Skocz do zawartości

528i e39 gaśnie gdy odkręce korek wlewu oleju


paździoch30

Rekomendowane odpowiedzi

na oczątku witam wszystkich miłośników buni.

od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem 528i e39. ostatnio moja bunia zaczęła dziwnie "chodzić" tzn tak jakby nie wszystkie cylindry pracowały, a z tłumika wali parą. czasami to ustaje i auto pracuje normalnie.

sprawdzając metodą prób i błędów rózne rzeczy "pod maską" zauważyłem że gdy odkręciłęm korek wlewu oleju silnik gaśnie, (gdy jest zimny) lub słychać dziwne metaliczne stukanie z góry silnika "gdy jest ciepły)

dziś jest niedziela wiec zgodnie z przysłowiem, że niedzielna praca w g.....o sie obraca nie zaglądałęm zbyt głęboko pod maskę. ale co ciekawe, gdy dolalem oleju wszystko ustało. nie wiem na ile to załuga moich "zdolności manualnych" a na ile do tego przyłużył sie dolany olej.

pozdrawiam i czekam na sugestie.

Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli chodzi o stan oleju to był troche nad minimum. a wymiana ma być za 1000 km wiec jeśli nawet wypiła to w normie. nie zauważyłem gwałtownego wzrostu zurzycia oleju.

co do jakości oleju to zalewam moją bunię castrol edge sport 0w40 więc żadne beczkowe rozlewajki. dbam o olej bo lubie "ostro pokręcić" silnik w zakrętach, a bez dobrej ochrony olejowej silnik by tego nie wytrzymał. to moja 4 bunia. wczesniej mialem 3 e34, wszystkie 2,0 tylko pierwsza miala silnik m20 (12v) i nie spotkałem sie z opisywaną przypadłoscią odmy. wieczorem kolega podrzuci mi lapka to sprawdze carsofetm co tam pokaże.

po przeczytaniu kilkudziesieciu wątków na forum podejrzewam jeszcze którąś z sond lambda..... moze przeklamywać odczyt i kom dostaje złe parametry... napisze wieczorem co pokazał carsoft

dziękuje za link i za odpowiedz

Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc komputer pokazał w live że sonda. Jedną miała wartości od 1100 do 1300 a 2ga ponad 4000. Wyskoczył też 3 wtrysk. Po skasowaniu błędów odczyt z sondy był ok. Tzn obie miały po ok 1200 ale wtrysk pozostał. Jutro pojadę pod profesjonalny komp żeby się upewnić co do diagnozy. Oczywiście o efektach poinformuje.
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne... ani cewka, ani sonda.. magicy od LPG poszli przy montażu po najmniejszej linii oporu i co zrobili?? przecieli sobie wiazke kabli do wtrysków benzynowych zeby sobie steowanie do gazowych skąś wziąć. Ale zeby to potem zalutowali to nie..... skręcili kable na tzw skrętke i co?? taśmą izolacyjnąowinęli... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

zrobiło sie zwarcie i kable sie stopily tak ze 3 wtryski lały non stop i to na ful..., rozni mechanicy naciągneli mnie na 400 zl na wymiane swiec, cewki i lambdy. dobrze ze mam zwyczaj sprawdzania po mechaniorach no i podczas sprawdzania gdy bunia kulala sie ksztusząc sie paliwem zobaczylem nagle ze spod obudowy silnika (tej plasikowej) plomienie zaczely wyskakiwac... masakra. Po ugaszeniu rozmontwalem wszystko i zobaczylem skad to idzie...

kupilem na szrocie wiązke od kompa do wtryskow i sam podłączylem wszystko tak jak nalezy... oczywiscie lutując kable a nie taśmą.

Koledzy gdybym dorwał baraba który to montował to ... ubilbym dziada...

teraz bunia cyka aż miło i znowu mogę poczuć przyjemność z jazdy..

pozdrawiam i dziekuje za okazaną pomoc.

Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.