Skocz do zawartości

318i czy nie za mały silnik do tych kół/opon?


yogi7456

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to nie wiedzialem gdzie to dać bo mowa i o silniku i o kołach to dalem tu,jak jest zle prosze oprzeniesienie,dobra do rzeczy.kupilem te felgi:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=962813688

mam juz je w domu ale jak je zobaczylem "na zywo" to sie troche...zmartwilem?dlaczego?sa na nich opony takie jak maja byc czyli 225/45/17 a raczej ich "nie ma" bo sa zajechane,ale to najmniejszy problem,mam kase kupie sobie inne,chodzi o to ze koles ktory mi je sprzedawal i kumple ktorzy ze ma byli(koles zdecydowal ze mi je przywiezie do Radomia bo wypadla mu delegacja i byl w R-miu)polecili mi rozmiar 205/45/17.dlaczego?bo silnik 1.8 bedzie na tych kolach tak mulil kiche jakby to bylo 1.3,krotko mowiac "nie bedzie sie odpychal"(fakt ze 1.8 to tez nie ma za bardzo czym sie odpychac)i nie "bedzie czym jechac" co Wy na to?tez fakt ze nigdy nie jezdzilem na takich "kapciach" i moze sie nie znam i nie mam racji ale chce sie upewnic i troche sie obawiam kupic tak szerokich laczkow,jak to jest?

 

P.S Panie Modzie mam nadzieje ze tym razem dobrze zatytulowalem temat :lol:

 

_______

Panie Yogi, pięknie zatytułowałeś temat!! ;) pozdrawiam /pan mod ;P

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to 1.8 rakietą tak czy inaczej nie będzie także jak bym spokojnie założył 225 dlaczego by nie ...

pewnie trochę dostanie po tyłku na szerszych gumach ale na pewno nie będzie ta różnica aż tak dotkliwa

dla przykładu mogę Ci powiedzieć tak :

ja w swojej E32 730 (co samo przez się sugeruje że to nie jest demon prędkości) na zimie mam 225 na 16'' natomiast lato 255 na 17'' i tak na dobrą sprawę różnica jaką czuje jest znikoma

:twisted:

pozdrawiam

cn_igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to max na 205 na 17 cali. Zakładając większe tracisz na mocy której i tak za wiele nie ma w tej pojemności,spalanie tez leci lekko w górę :mrgreen:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec troche...

Z doswiadczenia wiem ze 225 to zdecydowanie za duzo! Niestey obecie mam takie załozone... tylko temu ze kupiłem tez fele z tymi oponami.

Załozysz 205/45 auto bedzie sie lepiej prowadzilo, lepiej hamowalo, bedzie mu lzej co za tym idzie bedzie żwawsze noo i spalanie...

Odpowiedz czemu chcesz kupic 225? Nie moge sie dopatryzc zadnego "ZA" raczej same minusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to max na 205 na 17 cali. Zakładając większe tracisz na mocy której i tak za wiele nie ma w tej pojemności,spalanie tez leci lekko w górę

masz racje tez tak mysle,dobra to kupie 205

 

Odpowiedz czemu chcesz kupic 225? Nie moge sie dopatryzc zadnego "ZA" raczej same minusy...
a czy ja napisalem ze chce?wlasnie nie chce ale tak zaleca producent i juz nie raz spotkalem sie tu i nie tylko z opinia ze do 17" to tylko taki rozmiar,ale chyba nie na tym silniku

dzieki,mozna zamknac

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam opony 225/45/17 pirelli pzero rosso czy jakoś tak. Są bardzo dobre ale czuć różnice między tym rozmiarem a zimowym jaki mam czyli 185/50/15. Róznica nie jest wielka bo przyśpiesza 0.5sekundy do setki wolniej i spala średnio litr benzyny więcej na sto:). mój brat próbował tego ogumienia na 1.8 i NIE POLECAM maks 205/45 Mi9ałem takie w golfie 3 1.8 i było wszystko w porządku. Także nie zawsze trzeba stawiać na wygląd. Poza tym te opony są droższe :0.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie powyżej 205 to ładnie wygląda i dziarsko, przyczepność także jest na pewno lepsza, ale do silnika 1,8 to nie ma sensu.

Miałem 205 i było OK. Ale jak się opony skończyły założyłem 195 i dopiero zobaczyłem, że samochód jest z deka żwawszy i mniej pali. O ile przyspieszenie było lekko wyczuwalne, że jest lepiej, tak spalanie odczułem wyraźnie mniejsze. Ale był i jeden duuuży minus, czułem, że beta, słabiej trzyma się szosy na zakrętach przy większych prędkościach.

Duże kapcie fajna sprawa i bezpieczna, ale przy silnikach, które dadzą nimi radę obracać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz 2 sztuki MICHELIN PILOT SPORT ale 215/45/17,nikt w miescie nie mial wezszych uzywek,i tak z forum od chlopaka takiego kupilem,pogonil mi to za 150zl oponka spoko bieznik tez w miare,na lato w sam raz

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 205 17" przód i 245 17" tył przy 318iS i nie mam za bardzo problemu z żwawością auta bo potrafi ono kopnąć elegancko z miejsca ale fakt faktem że iS'y są troszkę żywsze od zwykłych 1.8 i co tyczy się samego spalania na pewno na dłuższą metę jakoś się to odbija, choć autko na takich kółkach prezentuje się troszkę lepiej muszę powiedzieć że szerokie opony totalnie nie nadają się na polskie koleiny na drogach, dla mnie to właśnie one są największym utrapieniem :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni ze 205/45 17" maja wystarczającą wysokość aby ochronić felge przed mega dziurami i szerokość zeby osłonic rant felgi?? chociaż mam 1.6 i fele 17" mam opony 225 wole dolać ten litr paliwka niż zniszczyć felge :cry2: a autko słuzy mi do przemieszczania sie a nie do wyścigów spod swiatel :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich drogach felgi i tak nie ochronisz :twisted:

Tylko po co wam te 17??? i 225 opony??

Zamulacie tylko i tak slabiutkie autka :roll:

Bo jesli to ma byc dla lansu to stanowczo za malo :lol: lansujemy sie od 18 cali i opon 235 z produ i 255 z tylu :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre :cool2: teraz przechodze na 16" bo na tych 17" to w koleinach tragicznie jest a jeszcze gorzej jak deszcz popada :mad2: moje 17" były w autku od marca do prawie konca listopada i ani jednej ryski i prosciutkie w 100% :lol: a wiec radzil bym przemyslec te 17" pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary jak chcesz se chronić felgi to sobie zapnij max 16tki i to balonówki. Przy obecnej jakości dróg niestety każda felga narażona jest na wyszczerbienia i otarcia więc nie licz na cud,chyba że autkiem wyjeżdżasz na niedziele i to po okolicy :norty: Niestety do pojemności 1.8 niestety 225 to za wiele i niby nie odczuwa się znaczącej różnicy w mocy bo i tak te silniki jej nie mają zbytnio ,no nie mówie o 1.8is bo on jeszcze daje rade. Wiadomo szeroki lać ładnie się prezentuje.kolega ma 316i i ma 18cali na 225 przód i tył. Jemu pali ile spali a przód ociera nie miłosiernie o nadkola przy skręcie,co fajniejsze kupił komplet sprężyn 40/30 i mu powiedziałem ...POWODZENIA . Na szczęście jest na niego usprawiedliwienie ....ma 18 lat więc niestety nie ma co się po nim spodziewać dobrego :mrgreen:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat moze ktos jezdzil na tych gumach??

http://www.allegro.pl/item952868989_sportowe_245_55r16_toyo_t1_r_t1r_245_55_16_wys_0zl.html

Interesuje mnie opina w temacie przyczepnosci :wink:

ew jakiej inne propozycje w rozmiarze od 245 do 255 profil od 50 do 55 na fele 16 cali :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ee tam klepiecie,normalnie sie jezdzi i nic nie ociera i nic sie z tym nie dzieje,trza sie przyzwyczaic i tyle,u mnie stanelo na 205/50/17 przod i 215/45/17 tyl,i jest dobrze z reszta fotki sa w galerii,jak ktos chce to niech sobie looknie

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 cali jak kupiłem były 205\45 przód i tył po paru naprawach felg (polskie drogi) założyłem 195\55 przód i 205\60 tył jet oki, silnik 1,6 buda jest lżejsza bo to compact. Kolein i dziurawej drogi się nie boje komfort jazdy lepszy nie tłucze tak jak na niższych zawieszonko się nie zużywa za bardzo jedyny szkopuł wygląd z dynamiką powiedzmy że oki jak na ten silnik (porównanie z zimowymi wąskimi oponkami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.