Skocz do zawartości

323ci Zaczeło trząść jakby motorem harleyem podczas jazdy


lewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od jakiegoś czasu z moim autem.

 

Moje auto to BMW 323 Coupe Benzyna

Silnik 2,5 litra (6 garów) 170hp rok 2000

 

 

Od jakiegoś miesiąca zdarzyło mi się z 6 razy, że podczas jazdy autem i postoju na parkingu zawsze zaczęło mi trząść silnikiem. Obroty mam zawsze na 600/min średnio od kupna auta. Ale gdy zaczyna trząść tym silnikiem to lata mi silnik, jest to widoczne po podniesieniu maski, a przy dodawaniu lekko gazu, z tłumika słychać inny dźwięk, taki jakbym miał inny wydech, mocno basowy dźwięk jakby się co chwilę dusił (poprostu chodzi jak tłumiki w motorach typu Harley), dziś znowu mi to się przydażyło i dodatkowo na jałowym przy dodaniu lekko gazu jakby z silnika słychać świst powietrza. obroty falują wtedy od 600 do 800 mniej więcej co kilka sekund przy dodawaniu gazu. Niewiem kompletnie co to może być, bo nie jestem mechanikiem.

 

Nie zdarzą to się ciągle, lecz ostatnio jakby częściej, mam wrażenie, że auto chodzi wtedy jakby na 5 garach, wtedy jest objaw takiej pracy tłumika również?

Edytowane przez lewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogła to byc wina świec? chce rozkrecic obudowe i zerknac czy nie poluzowane sa kable, bo nigdy czegoś takiego nie było, paliwo wczoraj wlasnie tankowalem z innej stacji poł na pół paliwa z rżnych stacji, ale niewiem jak natrazie co moglo byc tego przyczyna, choc zerkne na to co zaproponowales, dzieki, ktos jescze ma jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ostatnio mi się to zdarzyło, na zimnym silniku przycisnąłem mu po odpaleniu na drodze chwilkę i zaczął chodzić jak motor, jakie wysokie basy i przy dodawaniu gazu obroty szły do góry jakby nie chciały. jakies pomysły co to może być? po wyłączeniu silnika i odpaleniu na nowo problem znowu zniknął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo nawet ten sam model, wydaje mi sie ze jest to swieca lub cewka! pracuje tak jak by brakowalo jednego cylindra czy tak? i nie jest to wina paliwa bo mam bemke zagazowana i czy jest to gaz czy benzyna zdarza sie raz na pare mcy! wiec sobie odpuscilem! gasze silnik i jest ok taki tam sposób!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolego podepnij pod kompa i pewnie pokarze brak zapłonu na którymś cylindrze,ja tak miałem w zeszłym roku,telepie silnikiem,jak się dodaje gazu to obroty bardzo słabo idą,i dźwięk z tłumika jest nieco basowy,może to byś świeca,cewka albo jak w moim przypadku wina przewodu.tyle że u mnie stało się to ze dwa razy a za trzecim cały czas pracował na 5 garach i trzeba było na gwałt robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer mam pod koniec tygodnia umówiony. Ogólnie dziś wymieniłem gumę dolotu, bo była popękana, kupiłem ori z ASO. Odrazu czuć różnicę niby, że nie latają obroty, ale co do tego trzęsienia silnikiem i basowy wydech to się okaże z czasem, czy znowu się przydarzy, czy jednak to była wina lewego powietrza w układzie dolotowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik sprawdzony pod INPĄ i wykazało, że dwie sondy na garach 4,5,6 są uszkodzone, przy dodawaniu gazu na obrotach koło 2 tys. na garach wszystko szło poza skalę. jak myślicie co jest nie tak? przepływka raz pokazała błąd a potem nie, niby pręciki są wporządku. Mam 2 rury pod kolektorem w przeciwieństwie do niektórych innych tych modeli bmw, więc są 4 sondy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.