Skocz do zawartości

Nietypowe Felgi TRX do E34


Marko84s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedrogo zakupiłem felgi do E34 które dopiero zamierzam kupić felgi są bardzo ładne ale jest jeden problem bardzo ciężko kupić do nich opony (dlatego pewnie takie tanie :) ) czy ktoś z was kombinował może z tymi TRXami czy jest jakiś sposub żeby założyć na nie oponę calową? Nowa opona metryczna potrafi kosztować 1500zł, ale szkoda tych felg na złom oddawać. Może da się je trochę ztoczyć na rozmiar calowy.

A tu zdjęcie felg z aukcji

http://img246.imageshack.us/img246/1189/811442987.jpg

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był taki że sprzedający nie wspomniał że te felgi są ''Nietypowe'' więc nie miałem pojęcia że kupuje inne niż wszystkie te felgi. Chociaż moglem coś podejrzewać bo cena była zbyt okazyjna, a teraz zostałem z takim problemem, ale felgi są przepiękne. Jako że nie mam nic do stracenia to jak nie uda się używanych opon do tych felg kupić to będę próbował je dostosować do zwykłej opony bo oddanie ich na złom to było by prawdziwe marnotrawstwo.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były numery ale po wbiciu ich w katalogu BMW nie zobaczyłem tam żadnych niepokojących informacji do tego nie miałem pojęcia o istnieniu takich felg na które zwykłe opony nie pasują więc nie szukałem na siłę dziury w całym. Dotarłem do informacji że w USA przerabiają takie felgi odpowiednio ztaczając na rozmiar calowy w felach z Mustangów z pakietem TRX i z tego co czytałem wystarczy przy rancie zdjąć 5mm pozatym mam już na oku komplet używanych opon TRX niedrogi więc może nie będzie to konieczne.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, przerabiałem temat w tamtym roku, polecam, coś dla konesera. Z tego co pamiętam na tych felach wyjeżdżały 5,6 i 7 z fabryki a ciekawostką jest opona MICHELIN 240/45 ZR 415 TRX którą w tym samym czasie można było spotkać w Ferrari Jaguarze i chyba Mustangu GT, dwie przednie opony miały inny wzór od tylnich. z tego co udało mi się wtedy dowiedzieć to jedna nowa opona tylko na zamówienie w niemczech 2000zł ale któryś z handlarzy zdradził mi taki mały sekret, bardzo łatwo dostać je w Anglii bo kupa jaguarów na nich jeździła ,wiedz proponuję zadzwonić do kilku handlarzy z allegro może któryś wybiera się tam właśnie:) jeśli przywiezie ci 5 milimetra to uczciwa cena dla obu wynosi 250-300zł od opony, w Polsce spotykało się 2mil. za 180-200zł tak było w tamtym roku, nie wiem ile się pozmieniało. pozdrawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem parę razy do siódemy TRX-ów i jest z tym problem aczkolwiek nie jest to niemożliwe :)

 

Co do nowych za 1k to rzekłbym, że jest to bardzo tanio bo będąc osobiście w autoryzowanym punkcie Michelin, dowiedziałem się, że 390-ka o szerokości 220 kosztuje ok. 1400 zł za sztukę. Gość mówił, że zbierają zamówienia i raz w roku uruchamiają produkcję robiąc tyle sztuk ile było zamówione :) Póki co nie jestem multimilionerem kolekcjonującym auta dla zabawy więc taka opcja u mnie odpada :)

 

U gumiarzy z używkami można czasami znaleźć po 1, 2 sztuki. Jak znajduję jedną nawet nie wybrzydzam :) Wołają od 80 do 150 zł. Raz nawet widziałem zimówki TRX :) Jednak 95% gumiarzy nie ma takich opon, a większość nawet nie wie co to za rozmiar "to 390". Czasami to się pukają w głowę jak pytam i dopiero jak im na aucie pokażę to kiwają głową ze zdziwieniem. A już ci co słyszeli o TRX-ach to mówią, że nawet jak mają możliwość to tego nie biorą bo potem nie schodzi. I radzą oddać felgi na złom :)

 

Na allegro zdarzało mi się nawet kupić nówki, nie używane. Jeszcze z "cyckami" (a w zasadzie odlanymi ludzikami Michelina na bieżniku). 3 sztuki po 150 zł/szt. Trzeba tylko pamiętać że te opony mają czasami nawet po kilkanaście lat.

 

Przeróbki raczej odradzam. Poza samym rozmiarem, opony różnią się też kształtem i profilem rantu - osadzenie opony jest inne.

http://img221.imageshack.us/img221/3032/clipboard02zn2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Swoja drogą to ja w zeszłym roku cierpiałem na TRX. Masakra ze znalezieniem czegokolwiek w mojej okolicy.. trzymałem je z rok i w tym czasie caly czas szukałem jakichś gum w rozsądnych pieniądzach. Nic! Wystawiałem je nawet na forum za jakąś śmieszną kasę, allegro itd. Zero zainteresowania, a powiem, że mój komplet wyglądał też jak nowy... no i czekając tak i czekając oddałem je na złom. Zajmowały kupe miejsca i tyle. Szkoda, bo fura prezentowała się na nich fantastycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.