Skocz do zawartości

Xenon żarówki - oryginał


Marekkg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Proszę o podpowiedź czy posiadacie namiary na firmę/sklep/sprzedawcę itp. która posiada do sprzedania żarówki xenon (przed liftem).

Kilka dni temu padł mi żarnik...no cóż...ale patrzyłem na allegro...dziwne, że każdy sprzedawca opisuje, że to oryginał? a ceny są od 64 do 140 zł??? przyjrzałem się tym niby oryginalnym a moją żarówką...jest mała różnica tzn. w samej wew. obudowie w mojej znajduje się dodatkowa blaszka? (wokół wewnętrznego obwodu) a z allegro jej brakuje?..może mylę się, ale wolę otrzymać Waszą opinię.

 

Może posiadacie nr telefonu do kogoś pewnego? wolałbym kupić oryginalną żarówkę.

 

Proszę o podpowiedź.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też ostatnio musiałem wymienić żarówki u siebie i nie zaryzykowałem kupna z allegro z powodu który opisałeś. Wolałem kupić na miejscu w dużym sklepie motoryzacyjnym, zapłaciłem 400zł za 2 sztuki (chyna osram).

Ostatnio mój brat kupił taki niby oryginał z allegro za ok.100zł i żarówka zrobiła się fioletowa po sześciu miesiącach.

Przypominam że powinnieneś kupić dwie sztuki aby nie różniły się odcieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, że każdy sprzedawca opisuje, że to oryginał? a ceny są od 64 do 140 zł???

 

A co ma napisać? Inaczej nikt by nie kupił. Niestety wszystkie te z allegro to podrobki.

Sam się naciałem i świecą zupełnie inaczej od oryginałów. Niby jasno, niby biała xenonowa barwa, ale to nie to.

Jest inne widmo, inna poświata i są przebarwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kiepsko...

moze macie namiary na sprawdzonego sprzedawcę?

troszkę zastanawiam się na kupnem dwóch? tyle kasy... ale ta doba jest ładna :) fajnie świeci...

Philips D2S 35W 85122 DOT 8K06

 

bardzo proszę o podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta doba jest ładna :) fajnie świeci...

Philips D2S 35W 85122 DOT 8K06

 

Podroby na początku swięcą ok. Z czasem dość szybko lampa traci wlasciwosci i nie ma znamionowej jasności ani widma. Ja np. męcze się jadąc w nocy i moje swiatlo ginie wsrod innych, żółtych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta doba jest ładna :) fajnie świeci...

Philips D2S 35W 85122 DOT 8K06

 

Podroby na początku swięcą ok. Z czasem dość szybko lampa traci wlasciwosci i nie ma znamionowej jasności ani widma. Ja np. męcze się jadąc w nocy i moje swiatlo ginie wsrod innych, żółtych.

 

chyba mnie nie zrozumiałeś:) ta dobra żarówka która jest w moim aucie jest oryginalna i swieci dobrze - to było nawiązanie do wczesniejszej opinii, że należy wymienić 2 jednocześnie > pewnie jest w tym racja, ale szkoda mi kasy na 2.

Chcę kupić 1 szt. ale z pewnego źródła i o to Was proszę...abyście wskazali mi "punkt" bo coś mi podpadają te z allegro.

 

...czy wszyscy kupowaliście na allegro? czy może w innych pkt.? na FOTA? dzwonilem dzisiaj i powiedzieli mi, że maja Philipsa D2S 85122 za 300 zł.

Mówił mi o kolorze? czy ma być 4300 światło białe, 6000 kolor lekko fioletowy.

 

co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się połaszczyłem... Kupiłem HID i... KIT w d**e. Były takie jak te gołe plastiki w linku wyżej. Myślę nic to, założę... Po włączeniu świateł migały kilka razy i koniec... Odsyłałem do sprzedawcy, a on przysyłał nowe z którymi było to samo. Po drugiej wymianie zażądałem zwrotu pieniędzy. Oddał ładnie wszystko, ale nie warto się w to bawić. Ile ja się ich na wyjmowałem, na przekładałem... szkoda czasu.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Ceny oryginalnych w sklepach moto są CHORE.... :duh:

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się połaszczyłem... Kupiłem HID i... KIT w d**e. Były takie jak te gołe plastiki w linku wyżej. Myślę nic to, założę... Po włączeniu świateł migały kilka razy i koniec... Odsyłałem do sprzedawcy, a on przysyłał nowe z którymi było to samo. Po drugiej wymianie zażądałem zwrotu pieniędzy. Oddał ładnie wszystko, ale nie warto się w to bawić. Ile ja się ich na wyjmowałem, na przekładałem... szkoda czasu.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Ceny oryginalnych w sklepach moto są CHORE.... :duh:

 

ale nie napisałeś co dalej zrobiłeś? kupileś oryginalne? ale gdzie? w FOTA? w ASO? czy na allegro?...bo rozumiem, że te dup****e kupileś na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się połaszczyłem... Kupiłem HID i... KIT w d**e. Były takie jak te gołe plastiki w linku wyżej. Myślę nic to, założę... Po włączeniu świateł migały kilka razy i koniec... Odsyłałem do sprzedawcy, a on przysyłał nowe z którymi było to samo. Po drugiej wymianie zażądałem zwrotu pieniędzy. Oddał ładnie wszystko, ale nie warto się w to bawić. Ile ja się ich na wyjmowałem, na przekładałem... szkoda czasu.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Ceny oryginalnych w sklepach moto są CHORE.... :duh:

 

ale nie napisałeś co dalej zrobiłeś? kupileś oryginalne? ale gdzie? w FOTA? w ASO? czy na allegro?...bo rozumiem, że te dup****e kupileś na allegro?

 

Właśnie o to chodzi, że nic nie zrobiłem. Jeżdżę z jednym "oczkiem" :oops: Mam duży dylemat, bo chciałbym wymienić oba na raz ale jak patrzą na ceny, to mi sz(cenka) opada. Zastanawiam się nad takimi za 100-130 z AlleDrogo, ale to na bank też podróby i nie wiadomo jak będą świecić.... :mad2: Nie uśmiecha mi się dać grubo ponad 3 stówy za sztukę :cry2:

 

Pozdro

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dobre kosztuje, a tanie mieso psy jedza.

 

Moim zdaniem, istnieje rowniez male niebezpieczestwo kupna "imitacji" w porzadnych sklepach, rynek chinskiego syfu jest wielki i ekspansywny, a nie wszyscy sa krysztalowo uczciwi i na rynek moga trafic rozne paskudztwa.

I odwrotnie, male prawdopodobienstwo zanabycia czegos porzadnego u firm-krzakow z Allegro.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to extra, dalej jestem w miejscu...

jeżdże z jednym oczkiem juz 2 dni...zaraz namierzy mnie policja i będę miał problem:(

 

zastanawiam się nad kupnem w FOTA. Mówili, że 300 zł. ... szok...tak dużo, ale boję się kupić chiński syf...za 100 zł...i później narzekać na to ... czy na tamto...nie mówiąc o czasu żywotności tych żarówek.

 

Ludzie...czy nikt nie ma sprawdzonego źródła? tyle bemek jeździ po Polsce...i co? wszyscy kupowali na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

Kupił oryginalne HID-y, ale przy problemach z gotówką, kupiłbym ten chiński shit, coby nie jezdzic tylko z jednym oczkiem.

Wten czas przemęczył się i odkładał na oryginalne żarniki.

 

Choć jak tak dalej myślę, to taniej by Cię wyszedł kredyt na oryginalne żarniki, bo ten drugi obecny za nieodległy czas Ci padnie i zaś zostaniesz z jednym oczkiem i to chińskim w dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego od nas oczekujesz? Cudu nad Wisla? Ze ktos zrobi Tobie prezent, sprzedajac ponizej ceny hurtowej? Czy kupujac paliwo, tez tak kombinujesz, bo przeciez drogo?

 

Podejrzany syf z Allegro, bo tanio? A pozniej nerwy i zal wrzuconych w bloto pieniedzy...

 

Google i znajdziesz cos nieco taniej. Moze cos bedzie okolo 200 PLN za sztuke, cudow nie oczekuj...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to extra, dalej jestem w miejscu...

jeżdże z jednym oczkiem juz 2 dni...zaraz namierzy mnie policja i będę miał problem:(

 

zastanawiam się nad kupnem w FOTA. Mówili, że 300 zł. ... szok...tak dużo, ale boję się kupić chiński syf...za 100 zł...i później narzekać na to ... czy na tamto...nie mówiąc o czasu żywotności tych żarówek.

 

Ludzie...czy nikt nie ma sprawdzonego źródła? tyle bemek jeździ po Polsce...i co? wszyscy kupowali na allegro?

 

 

Napisałem ci już na początku że oprócz ASO są różne duże sklepy motoryzacyjne np. intercars czy norauto itp.

Tam za oryginalną żarówkę zapłacisz ok 250zł - myślę że za mniejszą kasę nigdzie nie kupisz żarówki ze 100% pewnością że to oryginał.

Całe szczęście że xenony nie przepalają się tak często jak tradycyjne żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego od nas oczekujesz? Cudu nad Wisla? Ze ktos zrobi Tobie prezent, sprzedajac ponizej ceny hurtowej? Czy kupujac paliwo, tez tak kombinujesz, bo przeciez drogo?

 

Podejrzany syf z Allegro, bo tanio? A pozniej nerwy i zal wrzuconych w bloto pieniedzy...

 

Google i znajdziesz cos nieco taniej. Moze cos bedzie okolo 200 PLN za sztuke, cudow nie oczekuj...

 

 

nie oczkuję codu na "Wisłą" jak to ująłeś...ale chcialem uzyskać od Was np. namiary na sprawdzonego sprzedawcę/firmę która sprzeda mi porządną żarówkę, ale widzę...że jest z tym problem...chyba nie ma takich firm? :shock: i chyba każdy próbuje na własna rękę szukać...a szkoda bo na FORUM mozna byłoby wymienić dane "dobrch-pewnych" sprzedawców dzięki temu wszyscy mogliby dokonywać zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche racji, ale z powodu duzej zywotnosci HID, rzadko sie je wymienia. Ja nawet tego nie tykalem.

 

Raz tylko sie zdarzylo, ze naprawialem koledze uszkodzona przetwornice w E39.

 

Znalazlem cos takiego:

http://www.oswietlenia.com/go/_info/?user_id=130&lang=pl

Nie wyglada to na totalny krzak, moze sa uczciwi?

Na innych stronach zdjecia sa malutkie, nieostre, palniki Osram wykonane w japonskiej technologi :duh: i tym podobne bzdety.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche racji, ale z powodu duzej zywotnosci HID, rzadko sie je wymienia. Ja nawet tego nie tykalem.

 

Raz tylko sie zdarzylo, ze naprawialem koledze uszkodzona przetwornice w E39.

 

Znalazlem cos takiego:

http://www.oswietlenia.com/go/_info/?user_id=130&lang=pl

Nie wyglada to na totalny krzak, moze sa uczciwi?

Na innych stronach zdjecia sa malutkie, nieostre, palniki Osram wykonane w japonskiej technologi :duh: i tym podobne bzdety.

 

dzwoniłem przed chwilką (link ktory przesłałeś) no i gość ładnie opowiada, ale powiedział, że żarowki wysyłają w swoich prywatnych opakowaniach?

niby miałe pudełeczko, ale niby??? orginalna żarowka? :duh:

o co tu chol**a chodzi? czy nie ma towaru który posiada wszystkie znamiona oryginału? coś mi tu również zajeżdża chińszczyzną...chyba te małe chińskie łapki wszędzie mają swój udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dolacze sie do tematu z pytaniem, na ktore odpowiedz wydaje mi sie oczywista. Jeden z moich xenonkow ma barwe rozowo-fioletowa. Z tygodnia na tydzien - coraz bardziej. Rozumiem, ze czeka mnie wymiana ow zarnikow prawda? W ASO powiedziano mi 600pln za sztuke.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu z pytaniem, na ktore odpowiedz wydaje mi sie oczywista. Jeden z moich xenonkow ma barwe rozowo-fioletowa. Z tygodnia na tydzien - coraz bardziej. Rozumiem, ze czeka mnie wymiana ow zarnikow prawda? W ASO powiedziano mi 600pln za sztuke.

 

niestety tak.

U mnie objaw był podobny...coraz ciemniejszy kolor aż pojawil się tylko kolor fioletowy...jak kalka kreślarska...i koniec.

 

Więc radzę już szukać...abys nie miał podobnego problemu jak ja:)...chcesz kupić..a tu tylko chiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem przed chwilką (link ktory przesłałeś) no i gość ładnie opowiada, ale powiedział, że żarowki wysyłają w swoich prywatnych opakowaniach?

 

No to chyba kolejny zonk. Na fotkach pokazuja oryginalne, fabryczne opakowania i jak tu wierzyc? Moze chcieli minimalizowac koszty, ale jakos w to nie ufam... Ciekawe, jak oni to otrzymuja od hurtownika? Luzem w pudelku od butow?

 

Chinole nie zawsze robia kupowate wyroby. Jezeli proces produkcji jest pod nadzorem firmujacego wyrob, to wtedy jest cacy.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kuźwa opcji, nie wierzcie w zadne ich własne opakowania.

Albo to chinszczyzna, albo mają jakiś rzut żarników, które nie przeszły norm jakościowych.

IMO lepiej poswiecić te 5 paczek i mieć spokoj.

 

HID jest trwały, ale jest wrażliwy na zapłon. Ma ograniczoną ilość zapłonów i stąd mniejsza zywotność od deklarowanej. W cywilizowanych krajach nie jezdzi się w dzień na światłach, a u nas weź przejedz sie po miescie i pozałatwiaj kilka spraw. HID jest zapalony nawet kilka razy w ciągu dnia.

Warto pomyśleć nad swiatłami dziennymi - np. przeróbkę długich na świecenie kilkadziesiąt % jasności. Z tego co czytałem, LCM ma taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu z pytaniem, na ktore odpowiedz wydaje mi sie oczywista. Jeden z moich xenonkow ma barwe rozowo-fioletowa. Z tygodnia na tydzien - coraz bardziej. Rozumiem, ze czeka mnie wymiana ow zarnikow prawda? W ASO powiedziano mi 600pln za sztuke.

No to już mistrzostwo świata... Mi też nie chodzi o cud, tylko o np. może ktoś z was zmieniał kompletem i została jedna używana - można odspzedać. I pomęczyć sie tak z 2-3 m-ce... Pozdr.

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kuźwa opcji, nie wierzcie w zadne ich własne opakowania.

Albo to chinszczyzna, albo mają jakiś rzut żarników, które nie przeszły norm jakościowych.

IMO lepiej poswiecić te 5 paczek i mieć spokoj.

 

HID jest trwały, ale jest wrażliwy na zapłon. Ma ograniczoną ilość zapłonów i stąd mniejsza zywotność od deklarowanej. W cywilizowanych krajach nie jezdzi się w dzień na światłach, a u nas weź przejedz sie po miescie i pozałatwiaj kilka spraw. HID jest zapalony nawet kilka razy w ciągu dnia.

Warto pomyśleć nad swiatłami dziennymi - np. przeróbkę długich na świecenie kilkadziesiąt % jasności. Z tego co czytałem, LCM ma taką opcję.

I to jest dobry pomysł. Nawet tu na forum był taki temat. Nie pamiętam czy zakonńczył sie sukcesem. pozdr.

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.