Skocz do zawartości

Jaki dyfer do e36 328


jn007

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że zakładam nowy temat, ale w innych nie mogę znaleźć interesujących rzeczy. Mam prośbę, jestem właśnie w trakcie swapa(E36 2.0 na 2.8) i nie wiem jaki dyfer włożyć, mam propozycję żeby zostawić stary z 320(mała głowa bez szpery, przełożenie 3.45) ale podobno nie wytrzyma, lub też mała głowę ze szperą, ale wydaje mi się, że najrozsądniejszym wyborem będzie duża głowa ze szperą, tylko zależy mi na dynamice i przyspieszeniu a nie prędkości. Jakie były największe przełożenia w dużej głowie ze szperą(znajdę więcęj niż 3.15??)??, i czy do 328 pasuje dyfer od M3?? bo wiem, że m3 ma mocowanie wału na 6 śrub a zwykłe na 4, da się to jakoś ewentualie zmienić. Doradzcie coś. Z góry Dziękuję :) Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz zostawić dyfer który masz, chociaż jeśli będziesz często korzystał z całej mocy jaką posiada 2,8 to mała głowa szybko się ukręci, ale przy twoim przełożeniu auto będzie ostro rwało do przodu

2.Jak sam piszesz najlepszym wyborem będzie wrzucenie średniej głowy od 2,5 lub 2,8 ze szpera, nie jestem pewny ale występowało chyba jeszcze przełożenie 3,25... A swoją drogą są ludzie którz zmienią ci przełożenie na dowolne jakie będziesz chciał.

3. Dyfer od M3 nie podejdzie plug&play trzeba zmienić albo odcinek wału albo flansze atakująca, i flansze do których przykrecasz półosie..Jak sam piszesz M3 ma 6 śrób:

viewtopic.php?f=15&t=111660 ... W tym wątku masz wszystko co może cię zainteresować odnośnie montażu dyfra od M3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często??? Każde wkręcenie do 4000 obrotów to korzystanie z całej mocy.

Tu moment obrotowy jest groźniejszy.

miałem na myśli raczej start z miejsca pełnym ogniem albo latanie bokiem z odcinką na obrotomierzu :D bo wtedy właśnie całe 280Nm idzie na koła i dyfer musi to przekazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy dyfer tzw. duża głowa będzie pasował bez przeróbek w miejsce dyfra,- małej głowy(tego który jest obecnie) po przekładce silnika na 2.8?? Czy trzeba zmieniać wał i półosie do dużej głowy, czy mogą zostać stare od małej ?? i jeszcze jedno pytanie czy skrzynia od 2.0 pasuje do 2.8?? wspomniałem o skrzyni bo to wiążące się tematy. Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.