Skocz do zawartości

Nie działa pilot w kluczyku !


KULA2235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników BMW. OD trzech dni mam problem z moją E46 (320D) polegający na tym, że nie mogę otworzyć samochodu za pomocą pilota w kluczyku ? Od jakiegoś czasu działał nie zawsze za pierwszym naciśnięciem. Proszę o podpowiedź co może być i gdzie to najlepiej załatwić. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum o przekaźnikach centralnego zamka. Chociaż one dają głos raczej latem, jak się auto wewnątrz nagrzeje. Objawiają się tym, że jak już uda Ci się auto otworzyć, to z zamknięciem nie ma problemu. Czyli ciśniesz kilka razy aż załapie otwieranie (o ile wogóle działa), a zamykasz bez bólu za pierwszym naciśnięciem.

W Twoim aucie kluczyk ma aku i ładuje się w stacyjce, więc baterię możesz wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Nie mogę wogóle ani otworzyć, ani zamknąć samochodu :( Pamiętam też, że nosiłem go w kieszeni gdy jezdziłem innym autem i nieświadomie cały czas naciskałem. Czy mogłem coś rozkodować w ten sposób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał wcześniej ZIELO podczas jazdy kluczyk się ładuje , spróbuj otworzyć drógim kluczykiem a odpalaj na tym , jeśli odpalisz auto to nie ma mowy o rozkodowaniu , najprawdopodobniej jakiś wstrząs uszkodził ci nadajnik centralnego , jest to do zrobienia, (mam to samo u siebie w jednym z kluczy). :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kluczyk sie rozkodował miałem kiedys tak w e39 spróbuj go zakodowac,nie do konca pamietam jak to się robiło ale jakoś tak,wkładasz kluczyk do stacyjki przekrecasz raz i wyciągasz przyciskasz dwukrotnie gorny przycisk pilota a pozniej raz srodkowy albo dolny próbowac pare razy,gdzies to powinno byc opisane pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz go zakoduj.

 

Robi sie to tak

 

Wsiądź do samochodu zamknij drzwi, włoż kluczyk do stacyjki na 3-4 sekundy na pierwszą pozycję. Potem go wyciąg. Wcisnij guzik od otwierania i trzymaj w tym czasie nacisnij 3 razy guzik od zamykania i puśc guzik od otwierania . Drzwi powinny sie w tym czasie zaryglowac i odryglowac i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.