Skocz do zawartości

330D dymienie "na siwo" przy dużym wysileniu silnika


serek012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeswietlilem forum ale nie znalazlem interesujacej mnie odpowiedzi wiec zalozylem posta. Moze jakis użytkownik e46 M57 330D albo M47 320D miał cos podobnego. Otoz mam przebieg 231 tysi i od dluzszego czasu zauwazylem we wstecznym lusterku ze jak "dam po garach" pojawia sie siwy dym. Szczegolnie to widac jak powiedzmy noca ruszam z kims spod swiatel i ktos za mna stara sie utrzymac mi na zderzaku - widac wtedy siwy dym oplywajacy jego auto. Nie jest to nic czarnego. Na kompie wyszlo cisnienie w Common Railu ksiazkowe, doladowanie turba ksiazkowe, zaworek podcisnieniowy od turba wymieniony, ERG przeczyszczony, przeplywka wymieniona - 25 tysi temu. Dodatkowo teraz przewody od sterowania zaworkiem podcisnieniowym turbiny. Przy normalnej jezdzie, spokojnej wszystko jest ok ale jak chce sie przygrzac spod swiatel albo np na 5 biegu od 80km/h depnie sie do konca to widac zamazanie krajobrazu we wstecznym lusterku. Dodam ze oleju nic nie bierze, plynu z chlodnicy nic nie bierze. Macie jakies pomysly co to moze byc? Jest to troche frustrujace. Z gory dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mam diesla to swiadomie ze wzgledu na przebiegi. Inny powod - w Swieta spalilem na trasie 6,6l/100km - a Ty ile? :lol:

 

Apropos odmy - tez byla wymieniana 25 tysi temu. Moze EGR sie troszke znowu przykurzyl? Jakby koncowki wtryskow byly padniete to jakie by byly objawy? Apropos koloru tego dymu to musze chyba wziac druga osobe zeby pojechala moja furka przede mna - wtedy bede pewny na 100% bo denerwuje mnie to strasznie. Dzieki za odpowiedzi - pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest w koncu diesel:)Ostatnio widzialem nawet jak koles ruszał gwałtownie BMW 5 spod swiatel w dieslu i tez ostro zakopcil. Moim zdaniem ma prawo zakopcic a zwłaszcza przy ostrym gazie...:) Chociaz dziwi mnie to ze moja cos niechce dymka puszczac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.