Skocz do zawartości

Wahacze firmy SRL,Czy warto?


andrzejw1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
czyli SLR :cool2:

Ja zrobilem juz 2 tys na nowych wachaczach i na kólkach 18 cali i jest spoko loko.

Te wachacze sa 2x tańsze od myle, a co z tego ze myle maja sworznie wymienne skoro za nowe tez trzeba zaplacic no i za wymiane czyli sa nawet 3 razy tańsze:P

 

 

faktycznie przebieg po którym można stwierdzić , że wahacz jest ok :) ja miałem w E36 190k najchane na fabrycznych i było dobrze :) jak przejedziesz 30-40k to pisz czy dalej jest dobrze :)

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze 2 tyś na wachaczach za 70 zł to jest i tak juz sporo ,porównujac do oryginału co kosztuje ponad 600 zł sztuka.

czyli SLR :cool2:

Ja zrobilem juz 2 tys na nowych wachaczach i na kólkach 18 cali i jest spoko loko.

Te wachacze sa 2x tańsze od myle, a co z tego ze myle maja sworznie wymienne skoro za nowe tez trzeba zaplacic no i za wymiane czyli sa nawet 3 razy tańsze:P

 

 

faktycznie przebieg po którym można stwierdzić , że wahacz jest ok :) ja miałem w E36 190k najchane na fabrycznych i było dobrze :) jak przejedziesz 30-40k to pisz czy dalej jest dobrze :)

Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak przejade 40 tysecy to juz zmienie auto przejechałem 5 tysiecy na polskich diurach na kołach 18 cali wiec mysle ze zdaly test teraz na szczescie zmieniłem na miejsze koła szkoda mi bylo zawiasu. jakbym misala byc jakaś lipa to by sie rozpadło po miesiacu zreszta jest gwarancja 2 letnia.

Ale jezeli ktos woli przepłacać co czesto widze na forum to jego sprawa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie,

czas sie wypowiedzieć na temat srl zrobilem juz jakieś 18 tys po naszych ukochanych drogach i jest oki wiec ciesze sie ze za nie dużą kaske mozne trafić cos fajnego.

W zime troche bardziej slychac nierówności ale mysle ze to przez to ze cala buda auta jest zmarnieta. Jak sa plusowe temperatury znowu jest duzo Ciszej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może podłącze się do tematu. Panowie jak czytam że po przejechaniu 2 czy 3 tyś km oceniacie pozytywnie wahacze to śmiech mnie dopada. Miałem E38 którą latałem ok 40-50 tyś km rocznie i powiem wam że tylko orginał wytrzyma na naszych drogach zadowalający przebieg (wiem że cena kosmiczna ale w przeliczeniu na przejechane km wychodzi taniej niż podróbki). Też skusiłem się na zamienniki i tak max 5 - 6 tyś km był spokój a potem znowu waliły jak wściekłe. Jeździłem na 18" 235/45. Proponuje wrócić do tematu po przejechaniu tak 10tyś km i wtedy napiszmy coś o jakości tych wahaczy. Obecnie jeżdżę E32 i też jestem po wymianie zawieszenia przedniego (październik 2010), wsadziłem orginał i do tej pory nic nie puka, nic nie stuka a drogi w moim powiecie wołają o pomstę do nieba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze mówiac sam sobie przeczysz dopiero co wymieniles wachacze i juz sie o nich wypowiadasz, zreszta wypowiadasz sie nie na temat, gdyz mowa jest o Firmie srl, gdzie nowe wachacze kosztuja 400 zl z 2 letnia gwarancj,a a nowe bmw kosztuje 2 tys w salonie na rynku w tysiaku moze sie zmiescisz.

 

Różnica jest

 

Zreszta jezeli Cie stać to prosze bardzo kupuj i w salonie.

Mysle ze ponad 18 ty juz swiadczy o wachaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc warto montować te wahacze SRLa czy nie warto? ja dotychczas uważałem tylko Lemfordera, ewentualnie MEYLE, ostatecznie MOOG i FEBI. Lecz nie ukrywam kieszeń boli jak chce sie wszystko w aucie zrobić na cacy ; ) zastanawiam się nad sensem tej oszczędności na wahaczach, bo też wychodzę z załozenia ze LEMFORDER wytrzyma dwa razy dluzej niz ten SRL i wyjdzie na to samo albo jeszcze z korzyścią dla Lemfordera. Ale chcialbym żebyscie się wypowiedzieli ile tak naprawde przejezdziliscie na tych wahaczach SRL.. ?? 18tys. to tez nie mówi za wiele...

 

aaa i pytanie: czym się różni wahacz tej samej firmy z pod obu linków, wahacze są identyczne, oba SRLa a różnica w cenie jest 22zł50gr na sztuce... jak na allegro i ten sam wahacz tańszego producenta to dosyć dziwne...

 

http://moto.allegro.pl/wahacz-tyl-bmw-e39-e38-i1490725355.html

http://moto.allegro.pl/wahacz-gorny-tyl-bmw-seria-7-e38-nowy-i1478789633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lemi jest bardzo dobry, ale i naj drozszy z zamienników, jezeli nie boisz sie ze po 2 latach Ci sie wybije na naszych drogach to kupuj, ja zyje ze swiadomoscia ze srl po 2 latach moze sie wybic, ale kupic drugi to zaden wydatek bo za jeden zestaw lemiego masz 2 zestawy srl, jak nie wiecej. A ile wytrzyma lemi ? nie wiem w niemczech napewno dlugo a u nas?? zalezy.

Nie oszukujmy sie drogi mamy beznadziejne.

Nikogo nie namawiam nikomu nie odradzam, mi puki co nic sie nie dzieje z tymi wachaczami pare kolegów lata na tym w e39 i tez jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam na przodzie wahacze oryginalne, czyli pewnie Lemfordera z 88 roku, dolne idealne, w górnych dopiero w tym roku wymieniałem tuleje górne. W obu sworznie zero luzu, auto ma prawie 300kkm, z czego 100kkm w Polsce. Nie wiem jak wy jeździcie, że wybijacie wahacze w dwa lata.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ponad 18 ty juz swiadczy o wachaczach.

Chodziło pewnie o wahacze ..................coś tam świadczy ale przeczytaj sobie ile ttrol zrobił na orginałach.

Witam, ja mam na przodzie wahacze oryginalne, czyli pewnie Lemfordera z 88 roku, dolne idealne, w górnych dopiero w tym roku wymieniałem tuleje górne. W obu sworznie zero luzu, auto ma prawie 300kkm, z czego 100kkm w Polsce. Nie wiem jak wy jeździcie, że wybijacie wahacze w dwa lata.

Gdyby były orginały wytrzymały by dłużej..................dlatego sam zakładam orginał. Ja wiem z autopsji że na BMW sie nie oszczędza bo to drożej wychodzi. Chyba że ktoś ma zamiar zaraz sprzedać auto. Ja swoim mam zamiar latać jeszcze pare lat więc nie oszczędzam...............................tani w utrzymaniu jest fiat 126p więc jak ktos chce tanio jeździć niech zamieni swoje BMW właśnie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka!!! Na SRL Dają 2 lata gwarancji wiec jak sie wybije wczesniej z powodów swojej jakosci to ci go wymieniajia na nowy a oryginał czy dobry zamiennik tez moze sie wysypac po 2 latach przez nasze dziory. SRL dolny przedni do e 38 kosztuje kolo 100 zł o ori 600 wiec lepiej co 2 lata reklamowac niz eydawac 600

Ale te 100 zł musi wytrzymać gwarancjie wiec sa napewno dobre wiec polecam.

Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, co do ceny to chyba troche przesadzasz, jak wgłębisz się w temat ceny LMI to jest znacznie taniej niz napisales akurat, owszem jest drozej jakiess 2.5-3 razy niż taki SRL ale nie 6.... :duh: chyba ze placisz marże jakiemuś sklepowi 100% albo bierzesz w salonie ;) sam nie wiem co wlozę do swojej buni jeszcze, ale myslę ze najistotniejsze wahacze wsadzę Lemiego a pozostale byc moze SRLa jak trzeba bedzie, na tą chwilę wychodzę z takiego zalozenia ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka!!! Na SRL Dają 2 lata gwarancji wiec jak sie wybije wczesniej z powodów swojej jakosci to ci go wymieniajia na nowy a oryginał czy dobry zamiennik tez moze sie wysypac po 2 latach przez nasze dziory. SRL dolny przedni do e 38 kosztuje kolo 100 zł o ori 600 wiec lepiej co 2 lata reklamowac niz eydawac 600

Ale te 100 zł musi wytrzymać gwarancjie wiec sa napewno dobre wiec polecam.

Kolego czy wiesz to z autopsji czy bajek naopowiadał Tobie sprzedawca? Wymienią na nowy? Pracuje w firmie gdzie odpowiadam za tranport i generalnie wszystko zwiazane z samochodami w tym naprawy. Wiem jakie są realia reklamowania towaru. Przyniesiesz zużyty wahacz do sklepu oni wysyłają go do hurtowni z której go wzieli, hurtownia do następnej hurtowni a ta do producenta lub jego przedstawiciela. Wszystko trwa min 2 tygodnie a potem dostajesz info że uszkodzenie z winy użytkownika. Takie są realia zareklamujcie cos to zobaczycie. Może 10% reklamacji jest rozpatrywana pozytywnie. Im pożądniejsza firma tym ten procent jest większy. Wczytajcie sie w warunki gwarancji........................... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jezeli chodzi o ten link http://moto.allegro.pl/wahacz-gorny-tyl-bmw-seria-7-e38-nowy-i1478789633.html to w tym przypadku "srl" to jest dystrybutor ...ja jak kupowalem do piatki to sprzedawca powiedzial mi ze wahacze produkowane sa przez TEKNOROT, ale pod logo SRL( selected replacement line) ...tak czy inaczej u mnie wytrzymaly wahacze 8000 t.k(bez zadnego koloryzowania) , sa jeszcze inne firmy ,dystrybutorzy pod logiem SRL wiec zalecal bym ostroznosc...
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tys. ? ; / to tyle co nic...
...tyle zrobilem od przegladu do przegladu, :mad2: zaplacilem za komplet prawie 500zl ,wyczytalem ze wahacze firmy TEKNOROT(nie dam reki uciac ze to byl faktycznie teknorot ,nie mialy wybitego logo ) to swietny stosunek ceny do jakosci,co sie okazalo nigdy wiecej (tanie mięso to niech psy jedza) dolozyl bym 300zl i mial bym komplet markowych wahaczy a tak 500zl poszlo w bloto ,tym bardziej ze caly czas mialem wrazenie ze na tych zamiennikach kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy byl przestawiony... wiec generalnie nie ma co sie zastanawiac nad kupnem tanszych odpowiednikow do auta gdzie budzetowa wersja(nie liczac tds-a) ma prawi 200 kucykow i prawie 2 tony wag, po za tym ze biorac po uwage wytrzymalosc orginalnego zawieszenia(200tkm,w polsce niech wytrzyma 120tkm) wydatek 1000-1500zl na okres minimum 5 lat :) nie jest wydatkiem duzym....z reszta jak ktos kto jezdzi 7-ka moze żulić na takich rzeczach :mad2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja;) ja tez wierzę tylko w Lemiego ew. meyle. Łatwiąc wszystkie 4 wahacze lemfordera nawet w hurcie i dorzucając koncowki drązków i łączniki stab. (również LMI) wychodzi wcale nie tak kosmicznie drogo, mimo wszystko duza kwota ale lepiej uzbierac i miec org, skoro takie SRL trzymają po 5 razy mniej a za darmo ich nie rozdają i nie montują ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki, dzisiaj byłem zatankować do pełna i cały zbiornik to mniej więcej połowa na komplet przodu lemfordera. Czy naprawdę warto oszczędzać, mając w perspektywie spokój na długie lata, a tankuję średnio dwa pełne zbiorniki na miesiąc. Taki przykład przychodzi mi do głowy, jakiś rok temu po mojej namowie kolega w Renault Megane I zaryzykował i wymienił cały przód na Lemfordera. Do dziś zawiecha jak nowa, a musicie wiedzieć, że wcześniej kładł jakieś noname i co 15 tyś po Łodzi wszystko latało jakby było nieposkręcane. Dla mnie to jest najlepszy dowód. Jednakże jak to w życiu bywa, wszyscy mają gusta, to tak jak moja dziewczyna, jak pójdzie beze mnie do sklepu to papier toaletowy zawsze kupi najtańszy, ot niektórzy tak mają.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże jak to w życiu bywa, wszyscy mają gusta, to tak jak moja dziewczyna, jak pójdzie beze mnie do sklepu to papier toaletowy zawsze kupi najtańszy, ot niektórzy tak mają.

To chyba jakaś rodzina z moją żoną :D

A tak na poważnie zgadzam się w 100% tylko orginał - przynajmniej mamy pewność że nie wyprzedzi nas koło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja;) ja tez wierzę tylko w Lemiego ew. meyle. Łatwiąc wszystkie 4 wahacze lemfordera nawet w hurcie i dorzucając koncowki drązków i łączniki stab. (również LMI) wychodzi wcale nie tak kosmicznie drogo, mimo wszystko duza kwota ale lepiej uzbierac i miec org, skoro takie SRL trzymają po 5 razy mniej a za darmo ich nie rozdają i nie montują ;)[Po czym stwierdzasz ze wytrzymuja 5 razy mniej?

Smieszne sa te co nie które wypowiedzi, ja jezdze na nich zrobilem 18 klocków i jest spoko.

 

2, 1/2 róznice w cenie jezeli porównasz z lemforderem czy meyle który nie równa sie z lemorderem.

Zreszta jezeli mowicie o gwarancjach meyle ma 4 lata Jestem przekonany ze takie same problemy by były z gwarancja jak w przypadku srl wszedzie firmy maja do miesiaca czasu jezeli chodzi o rozpatrzenie reklamacji a nawet dłużej.

 

NIECH wypowiadaja sie osoby które uzytkuja ta firme :) a nie osoby które jezdza na ori czy lemforderze bo wiadomo ze taki osoby inne firmy uwazaja za syf wiec bez sensu wymieniac taki poglady.

Jezeli ktoś jest zadowolony lub nie niech sie wypowiada jezeli Uzytkowal czesci tej firmy

Jezeli bedzie duzo negatywów wiadomo syfiasty produkt.

 

Narazie puki co jest nie zadowolony kolega który zrobił 8 tys i nawet nie wie jakiej firmy wachacze kupił.

Edytowane przez nugat18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podlacze sie pod temat poniewaz tez musze wymienic w swoim aucie 2 wahacze. Co sadzicie o firmie KRAFT

,Fast orginal , RTS i Stenberg Automative? Czy ktos z was mial z nimi do czynienia?

 

kraft zdaleka jest ja 4 max-cztery dni max :) szukaj czegos innego polecame wiadomo lemforder, trw

Mozesz wypróbować również srl :) tylko bierz od producenta ori zapakowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.