Skocz do zawartości

SZARPANIE I DŁAWIENIE SILNIKA 1.8 B+lpg


danielito88

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i proszę o rade : mam 318i b+lpg 92 rocznik autko odpala mi elegancko jednak kawałek przejade i zaczyna mi szarpać i dławić tak około 1300 obr do 2500 zmieniam bieg i znowu to samo czasem ma tak że załapie i jedzie elegancko przez jakiś kilometr lub 2 potem znowu to samo dużo już czytałem na ten temat no i z tego co piszą ludzie to może być przepływka ,krokowy, czujniki wału, świece ,lewe powietrze, przewody ,lambda , niewiem już jeździlem po mechanikach i każdy co innego mówi potrzebuje jak najszybciej sprawne auto ,może coś trzeba posprawdzać ,prosze o rady jak sprawdzić te elementy prostymi sposobami i gdzie sie kierować z góry dziękuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat,u mnie sa falowania obrotów przy odpalaniu i na wolnych ale te same diagnozy,tutaj też,mam ten sam silnik i tez mam gaz,czy trzeba pojechac na komp bo tu nikt nie potrafi powiedziec co jest na 100% nie tak?50zl to nie pieniadze ale forum to forum jest mnostwo mechanikow i pasjonatow i nikt nie potrafi postawic konkretnej diagnozy i powiedziec "sluchaj czlowieku masz zepsuty .........i go/to wymień,podlaczam sie juz pod ktorys z kolei temat(juz nie wspomne o swoim gdzie dostalem jedną odpowiedz w stylu "sprawdż gume od dolotu" i na dzien dzisiejszy nie wiem co tak naprawde dolega mojej buni,bo albo to albo tamto,bez sensu,jeden mowi to drugi tamto a trzeci jeszcze cos innego wymodzi.pozdro da wszystkich mechaników i pasjonatów ktorzy jeadza beemkami od zawsze

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze dodam że wystąpił kilka razy wystrzał w rure do przepływomierza

tak nawiasem mowiac to uzywaj opcji "edytuj" jak chcesz cos dopisac

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat,u mnie sa falowania obrotów przy odpalaniu i na wolnych ale te same diagnozy,tutaj też,mam ten sam silnik i tez mam gaz....

 

Czy po dłuższej jeździe tylko na benzynie (kilka dni) także występują takie objawy?

Czy jesteś pewny że masz idealnie ustawione mapy gazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat,u mnie sa falowania obrotów przy odpalaniu i na wolnych ale te same diagnozy,tutaj też,mam ten sam silnik i tez mam gaz....

 

Czy po dłuższej jeździe tylko na benzynie (kilka dni) także występują takie objawy?

Czy jesteś pewny że masz idealnie ustawione mapy gazowe?

 

 

od tamtego czasu co mi sie to popsuło malo jeżdże więc niepowiem czy mam "mapy gazowe" idealnie ustawione niewiem czy ma to wplyw na tą usterke? auto te posiadam 4 miesiące i dopiero je poznaje , musze kończyć bo do roboty lece jutro wracam na te forum mam nadzieje że sie rozwinie coś ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat,u mnie sa falowania obrotów przy odpalaniu i na wolnych ale te same diagnozy,tutaj też,mam ten sam silnik i tez mam gaz....

 

Czy po dłuższej jeździe tylko na benzynie (kilka dni) także występują takie objawy?

Czy jesteś pewny że masz idealnie ustawione mapy gazowe?

nie wiem czy to do mnie ale odpowiem przy okazji :lol: nie jezdze TYLKO ne benzynie bo po nagrzaniu silnika przelacza mi sie na gaz,mapy gazowe raczej podejrzewam ze sa dobrze ustawione poniewaz gaz byl zakladany w renomowanej firmie w Radomiu ktora zajmuje sie tylko sekwencjami z reszta kupilem ja juz z gazem,na wszystko mam faktury,papiery etc

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobny problem i też strzelał na gazie. Wymieniłem rurę przepływomierza bo była popękana i wszystko jest ok, na 3 trochę się dławi na gazie ale to już wina za dużej dawki gazu i rozwalonego mixera bo w benzynie jest ok. Ale przez ostatnie pół roku nie strzelił mi ani razu >>>odpukać<<<. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rurę przepływomierza

o tej rurze mowisz?a czy takie pękniecie/zuzycie moze miec wplyw na falowania?nie wiem jak Ty miales popekana swoja,ale kiedys zrobilem probe i lekko nacisnalem na ta moja rure i silnik spadal z odrotow no ale to przeciez nie jest dziura wielkosci pieci zeby mialo to jakis wplyw,tak mi sie wydaje,oprocz tego zuzycia rura wydaje sie calkiem spoko,w sumie to nie wiem jak od spodu to wyglad ale patrzac na wierzch nie pdejrzewam zeby byla tam tragedia

http://images37.fotosik.pl/276/8f30d18e2c97beedm.jpg

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rurę przepływomierza

o tej rurze mowisz?a czy takie pękniecie/zuzycie moze miec wplyw na falowania?nie wiem jak Ty miales popekana swoja,ale kiedys zrobilem probe i lekko nacisnalem na ta moja rure i silnik spadal z odrotow no ale to przeciez nie jest dziura wielkosci pieci zeby mialo to jakis wplyw,tak mi sie wydaje,oprocz tego zuzycia rura wydaje sie calkiem spoko,w sumie to nie wiem jak od spodu to wyglad ale patrzac na wierzch nie pdejrzewam zeby byla tam tragedia

http://images37.fotosik.pl/276/8f30d18e2c97beedm.jpg

 

każde pęknięcie nawet małe może mieć wpływ na falowanie silnika kiedy dostaje lewe powietrze więc polecam wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja z kolei mam problem taki że na gazie idzie elegancko ,a na benzynce ma kangurka :cry: Ale kangurek jest gdy silnik po odpaleniu jest zimny,gdy tylko chwyci temperaturę(tak na 1mm niebieskiego pola_ to idzie normalnie. Po podłączeniu na komp wykazuje błąd wtrysków(normalne przy jeździe na gazie-po skasowaniu i jeździe na benzynce nie wyskakuje powtórnie) oraz błąd "uszkodzenie wzmacniacza nr 1 sterownika"(nikt nie potrafi powiedzieć co to - i po skasowaniu i odpaleniu wraca),dodam że mam włożonego "chipa" ale nie od bagora. Po wymianie na oryginalnego błąd i tak pozostaje.

A co do falowania to temat rzeka koledzy.Nawet potrafi ten silnik falować gdy przytkane jest coś do filtra węglowego,lekko nie chodzi krokowiec i wężyki od starości już luźno na nim i z drugiej strony puszczają powietrze bo luźno chodzą,klapka w przepływce ma troszke syfu na sobie i ją minimalnie ogranicza,przepustnica jest zabrudzona,wężyki odmy są z masełkiem wewnątrz i jeden wężyk który od niej odchodzi pod przepustnicę ma zatkaną wewnątrz zwężkę,często łapie lewe powietrze na łączeniu kolanek kolektora dolotu bo tam są uszczelki papierowe(podokręcać lub doszczelnić silikonem),pominę lewe powietrze na innych elementach gumowych całego dolotu i góry silnika łącznie z korkiem wlewu oleju i dobrze zamkniętą puszką filtra powietrza :wink: Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia to pisać :mrgreen:

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też jeżdzę bmw 318i + lpg i jeżeli chodzi o wolne obroty to u mnie przyczyną była sonda lambda. Niestety teraz mam problem z wkręcaniem się obrotów, wciskam gaz, samochód dławi się, traci obroty i gaśnie (i na benzynie i na gazie). Wymieniałem cewke i czujnik wału. Kupiłem nowe świece, jeżeli to nie pomoże to może kable? Sam już nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.