Skocz do zawartości

dobór sprężyn


gemzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam następujący problem otóż pekła mi tylna sprężyna i mam zamiar wymienic na nowe i teraz jest pytanie jakiej firmy założyć co polecacie??? Chcialem dac orginalne ale panowie w ASO zaśpiewali 350 zł za sztukę wiec dziekuje no chyba ze znacie jakis sklep co sprzedaje orginały w przystępnej cenie. jeszcze jest jedna sprawa mianowicie chciałbym zeby autko bylo na tej samej wysokosci co teraz czyli standardowo nie za nisko nie za wysoko sprężyny ktore tam sa maja czarny kolor i dwie niebieskie plamki (kwadraciki) a doczytalem sie ze to niby cos oznacza (od razu pisze ze szukalem na forum ale nie ma jednoznacznych odpowiedzi) prosze o wypowiedz tych osób ktore juz jeżdza na jakiś eibachach czy k+F i tym podobne jak auto wyglada i czy jest bardziej twarde czy mniej. autko to 320d 98r. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,planuje obniżyć mniej więcej o 40mm samochód i mam pytanie jakie są dobre sprężyny do tego,nie wchodzi tu wogle wymiana amorów(nie chcę uzyskać efektu taczki na metalowym kółku),i czy sprężyny czerwone oferowane za 400zl za kpl.są dobre czy nie ma co sobie dupy zawracać,proszę o opinie użytkowników a nie "naukowców".A tobie kolego proponuje kupić używkę bo jak wymienisz jedną to samochód będzie dziwnie stał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do tych czerwonych sprężyn to sobie daruj jeśli chcesz obniżyć autko o 40 mm. Moje jest fabrycznie obniżone o 20mm i właśnie kupiłem te czerwone sprężyny (średnio utwardzone).Przy wyprzedzaniu gdy skręcałem kiere w lewo i wciskałem pedał w podłogę [BAD] siadała i ocierała o koła. Musiałem kupić podkładki pod sprężyny o grubości 20 mm teraz jest ok. Ale zadowolony do końca nie jestem jak bym wiedział ze tak będzie kupił bym oryginalne używki. A jeśli Ty chcesz je obniżyć o 40mm pewnie będzie jeszcze gorzej. Masz standardowe amorki miększe od moich wiec jak chcesz już takie coś robić to wymień amorki i wsadź lepsze sprężyny

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chce obie wymienic a nie chce sie pakować w używki bo moim zdaniem używana sprężyna predziej czy pozniej znowu peknie bo moje jakieś prdzewiałe ani przegnite nie byly a pekly tak mi sie wydaje po prostu ze zmeczenia materialu. Chcialem orgnialne zalozyc ale nigdzie mie moge kupic a w aso za te 350 zl to niech sobie je ....! no i w sumie to nie wiem ktore kupic bo jest tego duzo tylko co kupic zeby znowu nie pękła???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.