Skocz do zawartości

Jaki olej wybrac??


osa1008

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 180 tyś (przynajmniej tak się wyświetla) i jeżdżę na mobil1 10w40, ale niedługo czeka mnie wymiana i kupiłem motula 5w40 100% syntetyk. różne są opinie na temat zmiany oleju z półsyntetyka na syntetyk, więc postawanowiłem sam się przekonać. jak zmienię, to dam znać.

ps. w poprzednim e34, które miało najechane 250 tyś też lałem pełny syntetyk.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do tej pory byl lany syntetyk, to warto przy nim pozostac. Jezeli nie wiadomo, co bylo lane, to ja bym zalal polsyntetyk.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Olej dla ludzi z zacienciami sportowymi. Ja osobiscie jezdzilem na Valvoline 10w40, odczuwalem roznice od pierwszego uruchomienia.

Dalem sie teraz namowic na Castrol Magnatec i musze przyznac, ze jest rownie dobry.

NIGDY MOBIL !!! po 6 tys km wygladal strasznie, plukal strasznie silnik, strasznie chodzil z rana, masakra !!!

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę rozwinąć ten temat oleju MOBIL. Mobil jest naprawdę dobrym olejem ale nie ten który jest rozlewany w Polsce ! Dużo jest podróbek na naszym rynku i ogólnie ten olej bardzo spadł z ceny. Jeśli chcecie lać Mobila owszem można ale najlepiej importowany tzn z Niemiec w tedy mamy pewność że jest on w 100% oryginalny. A tak na marginesie lał ktoś olej LIQUI MOLY ?? Bo mi także za 4000 km wychodzi wymiana i chce taki zalać. Może ktoś poda jakieś jego plusy i minusy, chociaż największą jego wadą jest cena : ) pozdro
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i jest duzo podrobek wiec dla mnie to oznacza jedno, lepiej zmienic na inny. Ja kupilem Mobila w sklepie wiec ciezko teraz docierac gdzie maja orginal a gdzie podrobke. Ten co ja mialem to byla jakas pomylka.

LIQUI MOLY?! wiem co to za olej ale nigdy na nim nie jezdzilem wiec ci nie pomoge, sprawdzales jakies testy producentow?

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.