Skocz do zawartości

chłopaki pomocy!! wał napędowy


bmw_jasiek

Rekomendowane odpowiedzi

wal jest ok ale trzeba bylo sobie zaznaczyc na krzyzakach jak byl zlozony bo jakbys nie zauwazyl to caly uklad napedowy jest wywazany. Teraz musisz jechac na zaklad gdzie wywazaja waly i musza ci go dobrze ustawic - no chyba ze odnajdziesz znaczki.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Walczę z drganiem samochodu ( E34 ) przy różnych prędkościach. Faktycznie zaraz po sprowadzeniu auta wymieniałem łożysko dociskowe i odkręciłem wał od gumy, która jest między skrzynią a wałem. Auto stało cały czas w miejscu więc nie powinien się wał przekręcić i myślę, że złożyłem wał tak samo jak był (nic nie znaczyłem). Czy od samego odkręcenia i skręcenia spowrotem mogą być te drgania ????

Może faktycznie warto pojechać gdzieś gdzie wyważają takie rzeczy wie może ktoś gdzie na śląsku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Podepnę się pod temat.

Faktycznie zaraz po sprowadzeniu auta wymieniałem łożysko dociskowe i odkręciłem wał od gumy, która jest między skrzynią a wałem. Auto stało cały czas w miejscu więc nie powinien się wał przekręcić i myślę, że złożyłem wał tak samo jak był (nic nie znaczyłem). Czy od samego odkręcenia i skręcenia spowrotem mogą być te drgania ????

 

Mam dokładnie to samo :cry: Tyle że u mnie niestety wał najprawdopodobniej zmienił położenie bo koła wisiały w powietrzu :duh: Jak można odszukać te znaki i czy jest to wogule możliwe :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 6 śrób czyli możesz go ustawić w sześciu pozycjach przekręcając kolejno o jedną śrubę :?: czy źle myślę :?:

Wał był nie ruszany tylko odkręciony od skrzyni do wymiany gumy.Może to nie ma wpływu tylko jest żle ustawiona podpora wału :?: Wiem że powinna być przesunięta jakąś odległość w kierunku jazdy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca, to jak wal jest ulozony wzgledem walka na skrzyni (przez gume) oraz mostu nie jest az takie wazne --- przeciez czasami trzeba zmienic most czy skrzynie :) i juz jest wszystko inaczej ustawione... problem polega na tym ze jak ktos rozlaczy wal (zlozony z dwoch czesci) to potem ciezko trafic w to samo polozenie na wiloklinie...i wtedy trzeba wywazac wal.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.