Skocz do zawartości

3sd vs 3si


tomeks351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić bmw x5 e70.Mam dylemat który silnik wybrać 3si czy 3sd.Na wstępie powiem , że interesuje mnie to że benzyna więcej pali zastanawiam się nad dieslem ponieważ cały czas nimi jezdziłem i się przyzycziłem.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.jestem nową osobą na forum i mam nadzieję że ktoś doradzi mi jaką x5 warto byłoby kupić.zastanawiałam się nad modelem 4.4 benzynka.powiedzcie jak jest z eksploatacją tego autka,średnie spalanie,czy jest awaryjne....cchciałabym nadmienić że jestej już dłuższy czas posiadaczką e39 i moje doświadczenia z tym autem skłoniły mnie do dalszego "romansu" z marką BMW....pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ponieważ zmieniły się okoliczności przyrody (cena ON) jestem ciekaw waszej opinii odnośnie tematu 3.0 SD czy 3.0 SI ?

prosił bym o info kogoś kto jeździ ile pali 3.0i przy normalnej jeździe? robię głównie trasy i zastanawiam się co wybrać przy kolejnym zakupie

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ponieważ zmieniły się okoliczności przyrody (cena ON) jestem ciekaw waszej opinii odnośnie tematu 3.0 SD czy 3.0 SI ?

prosił bym o info kogoś kto jeździ ile pali 3.0i przy normalnej jeździe? robię głównie trasy i zastanawiam się co wybrać przy kolejnym zakupie

dzięki

 

ale co tu porownywac? 30 si to zolw w porownaniu do sd - kilka zl roznicy w cenie paliwa (nawet nie wiem czy na korzysc benzyny czy diesla) dla osoby, ktora docenia wlasciwosci jezdne samochodu (a nie chce sie przetransportowac z pkt A do B) nie powinny miec znaczenia

Edytowane przez Bono

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co tu porownywac?

 

 

... ale juz nowy 35i może być wart grzechu, 306 koni, do setki tyle samo, ładnie sie wkręca na obroty, dwie turbinki. Fakt, moment 400Nm vs 600Nm w dieslu to "mało". Z drugiej strony jest prawie 20K tańszy w zakupie. Ja chętnie bym sie tą nową benzynką przejechał.

 

W tej klasie samochodów dyskutowanie o oszczedniościach na paliwie rzędu 2, czy 3.000 zł rocznie wydaje mi sie smieszne. Większość z nas na wino rocznie wydaje więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Testowalem 1 dzien E70 3l w benzynę i w dieslu.

Jazda po 3city benzyna 17L w dieslu 13l.

Robię rocznie 50tys. km i jednak nie stać mnie na benzynkę choć też bym chciał :mrgreen:

Myślę że gdybym użytkował to autko tak do 15 tys. rocznie to nawet bym nie spojżał w stronę diesla choć nie mogę powiedzieć aby jakiś gruźlik BMW mnie zawiódł :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeździłem obiema wersjami silnikowymi. Wg. mnie dzieli przepaśc benzynę 3l od diesla. Oczywiście na korzyśc diesla. Obecnym autem zrobiłem ponad 70tyś i jestem.... zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.