......

Sam się chciałem do tego dobrać, ale na szczęście nie miałem czym odkręcić jednej śrubki (jakiś nietypowy kluczyk) - i dobrze, bo reguluje się nią dawkę czyli cały silnik :? - a na oko" się nie da.....

Wytrzyj dobrze pompę włącz silnik i obserwuj - gdzieś musi się pojawić ropucha.....

Ale i tak sam raczej nie dasz rady - chyba że masz sprzęt

Czemu BMW ??? - wiem, ale nie powiem .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekielek u góry nie leje, leje za to gdzieś na dole pompy tam u góry coś się też sączyło, ale dociągałem torusy i tą dziwna też, ale czy ona ma jakąś regulacje chyba nie to jest po to żeby się nie bawić tym tylko jak już to serwis zobaczymy na razie tu się nie sączy, ale jeszcze gdzieś na dole.

PS tą śrubkę trzy kątną to przerobiłem na sześciokątną da się. Zobaczymy czy czegoś nie zwaliłem pozdro i odpisujcie dalej, bo nie wiem, co może być na dole a wykręcanie pompy jakoś mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zależy gdzie masz wyciek, jak na steelwerku - tym na górze sterowniku - to pestka. Z tym że to urządzenie raczej nie może być ściągane z pompy bo potem trzeba to dobrze wyregulować - koszt ok 250 zł.

Jak cieknie z pompy na łączeniu to już problem bo pompę trzeba wyjąć rozebrać i złożyć. Trzeba też ją wyregulować.

Rada - jechać do dobrego warsztatu - najlepiej ASO Bosch.

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.