Skocz do zawartości

Skrzynia,most


marcin1971222

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo to producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni i moście. Ale jeśli miałbyś juz wymieniać to zalecany jest oryginał z ASO.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedz bo już myślałem ze na forum tylko znamy odpowiedz na oczywiste sprawy ,rzadko kto potrafi, czy chce podpowiedzieć coś a co do oleju to mnie zaskoczyłeś czy on jest dożywotni nie trzeba go wcale wymieniać?

 

W mojej E39 po lifcie w moście byl już dożywotni, w modelu przed liftem był wymienialny. Nie pamietam dokładnie jak ze skrzynia ale myśle, ze podobnie. W nowszych modelach nie przewiduje sie wymiany oleju w skrzyni i w moście, nawet w automacie (co dla mnie jest już przesadą).

 

Jesli masz 200 czy 300 kkm nalatane to profilaktycznie jeśli bardzo chcesz możesz wymienić olej w moście i skrzyni ale producent tego nie przewiduje w serwisie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni TYLKO z punktu widzenia ASO. A producent tejże skrzyni wręcz zaleca wymianę oleju :D

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje cos takiego jak niezuzywajacy sie olej, jak jarek_pr wspomnial kazdy jeden producent skrzyni zaleca wymiane oleju, w ASO zamiast wymiany oleju jest wymiana skrzyni, ktora jest przewidziana na 200-300kkm i jest to dla nich wymiana eksloatacyjna, jakby mogli to by i w silniku nie zalecali wymiany oleju tylko wymiane silnika ale moglby niedozyc czasami i 100kkm a i ludzie nie sa az tak ciemni zeby cos takiego przeszlo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wierze że nie można samodzielnie dobrać sobie olej przecież w innych autach sie wymienia bez problemów wszyscy poprostu sie boją grzebać bo to BMW :D

Można próbować dobierać ale po co?

Ile tego oleju wchodzi do manualnej skrzyni biegów?chodzi Ci o oszczędności czy wprowadzasz emabargo na oleje z ASO?

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w manualach ale w smg jest shell a w silnikach castrol jezeli chodzi o serwisowe oleje, duzo pochlebnych opini slyszalem na temat tego shella ale na temat castrola to juz mniejsza iloscia pozytywow ludzie sie chwala, maselka itp rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ale maselka u siebie nie zauwazylem a raczej w bmw wlali mi olej dedykowany, moze dlatego, ze auto w garazu stoi ale na tym forum juz czytalem takie opinie i po zmianie na inny podobno maselka nie mieli a gdzie wymieniali olej to nie pisali Edytowane przez irko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.