Skocz do zawartości

Hamulce w E39


biceps51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie natknalem sie zupelnie przez przypadek na naszym poczciwym allegro na 4 tloczkowe zaciski brembo do bmw e39 temat zapowiada sie fajnie ale pytanie sie nasuwa takie czy trzeba przy tym wymieniac tarcze i klocki czy wszystko pozostaje standardowe dodam ze poruszam sie 528 e39 z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ta aukcja którą znalazłem, to jest tam napisane że hamulce do e38 i e39. i chyba sprzedający się trochę rozpędził bo w e39 nie ma raczej zacisków czterotłoczkowych. są za to w e38 i to tylko w wersji 3-litrowej. co oznacza, że nie są wcale najmocniejsze, gdyż wersja 4 i 5 litrowa posiada tzw. zaciski pływające.

dobrą rzeczą jest wymiana hamulców na takie z mocniejszej wersji silnikowej, ale z tego co się orientowałem w e39 540 są inne piasty niż u ciebie, więc byłoby to dość kosztowne przedsięwzięcie.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tez bym prosil o podpowiedz do tego pytanka...

 

i ewentualnie co trzeba kupic np z 535, 540 V8 do 523, bo tarcze i klocki kupilbym nowe, tylko chodzi o np. zaciski, podobno jarzmo, ale nie wiem co to jest :P

 

Gdyby ktos mogl podac rysunki z realoem i zaznaczyc... :cool2:

 

 

DZIEKUJE

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym prosil o podpowiedz do tego pytanka...

 

i ewentualnie co trzeba kupic np z 535, 540 V8 do 523, bo tarcze i klocki kupilbym nowe, tylko chodzi o np. zaciski, podobno jarzmo, ale nie wiem co to jest :P

 

Gdyby ktos mogl podac rysunki z realoem i zaznaczyc... :cool2:

 

 

DZIEKUJE

 

Kolego, wejdź sobie na stronę realoem i porównaj numery części, a nie czekaj na gotowca. Przykładowo: porównujesz najpierw numer zacisku, jeżeli jest inny sprawdzasz dalej. Porównujesz numer jarzma, jeżeli jest inne, więc prawdopodobnie ma inny rozstaw śrub, więc musisz sprawdzić zwrotnicę. I tak dalej.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.