Skocz do zawartości

Podświetlenie deski w compakcie


Tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do znawców tematu. Problemik mały: podło podświetlenie nawiewów i zegarka w moim autku. (E36 compact). Prawdopodobnie żarówki ale jak się do nich dostać żeby nie popsuć deski rozdzielczej. Jeśli ktoś to rozbierał proszę o podpowiedź. (znalazłem na forum że z nawiewów trzeba zdjąć pokrętła i tam powinny być śrubki, ale jak wyjąć zegarek?) Pozdrawiam
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D Sprawdz najpierw bezpieczniki i sprawdz czy nie masz ściemnionego podświetlania na pokrętle po lewej stronie kierownicy te od właczania świateł mijania ( przez obrót tym pokrętłem reguluje się stopień podświetlania deski rozdzielczej ) Powodzenia :cool2:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do znawców tematu. Problemik mały: podło podświetlenie nawiewów i zegarka w moim autku. (E36 compact). Prawdopodobnie żarówki ale jak się do nich dostać żeby nie popsuć deski rozdzielczej. Jeśli ktoś to rozbierał proszę o podpowiedź. (znalazłem na forum że z nawiewów trzeba zdjąć pokrętła i tam powinny być śrubki, ale jak wyjąć zegarek?) Pozdrawiam

 

Najprosciej jest chyba wyciagnac radio bo potem mozna dojsc do prawie

wszystkich zarowek , zegarek idzie spokojnie wycisnac od srodka.

Niektore zarowki sa widoczne po wyciagnieciu radia.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaimprowizujemy.Jesli zegarek jest identyczny taki jak w sedanie oczywiscie model e36 to oswietlenie czyli zarowke wymieniesz tak jak napisales.

Natomiast zegarek jak siedzisz w aucie po lewej stronie zegarka obok schowka znajdziesz na obodowie zegarka taka mala szcelinke tam wloz delikatnie maly srobokret i podwaz leciutko i po robocie.

Jeszcze mozesz zrobic tak wyjmij spod tej malej poleczki obok zegarka ciagnac go do siebie.Jak wyjmiesz to spokojnie wlozysz reke i wypchniesz zegarek od tylu.

Pozdrawiam ale mysle ze ta pierwsza metoda bedzie szybsza !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaimprowizujemy.Jesli zegarek jest identyczny taki jak w sedanie oczywiscie model e36 to oswietlenie czyli zarowke wymieniesz tak jak napisales.

Natomiast zegarek jak siedzisz w aucie po lewej stronie zegarka obok schowka znajdziesz na obodowie zegarka taka mala szcelinke tam wloz delikatnie maly srobokret i podwaz leciutko i po robocie.

Jeszcze mozesz zrobic tak wyjmij spod tej malej poleczki obok zegarka ciagnac go do siebie.Jak wyjmiesz to spokojnie wlozysz reke i wypchniesz zegarek od tylu.

Pozdrawiam ale mysle ze ta pierwsza metoda bedzie szybsza !

 

W Compactcie jest inny zegarek , nie ma polki obok jest calkiem inna deska.

Odkrecenie samych pokretel raczej nic nie da bo i tak bedzie musial

wyciagnac radio zebo to wszystko zlozyc do kupy.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Gwoli ścisłości zegary i reszta świeci wiec raczej nie chodzi o ściemnienie tylko o same żaróweczki. Skoro muszę zacząć od radia to podpowiedzcie jeszcze jak je wysiągnąć nie drapiąc deski i nie urywając czegoś. Dodam, że to oryginalny kaseciak BMW Bavaria. Pozdrawiam
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
dzisiaj to rozebrałem musisz sciagnac pokretła i tam masz 2 srobki musisz potem wyciagnac radio a i wyciag zegarek tam bedzie taki zaczask i dopatrz sie jeszcze 2srobek u gory tej szczeliny na radio nastepnie całe urzadzenie nawiewow taki plastik biały wyjmij z tego plastiku czarnego i masz na wierchu mała zaróweczke:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.