Skocz do zawartości

318iS Nierówna praca silnika na paliwie


krzysztof2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli na gazie pracuje dobrze to sonda niekoniecznie

Pompa paliwa, filtr, lub coś dalej tak myśle

 

Ja bym wlał do baku taki specyfik na czyszczenie układu paliwowego i zobaczył co będzie

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski ,raczej już do wymiany ,ale można próbować czyścić.

Jeśli to wtryski to musisz czuć spadek mocy na benzynie

Wlej preparat do czyszczenia układów paliwowych do zbiornika i zrób ze 200 km.

Gdy będzie poprawa w jeżdzie na benzynie to masz rozwiązanie.

Niesprawne wtryski na komputerze nie wyjdą,nie jest to usterka elektroniczna,chyba ,że jest spalona cewka wtryskiwacza,co rzadko się zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz sekwencyjny może wpływać na mapy benzyny,u mnie przez dość długi czas jest zrobiona tylko jedna pełna mapa benzynowa.Po założeniu gazu sekwencja kme gorzej chodzi na benzynie,oraz problem z gazem ,a raczej ogrzewaniem parownika ,silnik również M44.

Po odpięciu akumulatora i skasowaniu dme (tylko trzeba zrobić to prawidłowo)wszystko wraca do normy.

Oczywiście jazda tylko na PB ,gdy przełączę na gaz po jakimś czasie rozjeżdzają się mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz sekwencyjny może wpływać na mapy benzyny,u mnie przez dość długi czas jest zrobiona tylko jedna pełna mapa benzynowa.Po założeniu gazu sekwencja kme gorzej chodzi na benzynie,oraz problem z gazem ,a raczej ogrzewaniem parownika ,silnik również M44.

Po odpięciu akumulatora i skasowaniu dme (tylko trzeba zrobić to prawidłowo)wszystko wraca do normy.

Oczywiście jazda tylko na PB ,gdy przełączę na gaz po jakimś czasie rozjeżdzają się mapy.

 

Bzdure gadasz sterownik gazu nie ma wplywu na mape paliwa, jedynie co to zle zalozony gaz moze nie zalaczac wtryskiwaczy od PB, tak samo sonda Lambda przy sekwencji nie wplywa na gaz. Sekwencjne uklady maja Mape paliwa oparta o Map sensor co do twojego silnika to sprawdz przeplywke i sonde lambda :)

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po resecie, Ecu przestawia sie na glowna mape te parenascie km zajmuje mu uzbieranie danych do korekty glownej mapy na podstawie informcji z przeplywki sady i innych czujnikow :mrgreen: Masz zle zalozony gaz i komp prubuje ratowac sytuacje :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdure gadasz sterownik gazu nie ma wplywu na mape paliwa, ... :)

 

Oczywiście że źle ustawiony gazy powoduje rozregulowanie benzyny, tak przynajmniej jest w mojej buni.

Wystarczy że źle zrobię mapę gazową i pojeżdżę trochę, wtedy tworzy się zła mapa benzynowa.

Objawy, brak mocy, szarpanie, wysokie spalanie, nierówna praca silnika wszystko dotyczy benzyny.

Wystarczy że dłuższy czas pojeżdżę tylko na benzynie wtedy wszystko wraca do normy.

 

Polecam przeczytać sonda lambda

Edytowane przez krzysiek80r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa sie nie zmienia gaz wplywa na autokorekcje :lol: Glowna mapa benzynowa jest nie do ruszenia bez ingerencji w elektronike :norty:

Mowilem wczesniej sonda albo przeplywka rzeczej sonda

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niejasności, pisałem o mapie benzynowej która z czytuje się na komputerze gazowym.

 

Ale ta mape powinno sie zczytac do sterownika gazu po resecie kompa i odlaczeni lambdy i przeplywki :mrgreen:

Wtedy masz czysta mape na ktorej nanosisz poprawki do gazu i konwersje na MAP

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta mape powinno sie zczytac do sterownika gazu po resecie kompa i odlaczeni lambdy i przeplywki :mrgreen:

Wtedy masz czysta mape na ktorej nanosisz poprawki do gazu i konwersje na MAP

 

Pomijając powyższe.... przecież cały czas nie jeździsz bez przepływki i lambdy...

Gdy z jakiegoś powodu rozjadą się mapy gazowe, mieszanka jest za uboga albo za bogata, wtedy lambda wysyła informacje do sterownika benzynowego...a co dalej się dzieje, sterownik koryguję mieszankę benzynową.

W moim aucie lambda nie jest podpięta pod sterownik gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na wtryski to 12V ,sterowanie masą.Do sprawdzenia napięcia potrzebujesz oscyloskop ,miernikiem sprawdzisz tylko czy jest napięcie czy nie ,gdyż jest zbyt wolny odczyt.

Podczas próby rozruchu gdy ECU nie będzie miał wszystkich niezbędnych do pracy silnika parametrów, nie będzie żadnego sygnału na wtryskach.

 

Do M-Technic czytaj kolego ze zrozumieniem (mapy benzynowe robi sterownik gazowy)

Cytat"Gaz sekwencyjny może wpływać na mapy benzyny,u mnie przez dość długi czas jest zrobiona tylko jedna

pełna mapa benzynowa"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.