Skocz do zawartości

Hałas przy większych prędkościach


farmol

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po jeździe próbnej X6 35d .Wrażenia rewela.Myślę o zakupie 40d , ale mam wątpliwość co do hałasu (dyskomfortu np.nocna jazda lub chęć posłuchania muzy w trakcie wyprawy autostradą ) wewnątrz przy większych prędkościach dochodzących do 200 km/h i więcej :nienie: . Jechałem ok 130 i zaczynało być coraz głośniej .Nie było w pobliżu odcinka na szybszą jazdę , a sprzedawca twierdzi ,że przy wyższych prędkościach hałasu nie przybywa.Nie jestem do tego przekonany.Czy któryś z posiadaczy mógłby podzielić się uwagami w tej kwestii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz się? X6 to kawał auta. Jest dużo wyższe od normalnej osobówki, a fizyki nic nie oszuka. Kup F10 albo 5GT i nie będzie kłopotu.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wielkością X6 masz rację , ale nie do końca .Jechałem 200km/h Toyotą LC V8 i w środku cisza! I mój wybór na nowe auto tydzień temu padł na tego SUV-a .Dowiedziałem się o ciężarowej X6 i w sobotę udałem się na jazdę próbną i.... nie mogłem zasnąć :duh: .W najbliższych dniach puszczę się 200km/h i opiszę wrażenia .Chciałbym w tym tygodniu zdecydować co kupić - oprócz VAT liczy się też zadowolenie .Nie mam doświadczenia w BMW .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze Toyota nie jedzie, a bawara tak, wiec pozostaje dylemat, jaki kataklizm wybrać...

Śnieżyca, czy huragan lub powódź... :mrgreen:

A Grand Voyager nie mieści się w tych realiach zupelnie...

Na Twoim miejscu kopnął bym sie jeszcze disco4. Jest ciut wolniejsze, mniej wulgarne, niż beema, przepięknie wykonane, nie brudzisz nogawek przy wsiadaniu/wysiadaniu.

Nie wiem tylko, jak jest z niezawodnościa i utratą wartości. Dane są sprzeczne...

Jeździ w każdym razie na śliskim na oponach wielosezonowych ZAJEBIŚCIE!

Przy +160 cisza wewnątrz. pokonywanie dziur wzorowe na swoim pnęumatycznym zawieszeniu.

Mam dylemat, co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ma charakter w wyglądzie, którego nie mają auta, które wymieniacie - coś za coś, ja naprawdę nie wiem czego Wy oczekujecie ? Pisałem już gdzieś, że moje drugie auto to Mercedes S, którego można uznać za wzorzec w klasie wyciszenia w środku i naprawdę nie zwróciłem uwagi po ostatnich dłuższych jazdach po niemieckich autostradach na jakiś wielki hałas w X6. Nie ma większej różnicy w przedziale 140-200, można normalnie rozmawiać, delektować się muzyką i spokojnie rozmawiać przez zestaw głośnomówiący...

 

Kupcie inne samochody bo X6 za dużo się sprzedaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aut idealnych, nawet jeśli miałyby kosztować fortunę, zawsze coś się znajdzie.

Seria X nigdy nie była wyciszona adekwatnie do ceny, ale tak jak ktoś już wspomniał BMW ma to coś i disco, toyoty itd mi tego nie dadzą. Jak będę chciał ciszę to kupię s klasę.

 

Koledzy ma ktoś najwyższe nagłośnienie ? Czy naprawdę jest kiepskie ? Trochę się zmartwiłem komentarzem, bo nie wyobrażam sobie jazdy z niską jakością dzwięku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem to nie było HighEnd do wyboru - zamówiłem z najwyższą wtedy opcją. Dla mnie zestaw jest jak najbardziej OK, ale każdy ma inny słuch i inne wymagania w tej kwestii więc opinie będą zawsze subiektywne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie hałas przy prędkościach ok 180-210 km/h jest odczuwalny ale nie jest na tyle uporczywy żeby przeszkadzał w słuchaniu muzyki. Z mojego doświadczenia przy prędkości od 140-210 hałas jest na podobnym poziomie. Prawdą jest że w X6 silnik słychać, mnie akurat ten dźwięk bardzo odpowiada i delektuję się nim. Jeżdżę bardzo 3-4 razy w tygodniu trasę Katowice-Kraków i zastanawiam się nad kupnem nowej 5 dodatkowo do roboczego użytkowania z małym dieslem 20D (184KM). Cenowo wychodzi dość dobrze. Moja X6 wydaje mi się trochę ciężkawa na trasie i codzienne użytkowanie. Jakoś mi jej szkoda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś najwyższe nagłośnienie ? Czy naprawdę jest kiepskie ? Trochę się zmartwiłem komentarzem, bo nie wyobrażam sobie jazdy z niską jakością dzwięku :(

 

Tak, ja mam u siebie i odpowiem następująco: Uważam się za audiofila i mam w związku z tym duże wymagania. High End Individual to całkiem przyzwoity zestaw, który zadowoli większość osób. Słyszałem lepsze brzmienia i chciałem lepszy sprzęt do auta, ale BMW Smorawiński w Poznaniu zapowiedział mi natychmiast, że stracę gwarancję jeśli to zrobię, zresztą to samo dotyczyło modyfikacji HARTGE. :duh:

Mogę Cię zapewnić iż każdy kto wsiada do mnie i słucha muzyki twierdzi, że jest super jakość i wszystkie dźwięki czują w brzuchu. Ale też żaden zestaw fabryczny nie będzie lepszy od indywidualnego zestawu zestrojonego przez profesjonalistów, którzy nic innego w życiu nie robią, tylko podniecają się mocą i czystością dźwięków :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.